Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 1

Recenze (347)

Vitason 

všechny recenze uživatele

Mohlo by to být fajn stát se animákem. Z každé rány do hlavy byste vyšli s dočasnou zmateností a nějakými těmi hvězdičkami, které by vám jako bonus zatančily kolem hlavy, ale na druhou stranu by déšť vašim barvičkám zrovna neprospěl a nebo by vás mohl někdo vygumovat. Tak teď babo raď… Technický inovátor Robert Zemeckis si se svým kamarádem Steven Spielbergem ukousli veliké sousto, když chtěli propojit animovaný svět s tim hraným v době, kdy byla ještě počítačová technologie v plenkách a cucala elektronické mléko a povedlo se jim to náramně. Zvlášť když si uvědomím fakt, že je Králík Rodger stejně starý jako já a čas se na něm vůbec nepodepsal, tak se mi to zdá skoro neuvěřitelné. Obrovskou výhodou tohoto snímku je, že nevsadil všechny karty jen na technickou stránku a tak se nám dostalo i dobrého příběhu, který míchá klasické animované grotesky s noirovou detektivkou, kde nechybí detektiv, který chodí spát jedině s Jackem Danielsem a femme fatale, jejíž křivky ale nekreslil šéf nahoře nýbrž šikovný animátor. A k tomu všemu má film úžasného Boba Hoskinse, který se dokázal přizpůsobit nové technologii a vyzkoušel si reagovat na neexistující figurky jak v reálném prostředí tak v prázdném prostoru (scény v Kreslounově). Také mě potěšil šílený Christopher Lloyd. ,,Mam chuť jako padesátiletej a pindíka jako tříletej." ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Studio Maroon uvádí Hermánka a králíka Rogera v příběhu " Něco se peče ". CITÁT - Stop. Pauza půl hodiny........... Detektiv Eddie Valiant ( Bob Hoskins ) je na samotném dně. Neplatí účty, chlastá a nemá rád kreslouny. Přesto vezme od R. K. Maroona ( Alan Tilvern ) práci, aby vysvětlil údajné paci, paci, Jessici Rabbitové, manželky králíka Rogera. Jeho příběh začíná v Kresbaru, kde sice pracůjí samí kreslouni, ale do baru samotného smějí jen lidé. Valiant nemá rád kreslouny, zabili mu bratra a také podle toho s nimi jedná....ale to se může změnit, nebo ne ? Chobotnice jako barmanka je úžasný nápad. CITÁT - Dám si jednu skotckou, ale bez kotcky............ Celý příběh je vlastně napůl kreslený a napůl hraný, nebo obráceně, záleží na úhlu pohledu. Je to docela povedená kriminální, akční komedie. Je to o chamtivosti, sexu, tramvajích a vraždě. Manželka králíka Rogera je nádherně kreslená kočka a i Eddie Vailant se dokáže zakoukat. CITÁT - Hraješ si z vodovkama ? Povídá jeho živá přítelkyně, když ho načapá z Jessicou............. Když už začne jít do tuhého, vytáhne náš hlavní hrdina Eddie kreslený kolt. Náboje, Indiánského tipu, které do něj patří, jsou boží, škoda, že jejich akce je tak krátká - jsou totiž střelený. CITÁT - Uuáááá, kdo nás to otevírá ??!!...... Jediná postava, která mě někdy dokázala lézt na nervy, byl sám králík Roger. Jeho řvaní a někdy i podivné chování jsem nějak nepobral. CITÁT - Už vám lezou ti králíci na mozek ?.......... Záporáka si ve filmu zahrál Christopher Lloyd. Jeho postava Soudce Dooma je nanejvýš hodně okatá. Hudbu dělal Alan Silvestri a produkci měl Steven Spielberg. ()

Reklama

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně odzbrojující spojení reálného světa se světem kresleným. Předevčírem jsem to po velmi dlouhé době (několik let) viděl na HBO a i dnes je to skvělé. Kouzlo je především v tom zdánlivě nespojitelném spojení dvou rozdílných světů a silné atmosféře, která je lehce nostalgická, pohádková, dětská, ale také napínavá. Všechny postavy jsou bez chyby, hlavně padouch Lloyd! Tohle si musel zamilovat asi každý. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné, že pořád takhle nádherně může vypadat film z roku 88’. Tehdy to muselo být jako zjevení. Už jenom proto, že se tu objevily postavy jak od Disneyho, tak od Warnerů. Kdybych film viděl poprvé v dětství jako Space Jam, zřejmě bych si jej užil víc, i tak je to ale pořád zábavné. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Co si budem namlouvat, distribuce nijak neškudlila se slogany typu "poprvé na plátně", "originální prolínání kresleného a hraného filmu" atd., zatímco u nás v Česku víme, že prakticky všechny nápady a postupy, se kterými Zemeckis přišel, se už v české kinematografii objevily, v některých případech dokonce mnoho desítek let před králíkem Rogerem. Na druhou stranu, v žádném z těchhle filmů se neobjevil v hlavní roli Bob Hoskins, nemělo to tak divácky vděčný, gagy nabušený scénář a vůbec nebylo to celé zabalené do toho příjemného hollywoodského popkulturního obalu. Falešná hra je příjemný komediální snímek, který nicméně z mého pohledu nemá až tak silný scénář, aby mě dostal do kolen. Možná je to i tím, že mě neoslovují filmy, ze kterých námětově čerpá a které částečně paroduje. Celkový dojem: 65 %. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (37)

  • Celosvětová premiéra proběhla 21. června 1988 v New Yorku. (Varan)

Související novinky

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011

Po propadáku Máma mezi Marťany z jeho produkční dílny je víceméně jasné, že kariéru Roberta Zemeckise spasí už jen návrat k hranému filmu. Tedy, alespoň částečně hranému – nějaké ty digitální efekty… (více)

Reklama

Reklama