V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

husokachna

Až na to budu mít sílu, pustím si obě Duny za sebou a myslím, že budu čumět, jak moc rozdílný dvě části jednoho celku Denis natočil. Ve dvojce se méně filozofuje, děj se víc valí kupředu, emoce jsou (hlavně díky Chani) silnější, hudba je míň doslovná a na sílu a tak se mi dvojka i víc líbila. Je to dobrý film, který by obstál bez znalosti předlohy? Nemůžu říct, na to znám Dunu až moc dobře. Je ale jisté, že pokud někdo Dunu nečetl, může se trochu ztrácet, Paulovi motivace jsou jen mlhavě nahozené a někdy se moc pospíchá a člověk tak nemá šanci se dostatečně zainteresovat. Ale konečně mi Denis dodal blockbuster s emocemi, který není "kámen chladný jako" a já byl spokojen. Herci jsou bez výjimky boží, ale Timothée a Zendaya jsou lásky. Nejedná se o událost, ale buďme rádi za každou vysokorozpočtovou sci-fi, která uspěje a vydělá. Čtyři masivní červy. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 9/10    Art: 8/10    Akce: 9/10    Vtip: 5/10    Napětí: 8/10    Láska: 7/10    Soundtrack: 9/10        03/2024 ()

Brejlil

Asi nejslabší složkou druhé Duny je hudba. Podivná, bez melodie a nesmyslně dunící. Všechno ostatní je špička. Dechberoucí záběry, fantasticky vypadající svět. Příběh je zamotaný, ale přeci jen přehledně odvyprávěný a především Chalamet a Zendaya ukazují ve scénách bez dialogu svůj talent. Villeneuve předvádí, že i román, pokládaný za nezfilmovatelný, na kterém pohořeli Jodorowsky i Lynch, se zfilmovat dá ke všeobecné spokojenosti. Tak snad se trojky dočkáme. ()

mig20

Kvůli audiovizuálu musím dát 5*. I v případě druhého dílu mě film vtáhnul a i přes dlouhou stopáž jsem si vlastně přála, aby ještě nebyl konec. ()

masiko

Vetsina te chvaly vsude kolem je zaslouzena, druha Duna je z mnohych uhlu pohledu famozni. Snad jen to srovnavani s Panem Prstenu dost pokulhava, zejmena proto ze hlavni bitvu vyhraji Fremeni tak snadno, az si clovek rika, proc se vlastne nechali doted utlacovat. A filmovemu zpracovani Bitvy o Helmuv Zleb nesaha bitva o Arrakeen ani po kotniky. Hlavni problem Duny je ale podobne jako v pripade jednicky v tempu. V prvni tretine je mnoho casu venovano veskrze zbytecnemu prozkoumavani fremenske kultury, zatimco v posledni tretine je vypravovani tak zbesile, az cely film vyzni sterilne. V kombinaci s dalsim poradne neuzavrenym finale to vypada, jak kdyby Villeneuvea pribeh snad vubec nezajimal. Ona knizni Duna take nema uplne uspokojivy zaver, a tak vlastne kvituji mnohe zmeny oproti predloze. Nakonec to s tim koncem asi neni ani lepsi ani horsi, ale mne osobne zustala na jazyku nechut po te apatii vuci pribehu, jakoby politicko-nabozenska kritika byla dulezitejsi nez osudy postav. Vlastne jsem z kina odchazel docela frustrovany, protoze perfektni efekty, herecke vykony, kamera, atd., nemohou mne osobne nahradit dobre zpracovany pribeh, pro ktery jsou z meho pohledu klicove postavy. I tak se ale jedna o obrovskou filmovou udalost, takze mene nez 4 hvezdy by asi byly nefer. ()

