Boy Kills World

• USA Boy Kills World (více)

Píše se nedaleká postapokalyptická budoucnost a městu, kde žije, vládne zkorumpovaná dynastie v čele s Hildou Van Der Koy. Právě ona mu zabila matku i sestru a nechala ho navždy umlčet a ohluchnout. Jeho jediným přáním a posláním je vidět ji umírat v bolestech. A udělá pro to cokoli. Aby přežil, naučí se odezírat ze rtů. Aby se pomstil, podrobí se drsnému výcviku tajemného šamana. Vedený hlasem své oblíbené videohry z dětství se stává nástrojem smrti, který už nic nezastaví. A v předvečer brutálního vybíjení oponentů, která patří k Hildiným každoročním kratochvílím, rozpoutá krvavá jatka. (Bontonfilm)

Solverino

Původně jsem si myslel, že to bude něco ve stylu Opičího muže (Monkey Man), ale tomu to nesahá ani po kotníky. Trapná fastfoodová šmakuláda s nulovými hereckými výkony, trapným dějem a pouze několika dobrými akčními scénami. Jedna hvězdička za choreografii akčních scén, jinak trapná sračka. ()

Fungore

Očekával jsem spíš zklamání, ale dostal jsem bláznivou a pořádně krvavou zábavu. Film se úmyslně nebere vážně a působí spíš jako parodie, ale funguje to - pokud má člověk značný nadhled, který je u filmů tohoto ražení vždy nutností. Yayan Ruhian je taková malá velká bestie z Indonésie, která opět nezklamala. To, co předvádí, je na jeho výšku a věk vždy neuvěřitelně působivé, skutečný mistr choreografie, absolutní martial arts špička, která nikdy nezklame a myslím si, že tenhle frajer z Indonésie nemá v branži konkurenci. K filmu jsem přistupoval obezřetně, ale nakonec jsem se více než dobře bavil, i přes nějaké ty drobné výhrady. Jedná se o takové guilty pleasure pro fanoušky bojových umění, krve, černého (ale i trapného) humoru. 75% ()

Cermicek

Dlouho jsem se u filmu takhle nerozhodoval..!🤔Na rozdíl od většiny tady, mě spíš bavila první část. Film šlapal podle nastavených pořádků aka Kill Bill, humorově taky v pořádku, pak se ale buď ztratil původní scénárista, nebo se nechali tak unést, až se na veškerej rozum úplně vysrali...🤷‍♂️. A je to velká škoda, páč akčně to bylo vyřešený nadmíru dobře! Jakože až tak, že si dovolim tvrdit, že jeden z top 5 za posledních pár let! (scéna se struhadlem byla vysloveně parádní👏). Mno pak to ale dokurví snahou dějový zvraty, který fungujou asi jako Zeman na Hradě..🤷‍♂️. No co už. Koukat se na to dalo (po lobotomii). ()

CZRohlik

Uvědomělá brutální akční jízda od začátku až do konce. Skvělej humor a bohatá a živelná akce. Krom samotné premisy, která ve mě nevzbuzovala zrovna moc emocí (celkově ten vztah se sestrou pro mě moc nefungoval - a to tomu dávali dost prostoru) našlapaná a naprosto úžasná podívaná. Zasloužených 9/10! Více na: YouTube! ()

xzajox

Oceňujem snahu o retro feeling akčňák s nižším rozpočtom, ale napriek nižším očakávaniam zostávam mierne sklamaný. Najviac mi vadil štýl akčných scén "päsťami proti armáde automatických zbraní", kde oddiel týpkov buď strieľa a netrafí, alebo pomaličky zbraň len idú namieriť. Choreografia, réžia a strih tu mohli dosť z toho vychytať. Škoda, lebo je tu cítiť aj kopec dobrej práce. B. Skarsgård hral výborne a rola mu celkom sadla. Sem tam prekvapili dobré nápady, ako napríklad cool prilba s displejom, niektoré fatality, dejové zvraty, alebo gagy s čítaním z pier. Vcelku nie som nespokojný, nečakal som veľa, ale predsa len trochu viac. Inak fajn 62% - 3* ()

