Hypnotic

• Velká Británie Hypnotic

Jenn cítí, že se v osobním ani profesním životě nikam neposouvá. Pomoc hledá u tajemného hypnoterapeuta, jenže rychle zjistí, že je její mysl zatažená do nebezpečné hry. (Netflix)

Johnny.ARN

To ma až prekvapilo, že to neni z Kanady. Jediná jedna za to, že to nebol len nejaky vyšinutec, le doktor, čo vedel veľmi pekne využiť svoje vedomosti. 1 z 5 ()

Sfinkter

Díky produkci Netflixu to není úplný propadák, snímek však dějově připomíná detektivku na nedělní odpoledne u televize. ()

Pavlínka9

Já dost nevím, co si o tom filmu myslet..Přišel mi dost předvídatelný, paruka, kterou nosila - pardon - ale to je prostě znatelný, hlavní postava byla příšerná. Zajímavá myšlenka - to ano, proto bych nikdy nešla do hypnózy, ale ten filmi mi přišel tak nějak "laciný". Jednou stačilo :) ()

Jaro.Krafcik

Okej tak celkom dosť očakávaný film od netflixu, podotýkam horor má len 42%, hneď keď vyšiel bol dokonca v čiernych číslach. Ako neviem čo si mám myslieť. Okrem dabingu fakt slabota. 3* ()

iXtr3m3

Ľahkonadpriemerný triler, ktorý svoje nedokonalosti a fantasmagórie okolo využitia/zneužitia hypnózy inteligentne resp. rozumne zastiera myšlienkou a spojitosťami s programom MKULTRA. Obsadenie ušlo až na hlavnú herečku, ktorá bola menej sympatická ako samotný záporák. Jednohubka s krátkou stopážou, ktorá si je vedomá, že je to jednohubka a nehanbí sa za to. Remeselne na úrovni, takže si viem predstaviť, že pri miniatúrnom rozpočte to bol malý hit. ()

klukluka

Tolik odsudků a bídných hodnocení, přitom to vůbec nebylo tak špatný… Hrát v tom nějaká áčková star, tak to má úplně jiný čísla, aniž by museli měnit cokoliv dalšího. ()

Magika82

Mnohé filmové kritiky a kritikové mohou tomuto snímku ubírat na hodnocení z důvodu ne zcela hlubšího pochopení jeho sdělení a poselství. To je však velká chyba, které by se nikdo z nás neměl dopouštět. 1) Pochopení lidského podvědomí je opravdu stále v plenkách. 2) Hypnoterapie bez uvedení do stavu na pomezí vědomé a podvědomé spolupráce mozuku pacienta je ve většině zemí stále zakázáno. A i kdyby nebylo, zodpovědní psychologové s potřebnou atestací by se zajisté k podobnému kroku nepřistoupili. 3) Naprostá většina lidí bez zkušeností či znalosti psychologie, psychiatrie, rozdílu mezi vědomím a podvědomím a jejich vzájemnou interakcí, by téměř jistě přistoupila na plnou měrou psychologem vedené hypnózy ve stavu ztráty byť cástěčně vědomého vnímaní. 4) Svěřte takovou moc do rukou narušeného jedince, který již z pozice svého titulu a zdánlivě přesvědčivého jednání, že je to pro vaše dobro, a na možný obrovský průšvih je zaděláno. 5) Podvědomá kontrola mysli jinou osobou v době celkového hypnózy vede k možnosti takového zneužití. Což anály kriminilogie celého světa pouze potvrzují. Tento snímek, ač pracující s omezeným rozpočtem a nepříliš zdařilou výpravou, se však soustředí právě na toto varování a poselství v jednom. Zvláště, jde-li o psycholožku spolupracující s kriminální policií, která v podobě několika minutové filmové sekvence je protipólem svého profesního mužského protějšku. Její krátké, avšak nanejvýš podstatné vysvětlení celého nebezpečí plné hloubkové hypnózy v nesprávných rukou, je zcela excelentní. Scénář pro tuto postavu, byl mistrně zvládnut někým, kdo o této problematice ví velmi mnoho. Nezapomínejme, že strach patří mezi naše prvotní instinkty, za které je zodpovědná část mozku Amygdala. Tedy nejstarší část mozku. Máte-li v moci prvotní instinkty jiného člověka, můžete z něj vytvořit lotku či časovanou bombu nebezpečnou sobě, druhým nebo ji připravit o kontrolu nad vlastním tělem. Herecké podání K. Siegel a J. O'Mary je v tomto smyslu brilantním tancem psychologicko vražedné hry, které má k realitě blíže, než-li většina podobně laděných snímků. Z těchto důvodů bych byla pokrytecká, kdybych snímek neohodnotila 80%. Nebýt ochuzené výpravy a řádně omezeného prostoru pro vedlejší postavy, hodnocení by dosáhlo na 100%. ()

Aurus

Tenhle hororový film byl na to že má 49% sem si docela dost užil. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféra tu je docela povedená, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je velmi povedená. Pro mě obrovské překvapení a za mě si zaslouží 6/10. ()

BOURQUE

Príbeh bez skutočných prekvapení a nečakaných zvratov. Nie príliš originálny scenár, interpretovaný na úrovni TV filmu. K tomu ešte postavy, ktoré nemajú čo ponúknuť a ani herci/herečky nedokážu do nich vložiť väčší „život“. Jeden z podpriemerných záležitostí Netflixu, ktorá sa márne snaží kombinovať prvky thrilleru a hororu. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Fildas

Těch pět hvězd, co jsem dal, si to rozhodně nezaslouží! Na mojí obhajobu.. zase to nebylo tak hrozné, jak se tady většina hodnotících tváří.  No něco k filmu: !!(pozor spoilery)!! Zajímavá myšlenka o ovládání hypnózou, ale bohužel je celé takové celé nedodělané, nedoladěné. Diváka u tohoto filmu by nejvíce bavilo zneužívání té hypno moci, což zde je bohužel pomálu . Herecké výkony nejsou špatné a netflix hvězdička Kate Siegel v určitých úhlech připomíná Angelinu Jolie. ()

Mamlas

Počin na úrovni TV filmu, pomalé, velmi nudné a nezáživné. Protože to bylo o ničem a nedělo se tam z 95% nic, baba převážně jen chodila a koukala a vykecávala se s jinými, doklikal jsem se do konce velmi rychle. (11%) ()

MT_Y

Spoiler.... Prostě film o magorovi, který po smrti své ženě zmagořil a začal využívat jakousi metodu svého otce aby svou ženu "vzkřisil" .. Takhle bych to asi shrnul celý film... Nicméně, ikdyz je to takto "primitivní" tak i přesto velmi příjemná podívaná, vícemene tento nápad už tu asi 100x byl, ale toto zpracování je příjemné, nevadí mi se na to podívat i znovu. Herci si myslím, že byli zvolení dobře, zahráli své role příjemné, kamera a střihy nebyli antitalenští... Zkrátka příjemná podívaná... 4 hvězdy 65% ()