Reklama

Reklama

Nezvěstní v boji

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Plukovník Braddock se vrátil z vietnamského zajetí. Dokázal uprchnout ze zajateckého tábora a vrátit se domů. V médiích se snažil upozornit americkou veřejnost, že ve Vietnamu existuje ještě několik dalších táborů, ve kterých jsou drženi američtí zajatci. Bohužel vláda právě jedná s vietnamskou vládou a Braddockovy informace se vyjednávačům příliš nehodí. Nicméně Braddock dostal nabídku odletět se senátorem Porterem a jeho asistentkou, zaměstnankyní ministerstva zahraničí, Ann Fitzgeraldovou, do Saigonu. Po té, co Braddock uvidí nepříjemnou reportáž o probíhajících jednáních v televizi, rozhodne se jednání zúčastnit. Delegace přilétá do Saigonu a hned na počátku jednání je Braddock obviněn vedoucím vietnamské strany, generálem Tranem, z válečných zločinů. Vietnamci jasně dávají najevo, že ho při jednáních nechtějí. Braddockovi se vracejí jeho staré vzpomínky na chvíle, kdy byl zajat a týrán sadistickým dozorcem Vinhem. Ten je teď velitelem ostrahy jednání a jasně Braddocka varuje, že ze Saigonu nemusí odjet živý. Braddock se nebojí a hned první noc pronikne nepozorován do saigonských ulic a tady najde vilu, ve které bydlí sám Tran. Braddock Trana v jeho posteli přepadne a dostane z něho informaci, kde se zajatci nacházejí. Při útěku z vily však Braddock musí Trana zabít hozeným nožem. Nepozorovaně se mu podaří dostat zpět do budovy, kde jsou Američané ubytováni. Ve chvíli, kdy rozzuřený Vinh vtrhne do pokoje, kde se má Braddock nacházet, najde ho v náručí Ann Fitzgeraldové, která mu dělá alibi. Vietnamci zuří, ale nemohou dokázat, že Braddock zabil Trana. Přesto Vinh vykazuje Braddocka ze země. Ten však neodlétá do USA, ale do Bangkoku, kde začne shánět zbraně. Vinh tam za ním přijíždí se skupinou vietnamských agentů, aby Braddocka jednou pro vždy vyřídili. Braddock v jednom místním bordelu najde svého přítele, Jacka Tuckera. Ten má loď, která může Braddocka dovézt do delty Mekongu, kde se má zajatecký tábor s nešťastnými Američany nacházet. Tucker ho také seznámí s dalšími překupníky, od kterých Braddock získá rychlý malý bojový člun a zbraně. Braddock s Tuckerovou pomocí zajistí i podporu v podobě malého bojového vrtulníku, který má pro Braddocka a osvobozené zajatce v pravou chvíli přiletět. To už však Vinh posílá své agenty, aby Braddocka zabili... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (132)

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Děsně umorousaná pakárna. Ale důležitý je brát jí ze dvou pohledů. První je děsnej, šílenej dabing s původní stopou ponechanou pod ním. Tam máte srovnání prožitku postavy s klidným a utahaným čteným textem do češtiny. Totální béčkovitost, chaotické scény s pobíhajícími Vietnamci, Thajci a ostatními příbuznými asijskými národy, nebo naopak absolutně uťáplé scény typu Vietnamce parukózního sestřihu v leteckých brýlích jak si hraje se svým nožíkem v domnění, že vzbudí dojem drsného zabijáka. A samozřejmě Chuck se svým typickým výrazem, kamennou mimikou jenž připomíná kamenolom, kde se to taky pohne jen s náloží dynamitu. Je dobrý zase ocenit jeho vyjednávací metody, který by ovšem u mě neobstáli, neb do obchoďáku si běžně kulomet netahám. Druhý pohled na film je s ohledem na celou Norrisovu kariéru. Co se jí týče je tohle slušný průměr. Má to akci, má to spád a pár docela slušných efektů i jakýs takýs příběh. Tohle chce při sledování vypnout a jen se bavit. Proto dávám za 2, i když z pohledu solidního bych střelil ještě o jednu míň. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Chuck Norris překonal druhého Ramba jen v kalendáři. Ve zbytku kategorií s ním prohrál rozdílem třídy. Režie je horší, herecké výkony dřevěnější a atmosféra sotva poloviční. K dobrému filmu nestačí sehnat drsného svalovce, dát mu do ruky zbraň a poslat ho do džungle. Je potřeba přidat i trochu toho umění. Leckdo ho ve Stalloneho akčňácích nevidí, a ono ho tam taky není moc, ale je tam. Když chybí úplně, dopadá to totiž takhle. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Prečo nikdy nepovieš, ako sa vrátime?“ Dobrí sú dobrí a zlí sú... zlí. Vôbec netuším, čo si mám o tomto filme myslieť. Keď som ako decko a následný puberťák frčal na VHS, tak ma minul (napriek nepochybne neprehliadnuteľnému plagátu so zbraňou, ktorá by sa určite páčila Blaineovi z Predátora). Prvý raz som si ho pozrel až po štyridsiatke v roku 2022. Takže nostalgia prítomná nie je. No možno i práve vďaka tomu som schopný Nezvestných v boji vnímať objektívnejšie. Musím s prekvapením skonštatovať, že to vôbec nie je mizerné. Chuck Norris je úplne v pohode; pôsobí drsne, uveriteľne, extra zamračene (ostatne, má dôvody) a neústupčivo. Samozrejme je nezničiteľný, ale asi ste zabudli, tak by som vám rád pripomenul, že také boli všetky akčné hviezdy 80. a čiastočne aj 90. rokov. Trocha ma zarazilo, aký politický medzi riadkami je, ale nejak sa mi v tom nechce rýpať. Zaskočí fakt, že hoci to každý považuje za lacnú kópiu Ramba 2, Nezvestní v boji v skutočnosti vznikli rok pred ním. Takže ťažko povedať, kto koho vlastne vykráda (mučenie, v rámci rozpočtu masívne pobehovanie po džungli a killovanie nepriateľa vo veľkom). Nezvestní v boji sa k divákom síce naozaj dostali skôr, ale pravda je taká, že tvorcom sa dostal do rúk scenár Ramba 2 a proste ho opajcovali a natočili to tak bleskovo, aby to stihli poslať do kín pred Slyovým výletom do Vietnamu. Aby bola situácia kurióznejšia, tak táto jednotka mala byť v skutočnosti dvojka, ale napokon tvorcom pripadala kvalitnejšia a tak ju uprednostnili a z oficiálnej jednotky urobili sequel (oba filmy sa natáčali naraz). Hoci je legendárny Rambo 2 samozrejme (pri všetkej úcte, Chuck) niekde inde, ani Nezvestní v boji nevyzerajú extra chudobne. Po scenáristickej stránke sú potom v mojich očiach úplne porovnateľné s Cameronovým scenárom k Rambovi 2, čo teda ako sme si povedali jednak dáva logiku (keďže je to jeho vykrádačka) a jednak sa zas teraz netvárme, že Rambo 2 má špičkový scenár, hahaha. Rozpočet Norrisovej misie nebol ani tri milióny, kým Sly dostal k dispozícii 44 miliónov (!). Nájdete Van Dammeho? ()

