eredin

V nějakém článku jsem četl termín "definitivní adaptace", přijde mi docela výstižný. Ve druhé části se tvurci vzdálili od předlohy více než v první (a některé změny mi trochu vadí), ale to nesnižuje celkový dojem. ()

MovieGuy

Po tomhle neskutečném skvostu mi málem vyletěl písečný červ z prdele a doslova jsem se v tom sále z tý vizuality málem posral. Duna není jenom film, je to zážitek který vidíte v kině jednou za pár let a nevidět to v kině je na vykastrovaní a proplesknutí přes držku zleva a zprava. Duna je film, kvůli kterému odmítnete sex, film kvůli kterému zvednete svou línou prdel z postele, film kvůli kterému přestanete myslet na žrádlo a na kozy, film kvůli kterému změníte svůj pohled na filmy a uvědomíte si že chození do kina na nové Marvelovky je vrchol lobotomie a absolutní disrespect ke kinematografii. Nad Dunou II přemýšlím doteď a budu přemýšlet ještě dlouho. Denis Villeneuve je dokonalej tvůrce, kterému by mělo líbat nohy 90% hollywoodských lgbt-negro zmrdů, kteří si říkájí "režisér" a naučit se jak se to má dělat. U Denise se můj respekt opět potvrdil a jeho tvorba je v tomhle výjimečná, například že veškeré obecenstvo vtáhne do filmu tak, že chcete v tom příběhu zůstat a nevrátit se zpátky. Duna nás opět penetruje atmosférou která se rozlehá až do Ostravy, hudbou Hanse Zimmera díky které pocítíte mozkový orgasmus v hlavě a geniální vypráva filmu. Nemůžu říct že zde někdo z herců a postav někdo dominoval, protože film dominuje jako celek a žádná postava ani sekce zde není odsraná. Samozřejmě zaujme Timotheé Chalamet, který v sobě probudil hereckého démona a vedle něj Austin Butler, který je tady psychopat jak se patří. Geniální, geniální a ani mi tolik nevadí že si počkám na třetí část nějaký ten pátek, protože mi bude minimálně dva roky trvat tuhle masterpiece vstřebat. PS. Závěrečná bitva je jedna z nejlepších scén co jsem v kině viděl. ()

DaweForeman

Jak už jsem zmiňoval u první části, tak prostě tomu z laického hlediska nemohu dát plný počet. Opět zopakuji, že po grafické a hudební stránce tomu není co vytknout. To samé se dá říct i o hercích a jejich výkonech (i když Batista měl trochu divnou roli v určitých místech). Bohužel to ale trpí na zábavnost v rámci příběhu, kdy ono pletichaření hraje prim, což může přijít některým lidem nudné a ona zajímavější akce je tu brána pouze jako pro podkreslení, než by hrála hlavní roli, která by se zrovna už od tohohle druhého dílu očekávala. Je tam bolestně vidět, že autoři tohoto počinu se vše snažili narvat do dvou dílů a proto to trpí na dějové skoky a některé prvky nemají prostě prostor vyniknout lépe. Tím však neříkám, že je to špatný film nebo je to špatně natočeno - je to opravdu dobře zpracováno, ale k perfektnímu zpracování tomu pro mě ještě něco chybí. ()

Kanalizato

Chalamet, Zendaya, Ferguson, Pugh, Seydoux, Taylor-Joy a k tomu nesmysly jako ze ovladaji cervy provazkama; tlouk cerva prilaka rychlejs nez taxi, ale harvester nikdy; nekdy po pisku poskakujou, jindy nemusi; nekteri fremeni jsou belosi, jini ne, protoze si to doba (kvoty) zada; Elvis hraje pekne, bobuzel je to stale Elvis; umi cestovat po galaxii, ale nedokazi syntetizovat koreni...a jeste to ma skoro 3 hodiny, to je na me presprilis narocne. ()

markymarkus

Toto prekonalo všetky očákavania, ide o (bez najmenších pochýb) událosť desaťročia v kinematografii. Masterpiece, ktorý povie: SILENCE a vy sa zaboríte tak hlboko do kresla, že vás musia vyberať po projekcii žeriavom. ()

Arkagas1989

V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)   Moje dojmy:Nejlepší sci-fi 21.století? Těžko říct, jestli se dá Duna hodnotit až takhle. Příběhově? Rozhodně, ale ruku na srdce, byť je to jeden z mála knižních počinů, které jsem se snažila x krát přečíst a stejně jsem to vždy vzdala, vím od knižních fanoušků, jak moc je to pro konzumenty filmu pozměněno. I přesto je ale Duna film, který je potřeba vidět v kině a mnohdy (v mém případě) rozhodně ne jednou. Nejsem úplně konzument sci-fi v jakékoliv podobě, krom Vetřelce, ale Duna se stala díky tomuhle vizuálnímu snu mojí velkou závislostí. Trošku jsem bojovala s tím, že Timothého jsem viděla na plátně naposledy jako Wonku, ale člověk si hodně rychle odvykne. Myslím, že nám ještě ukáže, co v něm je, protože role Paula jako by mu byla ušitá. Já osobně jsem samozřejmě ale tým bad boy, takže za mě na plné čáře vede Austin jako Feud-Ratha. Hans Zimmer opět nezklamal a soundtrack mi jede v uších téměř neustále. Duna je bezpochyby film, který je pro náročného diváka, což dokazuje i to, že se na ní pracovala téměř 3 roky. Miluju. Nemám slov. Moje hodnocení: 10/10 ()

