Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (653)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Možná, že se mi Návrat do budoucnosti III líbil více než druhý díl. Prostředí starého západu patřičně okořenilo Zemeckisův počin a vneslo do celé trilogie jiný, docela svěží vítr. Za klad lze považovat také romantickou linii mezi doktorem a učitelkou. Obecně můžeme s potěšením říct, že všechny tři díly jsou kvalitativně velice vyrovnané, což se ne každému tvůrci podaří. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Zřejmě nejlepší a nejčistší z celé série. Přenesení na divoký západ a lehké zklidnění tempa filmu jenom prospělo. Konečně to není tak šílená, až nesmyslná taškařice, ale kvalitní scifi plné zvratů, prekérních situací s dostatkem solidního humoru a obrovské dávky nadhledu. Technicky určitě nejzručnější díl, za což samozřejmě vděčíme roku vzniku. I tak je ale tahle série pro mne spíše utrpení a to hlavně z přílišné roztříštěnosti a nekonzistentnosti v rámci žánru. Úmyslně ? Chápu, ale ne můj šálek čaje. ()

Reklama

classic 

všechny recenze uživatele

Už som začínal byť z dobrodružstiev Martyho McFlya - unavený, ale uznávam, že oni - tvorcovia, skladajú HOLD - Clintovi Eastwoodovi, po ktorom sa pomenuje Marty - na Divokom západe, či scéna s vlakom, kde vidím zase Friga na Mašine, ktorému tvorcovia vzdávajú poklonu ! Inak, moje vlastné pocity sú zmiešané, ale nakoniec uznávam pohodovú jazdu, ale prvý diel - považujem za nedobytný ! ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Třetí díl, který se točil téměř ve stejnou dobu jako díl druhý má opět výborný scénář. Originální pohled na divoký Západ si mě získal téměř stejně jako první díl. On návrat do minulosti, kde je možné se opřít o známá fakta vyznívá přeci jen víc vtipně a věrohodně než nepředvídatelná budoucnost. Zemeckis tady navíc využil známé situace z natočených westernů, z nichž se mi nejvíc líbí pocta Leonemu s nájezdem kamery přes střechu nádraží na město (Tenkrát na západě - příjezd Cardinálové). A taky Clint Eastwood je dost dobrej :) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Teď, když vím, že strávím budoucnost v minulosti, začínám se pomalu těšit na důchod." Divoký Západ je krásné místo pro cestování v čase, tedy pokud Vás nechce nějaký debilní Biffův prapředek střelit do zad. A to se právě děje, takže 19. století má šanci poznat frisbee, hoverboard či raketové poleno. Mě tedy bavil bláznivě zamilovaný doktor, záměna přepadení za vědecký experiment a samozřejmě obludně optimistický konec. Ten k tomu patřil jako tenisky Clinta Eastwooda do westernu. ()

Galerie (162)

Zajímavosti (69)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno