V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Diskuze

catnipped

catnipped (hodnocení, recenze)

Ham.and.eggs

SPOILER: Díky vodě života viděl minulost a budoucnost. Najednou věděl přesně, co má dělat a jak se má chovat, aby nastala budoucnost, jakou si "vybral" (knihy se odehrávají v deterministickém vesmíru, takže se to stát muselo).

na příspěvěk reagoval JUWA

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Ham.and.eggs

Obrovský, náhlý a ne úplně dobře budovaný skok mi přišlo to spojení s jižany. Vůbec celé finále bylo moc unáhlené a všechno se vyřešilo snad během 15 minut.

Ham.and.eggs (hodnocení, recenze)

Přišlo to jen mně, že ve filmu je obrovský, náhlý a ne úplně dobře budovaný skok mezi tím, jak se Paul chová na začátku filmu (váhající, trochu submisivní) a *SPOILER* ke konci - ultraasertivní, chladnější a agresivnější. Neznám pozadí předlohy, čím vším je jeho změna v chování ovlivněna, ale ve filmu jsem na to odpověď úplně nedostal, prostě "se stalo"...

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Sabrewulf

Dorehay

Dorehay (hodnocení, recenze)

fabecc1222

Ale Butler nebyl v Shanaře špatný, spíše šlo o kvalitu provedení seriálu a scénáře. V teen fantasy seroši nebudeš předvádět Oscarové výkony, tak to prostě je.

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Merengues9

Jde spíš o to docenění. Jedničku jsem ocenil okamžitě, tohle možná ani na potřetí, protože už nemám důvod vidět tento přehypovaný (byť kvalitní) film znovu.

na příspěvěk reagoval prkalil

stitch123

stitch123 (hodnocení, recenze)

JUWA

Nevzpomínám si, že by byl popsanej materiál, ale v knize hlavně vypadají a fungují trochu jinak. Tam jsou podobný spíš ptákům než hmyzu.

na příspěvěk reagoval JUWA

Jaeger

Jaeger (hodnocení, recenze)

JUWA

to neviem, ale kedze je to fantasy, tak mozem predpokladat, ze z cervich pohlavnych organov

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Merengues9

Mne osobne až tak neprekáža, ale niekto by mohol namietať, že Kráľ je len jeden! Nikto iný, ani len na 2,5 hodiny! ;))

JUWA (hodnocení, recenze)

Knihu som nečítal , nevie niekto či Herbert popísal z akého materiálu sú vyrobené listy tých mávajúcich helikoptér ?

na příspěvěk reagoval Jaeger, stitch123

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Tak na čo čakáš? ;-)

Merengues9 síce Butlerov výkon v Elvisovi nechváli najšťastnejšou voľbou slov, ale že je tam ten jeho výkon strhujúci a omračujúci, o tom žiadna! Duna potvrdila jeho kvality aj hviezdny potenciál a prestáva byť podstatné, či toho Oscara dostal či nie. Teraz už Fraserovi to jeho víťazstvo prajem (napríklad ako isté zadosťučinenie) a hlavne sa teším na Butlerovu ďalšiu kariéru. Nepochybne má na to, stať sa veľkým hercom.

Merengues9 (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Viděls Elvise? Tam se Austin Butler vyloženě stal na 2,5 hodiny králem Rock 'n' Rollu. Velká škoda, že mu ten oscar nevyšel.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Mimochodem, nevěřil jsem, že Timothée zvládne tu proměnu tak jak ji zvládl, ale když na to došlo, tak už jsem nad tím ani nepřemýšlel, žral jsem mu to :) Z celého castu tak na mě působí nejslaběji Zendaya - myslím že ji jde depresivní herectví jak v Euforii, nebo civilní ve Spider-manovi, ale tady mi přijde že tlačí dost na pilu a ve srovnání jak s Timothéem, tak Rebeccou nebo i Butlerem prostě zaostává. Ale jako ne že by to člověka vytrhlo ze zážitku :). Jen mi přijde že tahle herecká poloha není pro ni to pravé ořechové. Zato Austin Butler - WOW.

FMDmaster

FMDmaster (hodnocení, recenze)

Je to velmi messianic, ale žádný zbytečný patos. Ale úplně nej byl zvuk a muzika!! (samoz to chce vidět v kině) Krásný film - 95%

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)