Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V 50. letech v Hollywoodu řádil Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti, pátrající po komunistech mezi umělci. Tento „hon na čarodějnice“ zasáhne i do života režiséra Davida (Robert De Niro) a jeho ženy. David se vrací do Los Angeles s vynikajícím scénářem. Netuší však, že i on je zapsán na černé listině podezřelých. Cítí houstnoucí napětí mezi kolegy a přáteli a ocitá se uprostřed složité hry, plné intrik a nenávisti. Davida sleduje FBI, je odvolán z natáčení filmu a nakonec je předvolán k výslechu. (HBO Europe)

(více)

Recenze (31)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Méně známý De Nirův film (podívejte se, jaké skvosty na přelomu osmdesátých a devadesátých let natočil, a bude vám jasné, že něco prostě muselo ze světla poodstoupit), ale stále velmi dobrý film, který byl v době vzniku podle všeho mnohem důležitější než dnes. Kdyby šla atmosféra strachu více do hloubky, bylo by to ještě lepší, ale ani tak se rozhodně nejedná o ztracený čas, protože výkon Roberta De Nira je bezchybný a finále v soudní síni strhující. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Totéž jako Rittův film Na černé listině (1976), jen bez allenovského humoru. Co se týká samotného závěrečného slyšení před Senátním výborem pro neamerickou činnost, je De Niro jako vždy skvělý, Woody Allen to ovšem ve zmíněném snímku pojal ještě úderněji. A ten western, na nějž byla De Nirova postava ostrakizovaného režiséra najata, nápadně připomínal V pravé poledne. ()

Reklama

Pete 

všechny recenze uživatele

Docela šílená nespravedlnost vládla 50.létům očividně všude po světě. USA to postihlo v menším měřítku, také tam nešlo úplně o holý život, jako u nás, přesto ten zběsilý hon na nepřátele režimu zničil dost nevinných lidí. A nejtěžší pak bylo se morálně nezlomit a nezaprodat. Předem vinni je tedy sice tématem nesmírně důležitý film pro paměť národa, méně nadšení už však vyvolává nijak výjimečné provedení. Každopádně je radost sledovat tradičně skvělého DeNira v nejlepší formě. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Dostať sa na čiernu listinu Hollywoodu, zvlášť ako cenený režisér či scenárista, by asi nikto nechcel. Znamená to totiž, že si už ani neškrtnete a vaša kariéra je mŕtva. Byť neprávom obvinený z členstva v komunistickej strane prináša opovrhovanie nielen vašimi známymi a blízkymi, ale i celou spoločnosťou. Je to hon...Na tento film s DeNirom som nikdy nemal šťastie, no o to väčšiu radosť mám, že ho stv odvysielala. Bolo to ešte obdobie, keď DeNiro čítal scenáre a neprikývol na každú hovadinu ako dnes. Tieto vykonštruované obvinenia zo spolupráce s komunistami zničilo životy mnohým ľuďom a na rehabilitáciu čakali dlhé roky...Áno, tento film je o niečom a celkovo mám z neho dobrý pocit a hodnotenie 70% mu neprináleží, pretože neodráža jeho skutočnú kvalitu. Je to samozrejme dané malým počtom hodnotení, čo sa časom hádam zmení. U mňa 80%. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

"(ne) Komouši v ohrození", alebo ako sa v dávnej minulosti úmyselne vyťahoval "neexistujúci strašiak" len preto, aby sa niekomu ulahodilo. Čo tam potom, že sa bez faktov či adekvátnych príčin zničia životy nevinných ľudí, "sloboda" chce predsa krv, a prakticky rovnako, ako terajšie zoskupenie okolo progresívcov z liberálnych kruhov. Tí čo radi námetovo politické počiny, pričom sú z opačného brehu, prípadne radi "krok za krokom" balansujú na lane medzi (ešte "akože" stojacimi) "dvojičkami", tak presne tých bude miestami možno aj napínať. Naopak, dementi, ktorí cez stromy nevidia les, budú 3/4 filmu onanovať, aby následne zistili, že sa očakávanej erekcie aj tak nikdy nedočkajú. No a Ja verím, že presne takým istým spôsobom dopadne aj terajšia (ne)"tolerantná" háveď okolo Vášáryovej, pre ktorú iný názor je len štartovacím signálom na vykopávanie zákopov, lebo šak urážať je tak ľudské. Veľmi slušný, tématicky pomerne aktuálny snímok. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (10)

  • Sam Wanamaker (Felix Graff) byl v reálném životě jednou na černé listině během McCarthyho éry HUAC (Výbor pro neamerické aktivity). (Zetwenka)
  • Na zdi pokoje Merrillova syna je baseballová vlajka týmu Milwaukee Braves. Tento film se odehrává v letech 1951 a 1952. Tým do Milwaukee přišel z Bostonu až v roce 1953. (Zetwenka)
  • Automobil paní Nolanové, Chevrolet z roku 1941, má být vybaven automatickou převodovkou Powerglide. Powerglide nebyl na Chevroletech nabízen až do roku 1950. (Zetwenka)

Reklama

Reklama