Muel

| Legendary Pictures | Potreboval som to vidieť v kine druhýkrát, lebo úprimne, prvá projekcia ma veľmi jemne sklamala. Trocha iný film som pociťoval po celú dobu filmu a oproti plýživo geniálnej jednotke sa druhý diel snaží ísť naproti mainstreamovejšiu poňatiu. Pri druhom zhliadnutí to ale klaplo a konštatujem absolútnu spokojnosť. Je to gigantický film plný neskutočne záživnej expozície, obrovských obrazcami na široko ďalekú púšť Arrakisu, momentov, ktoré vás dostanú do kolien, plnotučných hereckých výkonov a nápadov sršiacich z každého zrnka piesku, ktorý sa na plátne objaví. A hlavne je to generačná udalosť level Star Wars alebo Pán Prsteňov, na ktorý si budem pamätať do konca života. Denis je vedec a fakt si neviem predstaviť víziu tak silnú, že pokope funguje takmer dokonale na poli približne 5 hodín, financovanú veľkých Hollywoodskym štúdiom s množstvom riskov a potenciálnych zakopnutí. Jemu sa to ale podarilo vytvoriť a všetci sú z toho na prášky. Už len ale ten fakt, že pri každej druhej scéne som si hovoril ako toto niekto dokáže natočiť. Z toho filmu cítim istú obskurnosť v zmysle, že neviem si predstaviť, ako toto mohol vytvoriť človek. Už len tá komplexnosť daného sveta vykrištalizovaná do takto zmysluplnej podoby z toho robí vrchol toho, čoho je ktorýkoľvek tvorca schopný. Kiná žijú, dobré filmy sa stále tvoria a buďme za Dunu radi, pretože nám pripomína, prečo sme v prvom rade začali pozerať filmy pravidelne a fakt, že aj takto hlboké a myšlienkami prekypujúce blockbustre sa v dnešnej dobe stále tvoria. A som presvedčený, že týmto sa Denis Villeneuve oficiálne zapísal do histórie kinematografie ako jeden z najlepších režisérov, akí kedy spatrili svetlo sveta. A ja sa iba usmievam od ucha k uchu. Denis, ďakujeme! Viac TU. | Hodnotenie: 10/10 | ()

Nolanofil

Plne suhlasim so vsetkými pozitivami ( vizuálne, technicky ódy etc) dve výhrady. Prvá: Prijatie Paula, pieskoludmi velmi zbrklé a druhá: Od polovice filmu som presne vedel čo sa stane o 10 minút. Inak velká spokojnosť. ()

poet

Toľko šaškarne pre dáke korenie... Villeneuve je ozaj majster čo sa týka spracovania obrazu, zvuku a jednotlive sekvencie do seba celkom slušne zapadajú. Tá pompéznosť tejto verzie Duny je ozaj uctihodná a celkovo pôsobí maximálne výpravne oproti verzi z roku 1984 je to technologický skok.  Aj tak si nemôžem pomôcť že v tomto filme je to viac výhra formy nad obsahom ako nejaký príbeh čo vás chytí za srdce. Ten 60 kilový chalanko Paul (neber moje meno)  ako vodca púštnych ludi pôsobí dosť zvláštnym dojmom aj keď berme  že je to sci-fi a asi  to tak ma byť :) Jediná postava ktorá ma zaujala aspoň v prvom diely bol barón  Harkonen a ten má toho priestoru dosť málo... Ostatné  postavy nemajú život a je vám v podstate jedno kto tam koho prepichne. Zvukovú stopu zvládol pán Zimmer ozaj dokonale a v tomto smere nie čo vytknúť. Je to typ filmu ktorý si zasluží veľké plátno a poriadny zvuk. U mňa je to niekde medzo 3-4*.... ()

Gulde

Pokračování v přesně stejném stylu, jako u prvního dílu. Ve své podstatě strašně originální scifi, s neuvěřitelně kvalitním vizuálem, který nevsází jen na trapně přehnané 3D efekty, ale počítačovou animaci využívá velmi střídmě - tedy tak, jak by využívána být měla. Do kina jsem asi původně šel s očekáváním trochu jiného vývoje, ale to, že mě to vlastně celé takhle překvapilo, je jedině dobře. (Cinestar Liberec, 26.3.2024) ()

Ahsoka

Biblická alebo aj iná náboženská inšpirácia v tvorbe, a teraz mám na mysli skôr toho literárneho diela, na základe ktorého film vznikol, je viac ako patrná a je úplne nepopierateľná, čo vôbec nemám za zlé, práve naopak. Síce som knihu nečítala (aj keď rada by som v budúcnosti), je jasné, že nejakej tej skratkovitosti sa nevyhneme, príbeh toho ukrýva ešte omnoho viac a je to tam cítiť (syndróm sfilmovaných kníh), ale hodnotiac, čo vidím, je aj bez toho film ako taký úplne prvotriedny po všetkých stránkach. Filmové prevedenie je technicky, herecky i hudobne majstrovským kúskom. Keď som pri prvej časti vyčítala čo tu Hansovi Zimmerovi, že tá hudba občas drásala uši, tak teraz to bolo perfektné a obrovským pričinením prispieva k úspechu filmu. Velkolepý filmový zážitok. ()

