Reklama

Reklama

Starosta Kingstownu

(seriál)
  • USA Mayor of Kingstown (více)
Trailer 3
USA, (2021–2024), 23 h 20 min (Minutáž: 34–66 min)

Hrají:

Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach, Necar Zadegan (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(30)

Rodina McLusky vládne městu, ve kterém jsou věznice jediným prosperujícím byznysem, usilující o pořádek a spravedlnost tam, kde žádné nejsou. (SkyShowtime)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (66)

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Špičková záležitost, ze které filmařské kvality, autentičnost a surovost stříká na kilometry daleko. Na první dobrou jde vlastně jen o příběh kriminálního města, ve kterém je zkorumpovaný doslova každý a ve kterém panuje podplacená policie spolu se třemi gangsterskými bratry, jež jsou zapleteni téměř do všeho. Každý díl pojednává vlastně o příběhových odbočkách, pokaždé se stane něco nového a ve hře přibývají další a další postavy, takže shrnout děj by šlo těžko, ale i přesto je celá série neskutečně poutavá. Vedlejší linky jsou vtahující a dechberoucí, všechny postavy se divákovi vryjou do kůže, nešetří se zde emocemi, napětím, nekompromisně drsnou akcí, SWAT zásahy, násilím ani atmosfericky hutnými momenty a když k tomu připočítám bezkonkurenční soundtrack a výkon Jeremyho Rennera, který by si zasloužil oskara, vychází mi jednoduše nadstandartní kousek, ve kterém Fuqua a Sheridan zanechali svůj rukopis parádně. Dokonalý důkaz, že film nepotřebuje vždy originální a inovující nápad, ale když se skombinuje umělecký talent režiséra, áčkové herectví, podmanivá hudba a kvalitní vizuál, jde i z minima vytřískat maximum. Jsem absolutně nadšený. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1.seria: Dalsi kvalitny thrillerovy kusok so Sheridanovym rukopisom, kvalitne herecky obsadeny. Videl som vsetky Taylorove kusky a patrim k fanusikom jeho tvorby, preto som mal vysoke ocakavania aj teraz. Kym pociatocne epizody hodnotim ako nadpriemerne, zaverecne tri su "nadupane". Ano, obcas si tvorcovia pomahaju drobnym skratkami a naivnymi "zblizeniami" sa medzi zlocincami, ci "podriadenost" roznych zloziek, avsak, napriek tomu ide o mimoriadne slusnu filmova zabava. Renner-ovi rola urcite sedi. Svojim vykonom si ma ziskala i 75-rocna Dianne Wiest, ako matka mocnych, ale "nepodarenych" synatorov. Jej preslovy k vazenkyniam z historie a i tie neskor, v domacnosti, mali svoje posolstvo a odkaz. Odporucam. 80%         2.seria:    Tentokrat mi dej druhej serie prisiel viac do oci bijuci svojou utopiou a naivitou. Inymi slovami, scenar bol obcas lacny. Pripisujem to na vrub i slabsim scenaristom, ale Sheridan ich mohol ustrazit do frasa. :) A ano, ku dnu to potahala nielen zaverecna epizoda svojou, odpustite, prostoduchostou, ale aj macho-vske vystupovanie pana "starostu", ktore som uz prestal pokladat za "cool", ale obcas az detinske. Slabsi priemer posobiaci draho. ()

Reklama

petikacka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V Kingstownu by nikdo z nás bydlet nechtěl. 17 věznic v okruhu... práce maximálně bachař nebo polda... a do toho si jeden (nebo dva ?) hraje na mediátora, poněvadž jim nic jiného nezbývá a chtějí město udržet pohromadě....No prostě, báječná vyhlídka!  McLuskyho rodina jsou ovšem tvrdohlaví Irové a ti něco vydrží! A musí toho vydržet fuuuuck hodně!. A vo tom to celý je. Hlavně se neposrat, všechno kurva vydržet a dotáhnout to do co možná nejvíc dobrého konce! Za mě naprosto nadšených, irských 90% ()

Doudis19 

všechny recenze uživatele

Au... tak takovej konec jsem teda od Sheridana nečekal 🤭. Jak jen to ten chlap dělá... všechno je tak uvěřitelný, jako by si to sám prožil. Spletenec křehkých vztahů všemožných gangů, útvarů Policie, federálních agentur a v tom všem geniálně pobíhá starosta s tváří Jeremyho Rennera. Náběh na druhou řadu, ale dost zbytečný. Mohlo se všechno vyřešit hned. Sheridam má tolik materiálu po šuplících, ze není potřeba nutně natahovat úspěšný projekty. ()

zahadum 

všechny recenze uživatele

Výborný seriál ktorý má asi prvé tri diely pomalší rozbeh ale potom graduje do veľkolepého ale krvavého finále. Top rola pre Jeremyho Rennera ktorý je presne taký typický Ír tvrdohlavý ako baran. Celé je to realisticky tvrdé a nehrá sa na to hrdinov ani nezmyselné charaktery ktoré jednajú mimo realitu. Naopak ! Silné charaktery ( Iris ) a silná realita idú spolu ruka v ruke aby priniesli do roku 2022 parádny seriál z prostredia väzníc a polície. Malé činy vedú k veľkým udalostiam a tú to platí dupľom. Rozohrané malé epizódky ( medveď , prepnutý dozorca a samozrejme tajomná postava Milo ) spokojnosť veľká a aj napriek silnej brutalite a množstvu krvi je to seriál ktorý dáva nádeje na lepší život ( rozbitá duša znovu narastie ?)  Rozhodne uvítam druhú sériu. 90 % ()

Galerie (97)

Zajímavosti (4)

  • Když jdou bratři lesem vykopat peníze, povídají si o tom, kam by šli, kdyby opustili město. Mike (Jeremy Renner) řekne, že by nejraději šel lovit zvěř někam do Wyomingu. Ve filmu Wind River (2017) ztvárnil Rennner postavu lovce právě v této oblasti. (Guilemot)
  • Většina scén z nádvoří věznice a okolí se natáčela ve věznici Kingston Penitentiary, která je již dnes zavřená. (Punisher)
  • Když Mike (Jeremy Renner) pronásleduje dealera drog, je nucen zastavit u semaforu na červenou. Přitom si můžeme všimnout, že následuje ulice „Sheridan st.“, což je narážka na tvůrce seriálu Taylora Sheridana. (Guilemot)

Související novinky

Obsazení třetího Na nože se rozrůstá

Obsazení třetího Na nože se rozrůstá

31.05.2024

Obsazení značně očekávané netflixovské detektivky Riana Johnsona (Star Wars: Poslední z Jediů, Looper: Nájemný zabiják) pod čerstvým názvem Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery se rapidně rozrůstá.… (více)

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (více)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (více)

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

02.01.2023

Na Oscara dvakrát nominovaný herec Jeremy Renner (Smrt čeká všude, Město) se podle posledních informací nachází v kritickém, přesto stabilním stavu v nemocnici poté, co prodělal vážnou nehodu při… (více)

Reklama

Reklama