Fiftis odpad!

všechny recenze uživatele

Dej hrozný, akcia tiež žiadny zázrak. Hlášky žiadne a ani toho nechceného humoru tu veľa nebolo a aj scéna s Chuckovým vynorením z vody a samotné vyvrcholenie filmu je trápne. Klasický akčniak z 80tych rokov, alebo ako sa tu s obľubou hovorí typické "béčko". Keby som film videl prvýkrát niekedy v 10-12 rokoch, bol by som asi aj nadšený, ale takéto filmy si doteraz nerád pustím. Snímka obsahuje síce veľa akcie, ale tá je samozrejme strašná a navyše obsahuje minimum pästných bitiek. Na čo má Norris miliardu titulov z karate, keď nič z toho tu nepredvádza, to je mi záhadou. Isteže sú aj dobré snímky s Chuckom Norrisom, ale tento k nim rozhodne nepatrí a vy urobíte len dobre, ak sa mu míľovými krokmi vyhnete. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

První film Chucka Norrise uvedený firmou Cannon Films nakopnul jeho kariéru zcela nečekaným směrem. Z céčkového mlátiče se náhle stala kasovní hvězda a navíc personifikace konzervativních republikánských hodnot konvenující politické atmosféře reaganovské Ameriky. Cannon Films zřejmě sérii "Missing in Action" iniciovali, aby se svezli na úspěchu prvního "Ramba", ale překvapivě Stalloneho franšízu předběhli co do posunu, který přinesl "Rambo II". Je možné, že inspirací byl také relativně úspěšný, o rok starší film "Uncommon Valor", který jako první otevřel téma amerických válečných zajatců držených ve vietnamských táborech ještě dlouho po skončení války. "Missing in Action" se nicméně od obou zmíněných filmů výrazně liší ve své ideologické rovině. Ačkoli to bývá opomíjeno, "Rambo II" sice v jádru napravuje porážku Američanů ve Vietnamu, ale činí tak navzdory zájmům politiků a velení. Stejně tak i hrdinové "Uncommon Valor" jednají na vlastní pěst navzdory zájmům politiků. Chuckův hrdina naproti tomu nestojí v opozici vůči oficiálním strukturám USA. V pozici lhářů jsou v "Missing in Action" výhradně vietnamští pohlavárové, kteří propagandisticky využívají zahraniční liberální média. Chuck coby radikální republikán ani v nejmenším nezpochybňoval linii své vlády. V souladu s tím pak film představuje jednostranný štváčský pamflet, který navíc oproti gradující dramatičnosti "Uncommon Valor" a opulentní akci "Ramba II" nabízí jen druhořadou akční podívanou bez výraznějšího inscenačního či choreografického nápadu. ()

Galerie (136)

Zajímavosti (14)

  • Chuck Norris angažoval jako komparsistu a kaskadéra tehdy neznámého Jean-Claude Van Damma. V závěrečných titulcích filmu je skutečně jako kaskadér uveden. S Chuckem Norrisem spolupracoval zhruba osm měsíců. (Eldrick)
  • První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou". (Divočák)
  • Ve Vietnamském zajetí zůstaly ještě dlouho po válce stovky amerických vojáků. Ve skutečnosti jim ale nikdo nepomohl. (Pradlík)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Reklama

Reklama