Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (672)

H34D 

všechny recenze uživatele

Ghost busters se s ničím nepářou, hned od počátku je jasné, že téma nasvědčující horroru, bude převráceno úplně naruby, až z toho vznikne osvěžující komedie. Ta je taktéž dost přímočará - ujetý Bill Murray, lítající zelená hlava, trošku nasranější Zuul a nakonec křížení proudů (což zde není gay!) u velkého "sněhuláka". Krotitelé duchů byli lákadlem pro každé dítě, není proto divu, že jen vyslovení názvu, či vzpomenutí na chytlavý ústřední song v mnoha z nás vyvolává příjemné pocity nostalgie. Jen je třeba připustit, že 80. léta prostě většinou neplodila příliš důmyslné filmy, a ani infantilní Ghost busters nejsou vyjímkou, avšak klišé v jejich podání jsou ještě celkem slušně stravitelná. 7/10 ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Hrůzostrašně zestárlé. Ze všech hitů, který dnes masivně uctívá eighties kult (do kterýho víceméně taky patřim), mi přijdou Krotitelé zaručeně nejotravnější. Zábavy není zase tolik, komediálnost místy sklouzává do trapnosti a triky už taky spíš pruděj, než že by vykazovaly roztomilost svým stářím, či dokonce ohromovaly nadčasovostí. Výjimkou budiž obří nafouklík v závěrečným bossfightu. Opěvovaná herecká skvadra OK - ale stejně by si zasloužila lepší film. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Při možnosti vidět "Krotitelé duchů" po více jak patnácti letech znovu, a navíc v kině (díky ArtFilmFestu 2012) člověka překvapí, že se jednalo o originální koncept podle původního scénáře. Z dnešního pohledu je to až nepředstavitelné, že byla doba, kdy high concept filmy nebyly jen jednou položkou v již dříve existující franšíze, ale dokonce samy franšízy zakládaly. Dnes se Hollywood původních scénářů a originálních konceptů k vysokorozpočtovým snímkům štítí. Není divu, že filmovému průmyslu dýchá na krk jeho videoherní konkurence. Jistě, i tam se o velký podíl tržeb dělí především schematické áčkové tituly, které navíc kopírují prvky a postupy filmů, ale současně se může prosadit i malé studio či dokonce jednotlivec s osobitou vizí. Tvůrci indie hitů jako "Super Meat Boy", "Limbo" či "Bastion" by mohli vyprávět. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Hodnotit to tehdy, když jsem to viděl popvé na VHS kazetě u souseda co měl jako jedinej v baráku video, asi bych dal 4 nebo 5 hvězd (a co teprve v kině!). Přeci jen tehdy v televizi kralovaly normalizační seriály, TV inscenace, různé varietní pořady a i když byly dost často našlapány tehdejší hereckou elitou, bylo to takové socialistické. Jakýkoliv film z USA nabízel pohled na jiný svět tam na západě a zejména Amerika k níž leckdo z nás vzhlížel jako k tomu nejlepšímu co vůbec mohlo být, byla světem opravdu zcela jiným. Tenhle film byl i na USA zcela z jiné dimenze :-). Bohužel se tu skutečně nepodařilo vyvážit prvky hororu s komedií a divák vlastně hlavně díky závěru neví na jaký žánr pořádně kouká... Dnes když jsem to viděl po letech mne napadlo, že je to taková dávná předloha Stargate:-). Herecké výkony byly super, okatá Replayová byla krásná, jen ty trikové efekty už k dnešku vypadaly dost prehistoricky což je pochopitelné. Ale například to rozpraskání silnice před místem poslední bitky bylo super i na dnešní dobu. Podtrženo sečteno dávám za 3 vystřelené paprsky. * * * ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Zdravím Legase... ;-) - nenechme se mýlit, to, že triky vypadají dneska směšně, je snad dané dobou - ovšem není to důvod hodnotit film níž - tehdy byly vynikající a tvůrci si na nich dali záležet přinejmenším tak, jako dnešní počítačoví experti. Navíc potěší trio Murray Aykroyd Ramis jako lehce vážní, lehce směšní vědci, krásná Sigourney a Rick Moranis. A sliz :-) Klasika. ()

Galerie (117)

Zajímavosti (128)

  • Bill Murray (Peter Venkman) v rozhovorech potvrdil, že duch tlustého Slimera měl být poctou zesnulému komikovi Johnu Belushimu, který podlehl drogám předtím, než si mohl ve filmu zahrát (Murrayova role Venkmana byla původně psaná pro něj). Dan Aykroyd (Raymond Stantz) o Slimerovi vždy mluvil jako o „duchovi Johna Belushiho“: "Je to prostě pařmen, který se chce bavit." Slimerovo obžerství bylo založeno na Belushiho jídelní scéně z filmu Zvěřinec časopisu National Lampoon (1978). (Alfréda)
  • Ray Parker Jr. si se skládáním titulní písně zpočátku nevěděl rady, až jednou v půl páté ráno uviděl reklamu na kanalizační společnost, která mu připomněla podobnou scénu z filmu. Tato reklama mu pomohla vymyslet známý slogan z refrénu písně: "Who you gonna call? Ghostbusters" ("Komu zavoláš? Krotitelům duchů"). Píseň "Ghostbusters" byla poté v USA hitem č.1 v hitparádě po dobu tří týdnů. (FilmFan24)
  • Během natáčení v ulicích New Yorku způsobovali filmaři obyvatelům metropole krušné časy. Harold Ramis (Egon Spengler) na to vzpomínal: "Když jsme točili vrcholnou scénu na rohu ulic Central Park West a Pětašedesáté, zastavili jsme dopravu v devadesáti procentech Manhattanu." Pomocný producent Michael Gross dodal: "Ze střechy domu, kde jsme točili, byly vidět zácpy táhnoucí se až do Brooklynu. Točili jsme v pět odpoledne, během dopravní špičky. Dodnes nechápu, jak nám to radnice mohla dovolit. (...) Jednou jsme si zašli do hotelu Mayflower na panáka. Vešel tam chlap a řekl: 'Trmácím se sem z Třináctý ulice dvě hodiny, a to jenom kvůli tomu pitomýmu filmu.' V tu chvíli nám došlo, že máme na sobě odznáčky s logem Columbia Pictures, a tak jsme je nenápadně sundali a strčili do kapes." A zlomené fandovské srdce způsobilo natáčení Danu Aykroydovi (Raymond Stantz): "V tom domě bydlel Isaac Asimov, kterého jsem hrozně obdivoval. Jednou jsem ho potkal před vchodem a povídám: 'Dobrý den, my tu točíme komedii Krotitelé duchů...' A on na to: 'To je hrůza, jste celému baráku na obtíž! Nechápu, že vám to nezatrhnou!' A pak si odfrkl a s brbláním odešel." (NIRO)

Související novinky

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (více)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (více)

Reklama

Reklama