Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult) se vydávají na rande na pobřežní ostrov v severozápadním Pacifiku, kde mají povečeřet v luxusní restauraci Hawthorn. Tam pro ně a pro další vybrané vzácné hosty připravil samotářský a celosvětově proslulý šéfkuchař Julian Slowik (Ralph Fiennes) opulentní degustační menu. Dále jsou mezi pozvanými tři alkoholem opojení zaměstnanci technologické firmy Bryce (Rob Yang), Soren (Arturo Castro) a Dave (Mark St. Cyr), starší bohatý pár a stálí klienti Anne a Richard (Judith Lightová a Reed Birney). A nakonec renomovaná kritička restaurací Lillian Blomová (Janet McTeerová) se slabošským šéfredaktorem časopisu Tedem (Paul Adelstein) a slavná filmová hvězda středního věku (John Leguizamo) se svou asistentkou Felicity (Aimee Carrerová). Strávníky obsluhuje dokonale oblečený personál v čele s generálkou Elsou (Hong Chauová). Během večeře začíná houstnout atmosféra, jak dochází k odhalování tajemství jednotlivých hostů a šéfkuchař Slowik servíruje jeden nečekaný chod za druhým. S přibývajícími dramatickými a násilnými událostmi Slowik hosty čím dál tím víc znervózňuje, jelikož je stále patrnější, že jeho propracované menu má vyústit v pořádně šokující finále. (Falcon)

Skylwalker42

Čekal jsem více! Mohl to být velmi originální (až skoro) geniální film. Kulinářský horůrek. Ale jaksi... jaksi chybělo gradující napětí s dalším novým chodem. Ralph Fiennes byla dokonalá volba, mám pro něj slabost. Ale žádné "WAU" se bohužel nekonalo. ()

Hixx

1250 dolárov za menu na ostrove s top kuchárom, kto by sa na to nedal ?  Ja teda určite nie (keďže za toľko peňazí by som prežil 2 - 3 mesiace) no ale máme tu snobskú elitu pre ktorých to nič nieje a idú do toho. Samozrejme ako to chodí v čiernej komédii nikto nečaká čo môže byť tak predraženým gurmánskym zážitkom a je úžasné sledovať ako sa to po jednotlivých chodoch stupňuje. Herci dávajú zo seba maximum, dobre sa na to pozerá, celý čas som bol v napätí až do konca a ten cheeseburger no paráda dal by som si. ()

Warapeidza

Viděno na D+. Je to divný. Vlastně ani nevím co si o tom pořádně myslet. Bavila mě hlavní ženská postava a chvílema i Ralph Fiennes, ostatní postavy vůbec. Začátek slibný, po prvním "zvratu" už to takový hodně šablonovitý. Dokoukali jsme to, ale extra zážitek to žádný nebyl... ()

monvel

Toto je film podľa môjho gusta a nevedela som sa dočkať, kedy si ho zapnem. Úprimne, neviem si predstaviť iné herecké obsadenie a bojím sa, že keby bolo slabšie, tak by ten film neutiahli. Ale všetko spolu zahralo a opäť sme sa mohli pobaviť skôr na satire, než hororu. Myšlienka filmu je veľmi presná a skvelou, ale krutou formou ukázali, ako dnešný svet funguje. Život plný nenásytnosti, predstierania a klamstiev. Tieto všetky vlastnosti sa stretnú pod jednou strechou, a teda pán šéfkuchár sa rozhodne, že za to zaplatia. Vo filme si ľahko uvedomíme, že tieto nepríjemné vlastnosti rýchlo zabijú akúkoľvek vášen, ktorú človek v sebe prechováva. Margot (Anya Taylor-Joy), ktorá sa do tejto spoločnosti dostane úplne omylom, jediná dokáže v šéfkuchárovi túto vášen opäť prebudiť a to jej vlastne zachráni život. Počas filmu som sa nenudila ani minútu a prekvapilo ma aj zopár kontroverzných scén. Pokojne by som si tento film pozrela znova, ale napriek tomu hodnotím 4*, pretože ešte k dokonalosti máličko chýbalo. ()

sh4ris

Mňam. Tak to bylo fakt výborné. Druhá půlka sice na mě trochu zadrhávala oproti té první, přitom asi měla více gradovat. Ale jo, chutilo. ()

KraLuban

Bavil jsem se, dobře. Ano, mělo to svoje mouchy a mohlo to být lepší, ale i tak velmi originální a skvěle zpracovaný film. ()

Koral11

Začátek jako od Agathy Christie a jejích Deset malých černoušků.. následně jsem tak čtvrtku filmu prospala.. :D .. aby mě druhá polovina opět probrala a udržela vzhůru v režimu znepokojující černé komedie. Bizár skoro jako od Ariho Astera. :) ()