Facerr

Výborný, akční, vtipný...jako bych koukal na Tarantina. Z vražedného klauna z It se stane vražedný sympaťák, kterej má slušný haluze a cool "vyprávěčský" hlas. Tohle stojí za to vidět. ()

AndrewNewman

Ďalšia jednohubka o pomste, v ktorej chcel režisér podobné kombo, aké servíruje napríklad Deadpool, ktorý vnáša humor do krvavo-brutálnych scén a divákov tak baví akoby z oboch strán. Tu to vyšlo len v pár scénach, pretože akčné sekvencie sú tak prestrelené, že by sa pri nich červenali aj tvorcovia Rýchlo a Zbesilo. Už pol pár scénach som zaradil ručnú brzdu a film som už dopozeral nezaujate. Všetko to vyvrcholilo mimoriadne prehnaným finálnym súbojom, po ktorom by sa už nikdy nikto nepostavil. Čo ma ale na tejto bejkovine prekvapilo bola humorná stránka. Tie hluché dialógy plné nezmyslov ma bavili vždy, filmu dodali niečo špecifické. Napokon ale zostáva pachuť možno nevyužitého potenciálu. ()

blondboss

Chcete vytvoriť cool akčný apokalyptický biják, ale tak sa do toho zažeriete, že z toho v podstate vysajete život. Tvorcovia to poňali veľmi zlým smerom a preto ma tento snímok skoro vôbec nezaujal. Post-apokalyptický námet mám rád a vcelku som sa naň tešil, ale napokon to vypálilo akýmsi divným smerom - prekombinovaný dej, slabé herecké výkony, zbytočne veľa zvratov a celkovo chaotická réžia. Akosi som sa v tom stratil, ale musím uznať, že vizuál bol dosť zaujímavý. To je ale málo na to, aby sme sa bavili o nejakom kvalitnom filme. 45 % ()

xxmurphyxx

Boy Kills World ( BKW ) vs Monkey Man ( MM ). Tam, kde ide MM viac do hĺbky príbehu, charakteru postáv a postupne ich odhaľuje na kosť, tam BKW len pláva na hladine povrchnosti. Tam, kde sa MM snaží o niečo viac, ako je len akčný výplach a zabŕda do sociálnych tém súžiacich Indiu, tam BKW jasne dáva najavo, že mu nejde o nič iné, ako len o tupú, miestami zábavnú a hlavne extrémne prepálenú akciu. Tam, kde je MM prirodzene a uveriteľne štýlový, surový, živočíšny a osudový je BKW len groteskne brutálny a umelý. Keď si k tomu prirátam extrémne, ale fakt že extrémne otravný hlas narátora a nonstop výjavy sestry hlavného hrdinu, čo úplne rozbíja tempo a odtŕha od deja, víťaz je pre mňa jasný. BKW nie je vyslovene zlý film, len je iný, ako som čakal, nie je ani tak štýlový, ako skôr gýčový. Plochý, prvoplánový výplach s dostatkom akcie, ktorá ale nikoho, kto videl všetky diely Wicka, Raidov, či nového Monkey Mana na prdel neposadí. ()

Jirka.Moser

Parodie na akční revenge filmy. Bohužel to ztrácí dech a hlavně prostřední část se dlouze vleče. Vtipy ale pobaví a zvraty v ději překvapí. ()

Puxina

Tohle mě hodně sedlo, ikdyž jak se to vezme. Je to opravdu šílená komedie, kdy máte občas problém zda se u krvavých scén smát nebo vám z toho má být zle. Očekával jsem šílenost a hned v prvních minutach jsem věděl, že ji dostanu. Je to fakt monstrózní úlet, ale fakt zábavný. Chvilkama jsem si říkal, zda to není prequel na Mortal Kombat, protože ty fatality jako ... ufff .Hodně originální bylo odezirání ze rtů u postavy jménem Bennie, to povyšovalo zábavu na jinou úroveň. ()