Rooseman

Duna nezklame. Duna je věčná. Duna je velká. Pompézní a lehce nabubřelá dvojka dělá vše správně, esteticky i hudebně výborná podívaná trochu dře v poslední pasáži, ale všechny pochybnosti sama o sobě časem ničí. Je to monstrózní a povedená adaptace. ()

sniperjozef

Ne, Dunu jsem nečetl. Je možné, že to je ten hlavní problém. Ale bohužel mě tenhle svět úplně míjí. Zdá se mi, že se film extrémně snaží být něčím, čím není. Jedna hvězda za hudbu. ()

tkey

Podle přítelkyně hromada výbuchu a písku. Málem u toho v kině usla. Za mě vizuální i audio skvost. Padnoucí obsazení a atmosféra, připraveno dojit jak to jen půjde, pokud do toho zase nenarvou tunu LGBTQRISFKOC!;:)(/-_&$ materiálu, tak to i půjde. ()

Tominni

Wow. Na dvojku jsem se po poměrně povedené jedničce těšil a dostalo se mi filmu, který má směle nakročeno stát se legendou. Určitě lepší, než úvodní film a vlastně kam se podívám, tam vše do sebe zapadá na jedničku, už dlouho jsem neviděl film propracovaný po všech stránkách. Vizuální není překvapení, už jednička byla skvělá, ale tentokrát Villeneuve umě přidává tu trochu romantiky, aby do toho střihnul skvělo jízdu na červovi, černobílá aréna Harkonenů, skvělé bojové scény od počátečních partyzánských, až po závěrečný boj nebo i souboj, který má grády. To vše podtrženo výbornou hudbou Hanse Zimmera. Jak moc se už těším na další díl! ()

Scanerior

Pokračování Duny pro mě byla bohužel katastrofická NUDA! Na začátek zmíním, že jsem na filmu nebyl v kině, což asi ubralo na nějakém vizuálním zážitku, který by mohl být fajn, ale po příběhové stránce mě Duna jednoduše vůbec nezaujala. Zásadním bodem jsou podle mě postavy – já si v příběhu nenašel ani jednu postavu, která by mě bavila, co hůř, hlavní dvojice postav, tedy Timothée Chalamat a Zendaya mě ve svých rolích vůbec nebavili a chvílemi se mi i protivili. Další mínusový bod dávám za nezáživné scény s opakováním proroctví. Celkově mi přijde těch 6 hodin stopáže, co mají obě Duny strašně nevyužitých – pořád se tam plácají v tom samém, což by nemuselo být nutně špatně, nemusí se pořád měnit lokace…, ale tady to na mě vůbec nefungovalo a těch několik hodin bylo spíše utrpení. ()

makakus

Rozervaný Hamlet ve velkolepých kulisách děsivého i úžasného vesmíru plného fantazie, krutého násilí i hřejivé lidskosti. ()

Gig

Myslel jsem, že dám plný počet hvězd, ale…. Vizuál paráda. Skvělá hudba. Příběh má logiku. Výborné herecké kreace. Ale… autoři pošlapali originál. Kde je mandat rodiny Altreidů, co se v pokračování obětoval, kde je žena a synové Jamise, proč je Alia pořád v těle matky po dva roky a tím chybí propojení Vody života a Alii a její zásah do života Barona. Taky mi chybí konfrontace Lady Jasicy a Hallecka. Proč to aspoň neudělali, že Chani odchází a sáhne si na břicho, když už tam nebyl prvorozený Leto, který umírá. A to nejmíň logické na závěr. Pokud se to odehrává kratší dobu než devět měsíců, jelikož Alia je pořád v břiše, tak vývoj Paula v mesiáše a jeho zrod a vedení války je příliš rychlý. Jinak moc velká paráda. ()

Frca

Tak tohle bylo legendární. První film roku 2024 na kterém jsem byl v kině a už teď jsem si jist, že asi ten nejlepší. Je to herecký i vizuální masterpiece se sympatickými herci stejně tak i postavami, které hrají. Doslova a do písmene audiovizuální porno které prostě člověka chytne a po dobu necelých tří hodin nepustí. Marvel se už může jít zahrabat. Nic, co vytvoří (ani další Avengers) nikdy nedosáhnou takového stupně jako Duna. Jak by řekl Martin Scorsese "This is cinema". Je to přesně ten film, kvůli kterému existují kina a já se nemůžu dočkat až dokončím své státnice a pustím se do čtení Duny. ()

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit