V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Bagimanek

Jakožto člověk, který nebyl nijak zvlášť nadšený z jedničky a nepovažoval jsem jí za nic tak skvělého jak se říkalo, jsem byl uchvácený. Herecky, vizuálně i hudebně za mě naprosto perfektně zvládnuté. Akce a epična, které mi právě v předchozí Duně chybělo, tu bylo tentokrát požehnaně. Také k postavám jsem konečně přilnul a už mi nebylo lhostejné jaký osud jednotlivé z nich čeká. Za mě slušných 9,5/10. ()

SmajdalfCZ1

Tak po nekonečných odkladech a jednom pár denním uspíšení zde máme tenhle filmový skvost. Byl jsem na něm již na předpremiéře 28.2.2024 a musím říct, že to spojení minima CGI, kdy většina věcí vypadala opravdu jako reálných a hudby od Hanse Zimmera, se opravdu povedlo a dle mě, byť to není úplně přesně dle knihy, kterou jsem jako jeden z mála lidí tady četl, je to hit roku ... again. Každopádně doufám, že na další díl nebudeme čekat zase déle jak 3 roky .... nebo nedej bože jako na dalším díl The Elder Scrolls. Věřím, že zrovna tenhle snímek v imaxu bude velice impozantní, ale komu by se kvůli tomu chtělo do Prahy. Dávám tomu 100%, ikdyž ten konec byl opravdu trochu uspěchaný, ale po dlouhé době tu máme v kině film, který nám dodává naději, že všechny filmy nebudou jako Marvels, Eternals, Madam Web a jim podobné. Je to svíčka v temnotě kinematografie poslední doby. ()

ItsMeRionit

Husina po celém těle, to je něco co bych stoprocentně měl, kdyby někdo přiložil k mému krku Gom Jabbar, ale také je to zároveň fakt, který se mi stal při sledování druhé Duny v kině. Doslova všechny chloupky se chvěly jako kdyby má kůže byl písek, pod kterým se skrývá Shai-Hulud, který svou vibrací vysloveně vyvolává euforický zážitek a já se nechal jen unášet vlnou Duny a pohltit se do chřtánu tohoto gigantického blockbusteru. Jelikož jsem knihu přečetl, tak mi všechny situace nebyly cizími, ale jen jsem koukal s úsměvem na tváři a říkal si: Tyvole jo! Tohle je přesně jak jsem si to představoval. Denis opravdu dokázal přinést Arrakis k životu tak nádherným způsobem a cítil jsem se přenesen do tohoto světa jako předtím při čtení knihy. A nejenom Denis, ale všichni co se na tom filmu podíleli, hudba Zimmera povznesla tu epičnost až na orbitu a ještě dál, efekty byly tak věrohodné, až si moje graficky-studentské-já málem nadělalo do gatí a herecké výkony by mohly svou intenzitou pohánět celou planetu. Nechám se ještě minimálně jednou odpálit v IMAXU, ale i kdybych měl teď zemřít, tak jsem dosáhl Nirvány. Tohle je prostě tak ohromně velkolepá pecka, kterou by si vážně nikdo neměl nechat ujít, i přesto že nemusí být pro všechny. Ještě bych rád zmínil pár momentů, u kterých jsem si asi ucvrnknul: První jízda na červu, útok na Harvester, promlouvání Paula k Fremenům (kdykoliv), závěrečná bitva + duel. No a já teď jdu šupem znovu přečíst jedničku a pokračovat dál, protože tenhle svět miluju čím dál víc a chci se pitvat v každém detailu. "May thy knife chip and shatter." ()

kokos.o

Duna: Část druhá nás zavádí zpět do epického vesmíru Franka Herberta, přičemž přináší obrovský posun ve srovnání s první částí. Vizuální efekty jsou fascinující a přinášejí ohromující pohled do surreálního světa Arrakis. Nicméně, i přes tento výrazný technologický pokrok, film trpí několika nedostatky. Jedním z hlavních nedostatků je fakt, že se film velice táhne. I když vizuálně oslnivý, nedokáže zcela udržet pozornost diváka po celou dobu a zároveň zůstává divák s dojmem, že příběhově není všechno úplně rozvinuto. Bylo by příjemné, kdyby tvůrci filmu lépe manévrovali s tempem a zajistili, aby napětí bylo konzistentní a divák neztrácel zájem. Na druhou stranu, druhá část přináší akční scény, které filmu dodávají alespoň nějakou jiskru. Tyto momenty nabízejí dynamiku a napětí, které bylo v první části poněkud nedostatkové. Tato změna v tempu přispívá k tomu, aby film nebyl zcela monotónním zážitkem. Celkově vzato, Duna: Část druhá přináší několik pozitivních aspektů, včetně úžasných vizuálních efektů a několika vzrušujících akčních scén. Avšak nedostatečné tempo a nedostatek rozvoje příběhu brání filmu v plném vyniknutí. Je to nadále zajímavý příběhový svět, který však potřebuje lepší vyvážení mezi vizuálním ohromením a narativní hloubkou. Celkové hodnocení: 7/10  Art: 9/10    Akce: 7/10    Vtip: 5/10    Napětí: 6/10    Láska: 6/10    Soundtrack: 7/10    2D    03/2024 ()

nedvva

Takže, vizual mrda, soundtrack mega pecka, Bardem je Morpheus jako svině ten mě bavil nejvíc. Ale ta nafuňená Zendaya mě tam prostě mrdá. Celkově za mě ten hype je strašně zbytečný. Cca 80% ()

slashgibson

Toto je jeden z filmov pre ktory sa oplati ist do kina. Je to giganticky film a audiovizualny masterpiece. Aj ked je len marec , tak uz teraz viem , ze to bude film roka. ()

PTuranyi

Produkčne vypiplané pokračovanie ide ďalej po predurčenej ceste. Vizuálne fascinujúce obrazom a dychberúce zvukom. Samotný príbeh je zachytený prehľadne a kontinuálne, takže hoci sú v ňom určité časové skoky, nepôsobia rušivo. Herci pôsobia prirodzene a stvárnenie jednotlivých postáv je vydarené. Timothée Chalamet rastie so svojou postavou. Spočiatku neistý a váhavý Paul sa postupne mení na sebaistého Muad'Diba. Rebecca Ferguson v úlohe ctihodnej matky je skutočne mocná benegesseritka. Feyd-Rautha je Austinom Butlerom stvárnený tak, že Stingova verzia je oproti nemu neškodný bitkár. Celkovo tak Villeneuvova verzia predčí svojich predchodcov. 90% ()

MartCT

Moc takových filmů se netočí, audiovizuál paráda. Co víc dodat. Na druhou stranu chápu zklamání skalních fanoušků knihy. SPOILER: on ten vztah Paula a Chani vyznívá úplně jinak než v knize a Paul vypadá ve filmu víc jako fanatik, takže s ním divák až tak nesouhlasí... Alespoň to byl můj pocit, takže v knize za mě mnohem lepší. ()

BinLadin

Masivní podívaná, která vás od začátku pohltí a na konci si budete zoufat proč to není delší. Ten zvuk. EPIC! Nezbývá než se těšit na PART III. ()

panki9922

Fantastický kino zážitok v IMAXe. Ešte lepšie než Cameronov Avatar, pretože neide len o to, že sa divák ihneď prenesie do diania a jeho okolitý svet a myšlienky prestanú existovať, ale dej je poctivo budovaný, postavy konajú logicky a ich emócie sú odôvodnené a dôveryhodné, tým pádom sa divák ešte viac investuje do deja a tŕpne, ako to všetko dopadne. Chyby by sa samozrejme našli, ale skôr drtivo prevažuje chuť ísť na Dunu do kina znova a preberať dej s kamarátmi. ()

Ronkar

Tvůrcům se nějakým zázrakem podařilo propojit zdánlivě nesourodé složky: art-film obsahující mystiku, megakolosální blockbuster, drama ve stylu partyzánské války a srozumitelně předat ústřední téma Herbertovy knihy. Dost lidí píše, že je to lepší než jednička. Souhlas, nicméně bez první části by tato nefungovala tak efektivně. Skutečně je to kniha rozseklá napůl. Jednička byla set-up, dvojka je pay off. Nebudu popírat, že mě film pohltil od první scény. Opět mě uchvátila umělecká stránka, dobře napsaný scénář a několikrát zaplesalo i moje srdíčko čtenáře. Herci jsou skvělí, výprava bohatá. Zvuk, hudba, kamera a triky… dokonalý! Příběh je podán svižněji, dramatičtěji a akčněji. Změn je oproti knize dost. Mohl bych si stěžovat, že tu není tohle a tamto; že se tahle postava chová jinak než v předloze, ale upřímně… kašlu na to. Toto je adaptace knihy, ne kniha. I Pán Prstenů se musel přizpůsobit vizuálnímu médiu a mnohem širší divácké základně. Komu to dnes vadí? Duna to dělá taky a dělá to dobře. Přerod Paula z klučiny do mesiášské figury je udělán srozumitelně. Lady Jessica opouští původní mateřskou roli a stává se z ní manipulativní mrcha par excellence. Z psychopatického Feyda mrazí v zádech při každé scéně. Najdou se i slabší články a místy je tempo snímku nevyrovnané, ale celek to nekazí. Odcházel jsem z kina spokojen. Bál jsem se, že se komplexní příběh Herberta režisérovi rozpadne pod rukama. Nestalo se. Sice na úkor velkého množství vyhozeného materiálu z knihy, ale v tomhle médiu to zkrátka jinak nejde. Nemám rád termíny jako masterpiece nebo film dekády. Faktem ale je, že si Duna 2 s “rádoby filmovými událostmi roku" vytírá zadek hodně razantně a patrně se stane novou metou sci-fi žánru. Tleskám a jedna rada na závěr: neváhejte a běžte na to do kina, sebevětší televize vám ten zážitek v kině nenahradí. ()

Dawe2

Tak za mě to takový zázrak rozhodně není. Herecky ok, vizuál taky pěkný, ale jinak samý boj a válka a spoustu věcí nevysvětlených, nerozvinutých. Kdo má rád akci, boje a bitvy, tak asi super, pro mě byla hezčí jednička. Ale tak už to u mě bývá. ()

JackStrange

Když jsem odcházel z kina, nedokázal jsem si představit že to může pokračování překonat,... a taky že ne. Alespoň ne na první dojem. Část druhá, sice plynule navazuje, ale motor postupně přechází do vysokých otáček, a vytrácí se určitá preciznost, kterou jsem cítil v první části. Nahrazena je velkolepými obrazy, s jakými si předchozí díl v ničem nezadá. Pocitově to musí být velmi blízko tomu co zažívali lidé kolem roku 60 u filmů jako Ben-Hur nebo Lawrence of Arabia. Nečekám že bych se dočkal o půl hodiny delšího Director's cut, který problém s tempem napraví, ale naděje umírá poslední. 95% ()

daluk

Těšil jsem se asi moc.... Nějak mě to netrefilo tak jak mělo, na rozdíl od prvního dilu. Škoda, příště...6/10 ()

epphram

Pár hodín po pozretí mám v hlave mix úžasných emócii, ktoré majú silné základy v neuveriteľnom obraze a úžasnej hudbe, akú vie skomponovať len Hans Zimmer. Sedieť v kine skoro tri hodiny takmer bez pohnutia som nezažil snáď nikdy, druhej časti Duny sa to v mojom prípade podarilo. Mix akcie, deja, úchvatnej filmárčiny, efektov, hudby, zvratov, dialóg a wow/ prekvapujúcich momentov z tohto filmu robí jeden z tých, ktorý keď neuvidíte v tomto roku na veľkom plátne, budete si to neskôr v živote vyčítať. Nič sa nedá robiť, o dva dni si film zopakujem v kine. ()

PeteBuck

Vedel som, že na toto musím ísť do kina, aby som si to patrične vychutnal. Občas mi zvuk zasieralo mliaskanie od prísediacich, ktorí žrali nachos a podobné chujoviny, ale našťastie to sem-tam riadne dunelo pri pekne zmáknutej akcii, takže moja chuť zabíjať bola patrične umiernená, aby som neodišiel z kina nasratý ako Harkonen. Keďže je Vileneuve nielen obrazový mág, ale aj zaujímavý rozprávač, tak mi tie takmer 3 hodiny vôbec nevadili, pretože stále bolo na čo pozerať, neustále sa niečo dialo, jednotliví protagonisti dostali more priestoru, všetko vyvážené v peknom pomere. Je pravda, že Villeneuve má občas slabší rozbeh, ale jeho štýl rozprávania je vždy jedinečný, informácie dávkuje rozumne a nakoniec Vás dorazí zaujímavým koncom. Často má pomalší nástup, aby sa potom rozbehol a zaklincoval to svojským spôsobom. Ak to niekto nechápal už pri jeho Blade Runnerovi, alebo aj jeho skoršej tvorbe, nuž tak čo už. Teraz mal patričný rozpočet a mám ten dojem, že režisér zreje ako víno, čo dáva vražednú kombináciu, aby vznikol veľkofilm. A ten vznikol. Nie je to nejaká bezduchá komiksová haluz, ktorých teraz vzniká tony ako na bežiacom páse, ale pekne odrozprávaný príbeh a evidentne sa už nedá súhlasiť s Lucasom, ktorý sa kedysi vyjadril, že Dunu nejde sfilmovať. Ide to, ak sa toho chytí pán režisér. Škoda, že sa napr. takej Nadácie od Asimova nechytil rovnako potentný režisér a úprimne, že si to nechá pán režisér rozležať v hlave a bude pokračovať v sfilmovaní ďalších kníh Franka Herberta, aj keď budem netrpezlivo očakávať aj Stretnutie s Rámom od slávneho A. C. Clarka. Duna (film) je pecka, Herbertove knihy som nečítal, ale pod dojmom tohto filmu musím toto evidentne napraviť. Tak dúfam, že sa bude Villeneuvovi dariť a že jeho ďalšie počiny budú rovnako dobré. ()

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)