Pawlisman

Asi vskutku není pro mě,jednička nelíbila a toto ještě horší. Jednička ohromila alespoň zpracováním a atmosférou. Zde se hodinu neděje nic, pak zase nic. Opět desítky nelogičnosti ve zpracování. Za mě všem těmto komerčním výlevům a jejím divákům (podobě Hobit) bych doporučil, ušetřete peníze a čas a věnujte se trošku původní předloze. Zde Avatar smíchaný ze Sněhurkou a Ježíšem orestovaný na 101 klasických klišé z našeho amerického Hollywoodu. ()

Illy

Úchvatný, přelomový, ohromující, dechberoucí, inovativní, mistrovský, nezapomenutelný, působivý, strhující, vynalézavý, fascinující, inteligentní, epický, vícevrstevný, spektakulární, vizuálně ohromný a napínavý film. ()

Flopik

Aj keď sa mi pokračovanie zdá lepšie ako jednotka, musím jednu hviezdu ubrať. No a prečo je tomu tak ? Villeneuva nám servíruje opäť poriadne blockbusterové dielo, plné epických scén, krásneho vizuálu a kopou akcie. O hereckom obsadení ani nehovorím a soundtrack je sám o sebe skvelý. Na druhú stranu mi prišlo, že aj napriek tomu aká tam je osudovosť, tak mi to tak osudové neprišlo. Hlavná postava je fajn, ale nejako si ma nezískala, bavili ma skôr záporné postavy. Celý film, ktorý nie je zrovna krátky sa buduje pôda pre finále a to za mňa teda Denis vôbec nezvládol. Rýchla akcia,  jeden súboj 1 v 1 ( ten chválim) a koniec. Kopa dôležitých postáv umrie len tak, ako keby boli úplne zbytočné. No za mňa ten koniec teda mínus. Bavil som sa počas filmu, aj keď mal hluché miesta. Dunu II však nemôžem ospevovať tak ako mnohí iní. Reálne je to 5*, ale ja som tu mál nároky teda vyššie. ()

JM87

Vynikající vizuál, vynikající hudba. Příběh mi ale oproti jedničce přišel takovej rozkouskovanej, tak proto jen čtyři hvězdičky. ()

majec4

Veľkolepý film, ktorý ma úplne pohltil. Som nadšený, musím sa priznať. Od prvého Villeneuveho filmu ubehlo pár rokov za ten čas ma svet Duny opantal prostredníctvom kníh a starších filmových prevedení. Prečítal som tri knihy, videl pár filmov a chystám sa hlavne na ďalšie knihy. Toto bol fakt neskutočný zážitok, ktorému sa vyrovná možno tak trojka. Myslim ďalšie pokračovanie. :-) Podarilo sa mi to vidieť v kine takže som prežil audiovizuálne vytrženie. Bol som na to s manželkou a tej sa tiež veľmi páčilo. V kine som lepší zážitok asi nemal. Dokonalé!!! ()

TheSpearCZ

Lepší. Lepší než prvotní Duna v mnoha směrech, tohle je audiovizuální nářez, který se v dnešních dobách jen tak nevidí, dokonce se ucelily i příběhové linky a přidalo se na akci, což je oproti mnou považované nudné jedničce rozhodně plus. Jediný problém, co mám s Dunou je ten, že mě osobně vůbec nechytil celý tenhle svět a proto nad tím nedokážu bláznit jako ostatní, je to podobný případ jako u Pána prstenů, je to velkolepé a zcela zaslouženě všemi oceňované dílo, jen to není můj šálek kávy. Lepší 3* ()

Eristt

Nejlepší filmů roku, nejlepší sci-fi této dekády a jeden z nejlepších filmů naší generace. Příběh o anti-mesiáši, který zachraňuje filmový průmysl. ()

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

včera

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)