V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Nirnen

Úprimne na Chalameta som o takých 10 rokov zvedavý aj ja - či to dotiahne medzi top hercov a aj to tak udrží, alebo či skončí ako Frank Grillo - hviezda pár rokov.

tomalakis

Taky názor, zcela zcestný, ale je důležité, že jsi svůj a nejsi nějaká (imaginární) ovce! To se počítá :-))

Tarantino patří mezi ty elity Hollywoodu, spolu s Villeneuvem a některými dalšími.

Duna opravdu není ani trochu tupý konzum. Tupý konzum vypadá úplně jinak.

TheDarKnig

Tenhle přizdisráčskej, kanadskej účetní Dunis Willneverbe mezi dnešníma "umělcema" holyvůvdu vyniká, jo? Tos mu teda seknul poklonu... Tarantino měl pravdu a je už asi jedinej (když Lynch s tim seknul) kdo tam ještě dělá nějakou smysluplnou práci.

...ale já to taky nikomu neberu. Užívejte, když vás to baví, ale vězte: Tupý konzum zabíjí myšlení. Konzum je malá smrt!

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Castrator

tomalakis

Počítám, že ty jsi jeden z těch, kterým přišla příliš marvelovská a mentálně nenáročná i adaptace LOTRa :)

Nikdo ti to nebere, ale to nemění nic na tom, že většina je nadšená. Já Herbertovu Dunu mám rád a jsem s adaptací až na pár detailů zcela spokojený, o moc lepší si ji nedovedu ani představit. Villeneuve opravdu není obyčejný marvelovský řemeslník jakých je v Hollywoodu spousta, je jeden z těch nejlepších režisérů tam.

na příspěvěk reagoval tomalakis

Castrator (hodnocení, recenze)

Tak jestli je marvelovskej koncept film o dvou a půl hodinách, který je i pro dost fanoušků neakčních filmů moc pomalý a rozvleklý, tak beze všeho. Jinak je to další výkřik tomalakise, který vůbec nebere v potaz kontext diskuze. Že to dělá proto, že je s funkční gramotností na štíru, jak už mu bylo několikrát sděleno (a vysvětleno proč), to už je jiná písnička.

na příspěvěk reagoval tomalakis

tomalakis (hodnocení, recenze)

Možná, že pár z těch deseti třeba vadí, že jediné co holyvůd zatím předvedl, bylo sice ultramoderní a načančané, ale jinak zmatené parazitování na práci Franka Herberta, kterou si akorát opatrně, aby nikoho neurazili, naroubovali na svuj dolary prověřenej, průměrnej a mentálně nenáročnej marvelofskej koncept... jenže Duna nevznikla proto, že by Herbert byl konformista s omezenou představivostí, co hrál na jistotu a bral si nějaké servítky.

Jinak frustráty nazývám ty, co nemají v životě nic lepšího na práci, než vysedávat u csfd.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Nirnen

Myslím, že Zendaya i Timothee jsou sakra talentovaní herci, takže se o ně bát nemusíš. Oba už mají v takto mladém věku mnoho výborných rolí za sebou, i když třeba typově podobných. To ale nevadí, protože důležitý je pouze herecký talent, toho mají dostatek. A jak budou stárnout, talent nezmizí a nejspíš se jim otevřou i nějaké nové role.

Nakonec Zendaya teď má hrát v novém filmu režiséra Call me by your name (kde hrál shodou okolností Chalamet) "Challengers" a podle traileru bude hrát jiný typ postavy než obvykle.

Nirnen (hodnocení, recenze)

Posledna minuta traileru musela presvedcit vsetkych ze to bude bomba.

Som zvedavy na dalsiu karieru Zendayi, ktora hra vsade to iste a hlavne aby pri tom vyzerala cool. Aj na Chalameta ked "vyrastie" a nebude hrat len mladasov. Lebo zatial si ho neviem predstavit nikde o par rokov

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Ingtar2

Ingtar2

Jak napsal Yoshi, tebe jsem opravdu do těch deseti nepočítal. Je rozdíl mezi tím, že tě trailer nezaujal... nebo dokonce, že se ti film nelíbil, řekneš bez snahy snižovat a útočit na ostatní svůj názor a jdeš.. a mezi tím, co tu dělá ta symbolická desítka.

