Reklama

Reklama

The Brittas Empire

(seriál)
Velká Británie, (1991–1997), 26 h (Minutáž: 30 min)

Hudba:

Frank Renton

Hrají:

Chris Barrie, Harriet Thorpe, Michael Burns, Tim Marriott, Russell Porter, Pippa Haywood, Jill Greenacre, Judy Flynn, Julia St. John, Guy Siner, Kim Hartman (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(52)

Obsahy(1)

Britský sitcom, který běžel na BBC v letech 1991 až 1997. Seriál se točí kolem osoby Gordona Brittase, ředitele centra volného času ve Whitbury New Town, příšerně nesnesitelného tvora… s těmi nejlepšími úmysly. V roce 2004 se tento seriál dostal na 47.místo ankety o nejlepší britský sitcom v BBC. (Angie.fan)

Recenze (17)

rawen 

všechny recenze uživatele

OK, první série, příjemné překvapení a nášlap ke kultu, druhá série = kruté vystřízlivění a propad někam k prvoplánové šaškovitosti. Dokud pana rimráka Brittase všichni nenáviděli a on sám byl synonymem pro katastrofu, bylo to zábavné a zajímavé, bohužel pak už bylo nutné jej trošku polidštit a učinit z něj postavu snesitelnější, sympatičtější a oblíbeníhodnou a to už pak celý seriál může jít k čertu protože nemá na čem stát. Až se budu hodně nudit tak si pustím další díly (prý to má hrome sedm sérií!) a bude se vidět... Zatím dávám v dobré víře 5 kopyt na boty z deseti ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

"Strávil si den jako služba na lince důvěry a čtyři lidi spáchali sebevraždu. A to si jeden chudák spletl číslo! Volal si o výsledky kriketu." Nic nevystihuje Gordona Brittase víc, než tyhle tři věty z Červeného trpaslíka. Přesto jsou postavy entuziastického vedoucího volnočasového centra, a druhého technika Rimmera úplně odlišné. Nesnesitelní jsou ovšem oba stejně. Chriss Barrie má obrovský komediální talent, a v klidu udržel tenhle nekonečný sled jednotvárných gagů na čtyřech hvězdičkách. ()

Reklama

johník 

všechny recenze uživatele

Moc povedený seriál, opravdu škoda že se do české televize asi nikdy nepodívá. Chris Barrie zde hraje fantasticky, tak jak mu to jde nejlépe (arogantně, sobecky, natvrdle), ale asi přibyla ta starostlivost oproti trpaslíkovi, konečně má zde funkci a může rozkazovat. Jenom zde postrádám někoho jako Lister kdo by ho setřel :). Na druhou stranu je tu vždy "nechutný" Colin a ten má taky něco do sebe. Celkově tento seriál "pro mě" 5* ()

perutman 

všechny recenze uživatele

Vynikající britský seriál s výborným Chrisem Barriem v hlavní roli. Ten je u nás známý především postavou Rimmera ze seriálu "Červený trpaslík", ale v Británii je velmi populární i jako Gordon Brittas. On sám pak rozdíl mezi svými nejslavnějšími postavami vidí takto: "Rozdíl mezi Brittasem a Rimmerem je ten, že Brittas žije v iluzi, že všechno co dělá a říká je úžasné, zatímco Rimmer o sobě ve skrytu duše ví, že je mamlas. Navenek jsou to oba arogantní hlupáci." Oproti trpaslíkovi zde Barrie dostal větší prostor a tak se příběh točí kolem něj, čímž připomene například Cooganovu postavu Alana Partridge. Hoši v ČT by se měli vážně zamyslet a zařadit do vysílání místo průměrných britcomů nějaký kvalitní, jako je tento, "I'm Alan Partridge" nebo Wrightův a Peggův "Spaced". Vedle těchto skvostů vypadá takový "Kancl" naprosto trapně. Pro mě jasných 97% a to jen proto, že "I'm Alan Partridge", "Spaced" nebo MPFC jsou o trošku lepší. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Další geniální britský sitcom. Viděl jsem dvě série a (jak je u britských seriálů dobrým zvykem) je to díl od dílu lepší. Chris Barrie je geniální (ale co si budem, rozdíly mezi Brittasem a Rimmerem vlastně žádné nejsou, dokonce Brittas pár hodin pracoval na lince důvěry, po kterých několik lidí spáchalo sebevraždu a to jeden volal omylem, když si psal o výsledky kriketu). Vynikající a originální prostředí, skvělé panoptikum postav, z nichž každá je zábavná a těším se na každý její výstup (Carole, Colin, Helen) a zápletky a situace jsou ve všech dílech skutečně dovedené k dokonalosti ať už jde o o auto zalité v betonu, nohy zalité v betonu a nebo (a na to obzvlášť pozor) naprosto geniální a famózní celé první tři díly druhé řady (a zejména pak první a třetí). Brittasovo impérium bych jednou moc rád viděl celé (titulky bohužel nejsou) a v dabingu, to ale po České televizi chci příliš mnoho. Nicméně, to, co jsem viděl, je rozhodně za 100%. A není to jen zásluha Chrise Barrieho, i když ten může za mnohé a nikdo by v té roli nebyl lepší, než on. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy přijíždí vévodkyně z Kentu, se v čase 24:56 pan Brittas (Chris Barrie) omylem opře o automatické dveře a ty se na malý moment pootevřou. Komická situace celé scény ovšem staví na tom, že jsou tyto dveře zablokované a není možné je otevřít. (kukkik)
  • Natáčení probíhalo převážně ve studiu, některé scény byly však filmovány v Hamphire nebo místním rekreačním středisku. (Listeroman)

Reklama

Reklama