Miroslav.Zac

Jakkoliv nemám rád filmy, jejichž nelogičnost je až absurdní (tak jako v tomto případě), musím konstatovat, že tohle bylo fakt žrádlo! ()

diax3

Tohle měly být lanýže s kaviárem, ale jak se to vařilo, vylezla z toho houbovka s rybí příchutí - sníst se to dalo, ale žádná lahůdka to nebyla, přestože to servírovali v nablejskanym talíři. ()

dudel3333

niečo čo ste už niekde videli ale v inom kulinarskom kontexte s psychotickym šefkucharom .... pre mňa lahôdka v zhovadilom háve s nelogickom konaní postav ktore tu už niekedy bolo len si už nespomeniete lebo Vam to "vyfučalo" z hlavy ()

macisek odpad!

Nápad byl dobrý, bohužel bolest hlavy kterou mi tenhle film vyvoval při sledování byla neuvěřitelná. Skvělý potenciál, ale tohle mě bolelo sledovat. ()

FiliBauchma

Satirická kritika konzumnej spoločnosti ako šesťchodový komediálne ladený horor. Prosím, to ochutnám naozaj rád. Predkrm: Začíname zľahka, nevýrazne, postavy sú jemne načrtnuté, ale chýba tomu nejaký výraznejší cveng. Prvý chod: Usadíme sa a pred nás je položená prvá delikatesa, metafora povrchnosti, naša konzumácia začína naberať určité kontúry, už vieme, že pôjde o neobyčajný večer. Druhý chod: Začíname pociťovať pikantnú ostrosť zvratu, pomaly nás to pridusieva až napokon sykneme pomedzi zuby, pokrm má grády. Tretí chod: Tvorcovia si nás pomaly zaháčkujú, konzumenti odkrývajú karty a nám nezostáva nič iné než si plnými dúškami vychutnávať trpkosť desu. Štvrtý chod: Ládujeme do seba  všetko ponúknuté, prepchávame sa, sme stále plnší a plnší, ako predstaviteľom súčasného systému už nám niet úniku. Piaty chod: Obzrieme sa po ostatných večeriacich, ich tváre prezrádzajú rovnaké pocity ako tie naše, svojou aroganciou sme si viac podobný než by sa nám páčilo. Šiesty chod: Večera sa pomaly blíži k svojmu koncu, tvár spoločnosti je zdesená, pravda sa zdá byť až príliš krutá. Umelec sa len pousmeje, majstrovské dielo je takmer u konca. Dezert: Tá sladká chuť spravodlivej pomsty, vždy ju treba podávať esteticky vyváženú a za studena. ()

MichalZL

Neuveriteľne som sa bavil. Najmä prvá polovica filmu je úžasná: atmosférická, napínavá, krásne natočená a štýlová. Ako človek, ktorý za vrchol kuchárskeho umenia považuje mamkine buchty na pare som si vychutnával možnosť nahliadnuť do sveta profesionálnych šéfkuchárov a gurmánov, čo v kombinácii s výborným hereckým obsadením spôsobilo, že som asi do štyridsiatej minúty pozeral na plátno s úsmevom na tvári. Od polovice však tvorcovia úplne zahodili snahu budovať nejaké napätie a film veľmi rýchlo získal odľahčený tón. Ak by sa následne zvrtol na jednoduchú vyvražďovačku alebo sa naopak zameral na realistickejšie rozvíjanie deja alebo postáv, bol by som spokojný. Postavy však ostávajú celkom ploché, dej začne pôsobiť nesúrodo a množstvo scén pôsobí samoúčelne alebo vyslovene zbytočne. Z kina som teda odchádzal jemne sklamaný, celkovo som si to ale užil. ()

MAKUON

Satirický, zábavný a originální snímek, který sám nevím, jestli bych ho řadil mezi horor. Repetitivní tleskání a hudba byly asi jediné dva aspekty, co zakoply o hororový žánr. Herecké výkony až na psychouše Ralpha Fiennese, byly neslané nemastné a v tomto duchu se táhl vlastně celý snímek. Nějak to fungovalo, ale jen tak průměrně. Myslím, že prostředí osamoceného ostrova s zfanatizovanými kuchaři a podivnou restaurací se dalo mnohem lépe využít. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (více)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024

11.09.2021

A je to oficiální. Furiosa, prequel Šíleného Maxe z roku 2015, dorazí místo roku 2023 až v roce 2024. Austrálie si totiž v těchto dnech prochází něčím, čemu se kupodivu jako jedna z mála zemí na… (více)