Nejvíc směšné to je u filmů/adaptací, které jsou univerzálně uznány jako mistrovské díla jak diváky, tak kritiky (což je případ Duny). Proto nazývám tyto lidi frustráty, co nemají v životě nic lepšího na práci než prudit.

na příspěvěk reagoval Ingtar2

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Víš jak, na nějaký film se podíváš a nelíbí se ti, většině se líbí a teď ty, napíše proč se ti to nelíbilo, co se ti líbilo, co by si možná změnil. Přednese fakta, svůj pohled na danou věc a to je v pořádku. Ale pak tací, kteří  napíšou "byla to sračka" a v dikuzi rozjedou nenávistivý kecy a snaží se tu danou věc zníčit, prostě zníčit. Je mezi tím rozdíl.

na příspěvěk reagoval Castrator, Ingtar2

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Ono je něco jiného je, mít svůj názor na danou věc a pak kopat do všeho a dělat to, protože dotyční chtějí zníčit ostatním radost z té věci a z toho že se na to těší.

na příspěvěk reagoval Castrator, Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

V tomto sa ku tým 10 musím pridať, trailer ma fakt neoslnil. Z toho čo som videl tak zase o ničom súboje, Chalamet na facku už podľa traileru...

Kino s radosťou vynechám, ale aj tak dufam, že ma film prekvapí aspoň natoľko, aby som mu dal minimálne o tú hviezdu viac ako jednotke.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune, TheDarKnig

Castrator

Heh, jo, csfd diskuze mají tu schopnost lákat u čehokoliv tu bandu 10 mizerných, frustrovaných lidí, kterým se nelíbí vůbec, ale vůbec nic. No, kašlat na ně, Long Live the Fighters! :)

Villeneuve poslední roky plní sny každého opravdového fanouška space opery a sci-fi. Tohle vypadá opravdu jako filmový monument prakticky na úrovni Pána prstenů, absolutně dech vyrážející vidět něco takového na plátně. Kéž by takových tvůrců bylo v Hollywoodu více.

Jsem zvědav, zda si po tomhle velkofilmu prosadí ještě i tu adaptaci Spasitele Duny, aby uzavřel trilogii nebo mu to nepovolí. Na druhou stranu, rád bych ho viděl i u jiných projektů.

na příspěvěk reagoval rollman1, Ingtar2

Castrator (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Moc silná ženská hrdinka, u ohně je jasně vidět, že jde o trik, Walken je až moc starý a vůbec se do toho filmu nehodí (vše objektivní fakta), navíc je jasné, že tam vpašují černocha a homomenšinu, takže průser.

Diskuze o tom, proč je Duna dvojka špatný film, je tímto zahájena, a ať tu je do premiéry aspoň 50 stránek.

(Vypadá to dobře a tipuju, že půjde o finále ve stylu Návratu krále nebo Pomst\ Sithů, které by bez prvního, pro některé až moc pomalého dílu, nemohlo být. Raději bych na to šel do kina v létě s teplotama nad třicet, aby ten zážitek byl silnější.)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

CreepyJoe

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

stitch123

Jasně je to detail, ale když má Paula stará dvě matky a vzešla z lesbické lásky :D Tak mě jen zajímalo co udělají s tím baronem

Uživatel Stejšn smazal svůj příspěvek.

stitch123

stitch123 (hodnocení, recenze)

Charpy

Úplně nevím, jak by tvůj výčet rodinných vztahů měl nějak dokazovat to, že je Duna telenovela. A na tomalakise asi nemá cenu reagovat vůbec, jak jsem tu tak pročítal jeho příspěvky. To je člověk, co bude contrarian za každou cenu 😁

Charpy

víc FI než SCI teda... no ale narazils na jádro pudla. Když si vemeš jakejkoliv koncept Duny, tak je ve svý podstatě absurdní: zmutovaní mašinfírové-smažky, lidé-počítače s upatlanejma hubama, vesmírné jeptišky-kuplířky... tudíž zfilmovat jí naprosto vážně, je prostě úplně mimo mísu. Lynchovi se lidi smějou, že jeho verze je ujetá, jenže Duna prostě ujetá je.

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)