Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (288)

kitsuchan97 

všechny recenze uživatele

*9,5/10* Je potřeba dodat, že jsem neměla absolutně ponětí, co mě od Arcane čeká. Svět Runeterry šel vždy zcela mimo mě a nikdy jsem neměla potřebu se o to blíže zajímat či hrát samotné LoL.  Za mě se jedná o jednu z nejlepších seriálových záležitostí za posledních pár let. Má to nádhernou animaci (jakožto velký fanoušek anime dokážu ocenit kvalitní animaci, a tady se opravdu jedná o jednu z nejsilnějších stránek celého seriálu), dále bych vyzdvihla úžasný soundtrack a režii. I když samotný příběh není nijak převratný, tak je zcela stravitelný a pochopitelný pro každého diváka - což je super. První část (1. - 3. díly) slouží hlavně k představení daného světa a jednotlivých charakterů - proto je pochopitelné, že to ze začátku nebude mít takové grády. Co ovšem následuje v druhé a třetí části, je naprosto fenomenální. Nejlepšími postavami pro mě byl Silco, Viktor a samozřejmě Jinx, která tomu dodávala tu potřebnou bláznivost a chaos. Konec mě hodně překvapil, a věřím, že nejsem jediná, co takové zakončení neočekávalo. Za mě je Arcane absolutní must-see záležitost pro každého, kdo má zájem o kvalitní tvorbu. Jde vidět, že na tom dělala skupina lidí, kterým záleželo na výsledném výtvoru a jednotlivých detailech. S velkých nadšením budu očekávat 2. sérii. ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

LoLko nehraju, steampunková stylizace a sofistikovaná animace je bezpochyby uměleckej unikát, motiv třídního boje je víc než zajímavej, ale příběh je relativně monotónní až primitivní, a ten toxickej hype mi k 'Arcane' vybudoval jistou averzi, ač videoherní předloha nemá k seriálový adaptaci prakticky žádný předpoklady a predispozice, takže je nutno studio Riot pochválit za tu tvůrčí snahu...... Příště s tématikou WoWka, prosím - už jen z toho důvodu, že MOBA hry doslova žánrově vykradly Warcraft. ()

Reklama

Elerrina 

všechny recenze uživatele

Příběh dvou sester, z nichž jedna je chlap a druhá se zcvokne, zasazený do steempunkově pojatého světa a drsného boje mezi bohatými a chudými. Fakt bych ráda sdílela všeobecné nadšení z tohohle v mnoha ohledech revolučního počinu a napálila tomu plný počet, ale finální nasměrování děje do béčkových vod mi v tom překáží. Přitom ta barvitá mozaika dramatických až brutálních, promyšleně vypointovaných mikropříběhů z podsvětí i vysoké politiky měla obrovský potenciál, takže nechápu, proč bylo nutné ji nakonec obětovat kvůli originu jedné vrcholně otravné postavy, která má navíc zcela nerealistické schopnosti. ()

kolda1990 

všechny recenze uživatele

Tak to jakože wow! Tohle jsem nečekal, hru neznám ani trochu. Upřímně mě zaujalo to hodnocení a říkal jsem si, co je to za nadhodnocený animáč? To co jsem dostal, mě opravdu velice mile překvapilo. Pro milovníka "depresivních" a "temných" snímků to bylo prostě něco. Dokonalá animace, perfektní a zajímavý příběh, skvělej soundtrack a v neposlední řadě sakra zajímavé postavy. Jestli mě něco okouzlilo tak japonské anime ale tohle pro mě bylo takové emerické "anime". Vivat Netflix. Chtěl jsem napsat, že doufám, že nebudeme čekat rok na další sérii a bohužel dle edny.cz to příští rok nebude:( ()

HellFire 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hollywood se neustále neúspěšně snaží převést videohry na stříbrné plátno a Arcane mu mezitím nenápadně vypálil rybník. A nejlepší na tom je, že vůbec nemusíte znát herní předlohu League of Legends, abyste si sledování užili. Byl jsem vtažen do děje hned od začátku a hrozně sem se těšil na to, co tvůrci provedou s jednotlivými postavami, které znám ze hry. Po velmi dlouhé době je skvělé sledovat seriál, který dává hlavu a patu, kde se postavy chovají logicky a děj není jen nastavovaná kaše. Není divu, že tvorba první série trvala šest let a jde to poznat. Animace jsou úžasné, svět naprosto dokonale propracovaný a příběh je jasný a snadno se sleduje. Postavy si navíc ihned zamilujete (což platí zejména pro znalce LoL) – moje nejoblíbenější je Viktor a Jinx, která je prostě naprosto úžasně praštěná, kam se na ni hrabe Harley Quinn. Riot si dává záležet jak na hrách, tak v tomto případě také na seriálu. Kam až se mohl dostat Blizzard, kdyby neprahnul jen po penězích... P.S. Arcane je bezesporu jeden z top seriálů všech dob, což vysvětluje, proč se k němu musím neustále vracet. Ať už poslechem soundtracku nebo sledováním různých scén! ()

Galerie (71)

Zajímavosti (51)

  • Harry Lloyd, jež propůjčil svůj hlas Viktorovi, se nechal slyšet, že jeho akcent je inspirován českým, jelikož v minulosti hrál Čecha Adolfa Opálku ve filmu Anthropoid (2016). (AhojTuHanka)
  • Když se Powder během honičky ukrývá se svým lupem z Piltoveru za rohem budovy, lze na stěně vidět houbičku, která patří yordlu Teemovi, jenž patří mezi prvních 16 šampionů ve hře „League of Legends“. Podobných odkazů na postavu Teema lze vidět v seriálu hned několik, např. ve formě plyšáka, uvnitř arkádové hry či obrázkové knihy. (Luicy)
  • Muže posedlého třpytem, který nabízí pomocnou ruku Caitlyn, nevidíme poprvé. Jedná se totiž o stejnou osobu, jež se Vander zastal při kšeftování v Poslední kapce hned v úvodní epizodě. (Luicy)

Související novinky

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Reklama

Reklama