Grimaldi

Velice brutální akční řežba, netradičně pojatá se spoustou kreativně zorchestrovaných soubojů a hlavně naprosto se neberoucí vážně. Film vyloženě budí pocit, jakoby jste s partou dobrých kamarádů hráli GTA nebo Mortal Kombat. Na můj vkus to přesto bylo celé až moc over the top a Bill Skarsgård sice kope skvělé, ale já v jeho očích pořád vidím jen Pennywise. Celkově bych ale za víc takovýchto odvážných počinů v kině byl víc než rád. ()

jx2004

Dlouho jsem nepsal, ale tady si musím svých 5* obhájit. Stížnosti na jednoduchý scénář fakt nebrat v potaz, Mortal Kombat taky nikdo nehraje kvůli příběhu. Zde dostaneme krátké backstory, načež Player 1 vstoupí do hry a rube všechny okolo v pořádném stylu. Těšil jsem se na pořádný akčňák se spoustou zmasakrovaných padouchů a dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a struhadlo k tomu. Na další projekci samozřejmě musím propašovat misku Müsli... ()

david141474

Tak tohle byla hodně brutální řežba. Do toho jsme dostáli solidní obsazení a nějakej ten neškodnej humor. Největším plusem filmu je akce, která je tady naprosto perfektní a taky dost brutální. Tento film je na způsob Monkey Mana, zdejší hrdina se také snaží pomstít a menší spoiler povede se mu to. Soundtrack je cajk. Postavy jsou zajímavý. Je to v některých částech dost depresivní, hlavně ta vybíjená. Herci jsou kvalitní, hlavně Isaiah Mustafa, kterej celým filmem mluvil v hádankách. O humor je postaráno dříve zmiňovaným Mustafou, takže se i párkrát zasmějete. Zvrat filmu je zajímavej a já byl docela překvapen. Taky su překvapen, že už k tomu nemám co dodat, takže to zde ukončuji. 8/10 Bill Skarsgård je ve své roli dost solidní! (Olympia - 28.4.2024) ()

Easykill

Vlastně nejsem ani nijak extra zklamanej, protože jsem dostal přesně takovou mindžovinu jakou jsem čekal. Ti distributoři měli pravdu když panu rejžovi před deseti lety tvrdili, že to nemá takový potenciál. Taky když se člověk podívá na počet producentů tak se vůbec diví, že tahle šílenost vznikla. Na mně to celé působilo jen jako další tuctová rádoby komedie kde se nešetří digitální krví. Bill byl celkem fajn a taky to vyhrál. Žádnej scénář, vnitřní hlas namluvil taky někdo jinej, co víc si přát. Ne že by na sobě nemáknul nebo nepředvedl dostatečný choreografický výkon. Boy kills world má ale spoustu chyb a nesmysly se řítí jeden za druhým. Z toho "úžasnýho" světa nám ukázali hovno, postavy jsou přímo otřesné a scénář ultradebilní. Malina jak vyšitá! To ani nemluvím o skvostném twistu, který mi byl jasný hned když se objevila madam "svítící helma". Abych nebyl úplně zlej, dívat se na to jedním okem dá a některý scény byly cool. Ale jinak je to strašná mamrdovina. ()

Tomko87

Neskutočne zbožňujem, keď sa objaví takyto šialený akčňák. Tak ako Guns Akimbo . Šialenosť čo sa na nič nehrá. Bill Skarsgård ide ako píla. Výborná choreografia, soundtrack a borec z Raidov. ()

Sharlis

Zo zaciatku to ma Kung Fury vibes, ale tie rychlo opadnu a nasleduje sice dobra cgi choreografia, ale  film uz neprinesie nic ineho. Druha polovica uz len dojazd. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů