Studio 666

• USA Studio 666 (více)

Kvůli nahrávání dlouho očekávaného desátého alba se legendární Foo Fighters stěhují do tajemného sídla na okraji Los Angeles. Brzy se však ukáže, že v obrovském domě straší. Když frontmana Dava Grohla posednou krvežíznivé nadpřirozené síly, visí na vlásku nejen vydání nové desky, ale i životy ostatních členů kapely. (Cinemax)

MightyHal

Nejsem fanda Foo Fighters, těch pár mainstream songů co jsem od nich slyšel mě nebavilo. Jenže jakmile byla oznámená Foo Fighters gore komedie, nemohl jsem odolat, chtěl jsem si v tu chvíli užít nějakou ujetost a zjistit zda si tato kapela ze sebe umí udělat prdel. A ONA FAKT UMÍ. Opravdu Dave Grohl si tu ze sebe a své kapely, dělá neskutečnou prdel a do toho je to doprovázeno, ujetým gorem, skvělými cameii (Lionel Richie for the top!). Je jedno že členové kapely neumí hrát, tohle je béčková zábava pro fanoušky góru nebo Foo Fighters ( já si to užil jako člověk co nemusí tuhle kapelu, ale po tomhle je chci naposlouchat). Tohle je prostě jak film Club Dread, campy sranda, s dobrou režií, padnoucím humorem a zábavným gorem. Dejte si pár piv a užijte si to. ()

Immortal17

What the hell?! Mám největší chuť téhle šílenosti nasázet 4*, etika mi to ovšem nedovoluje a budu hodnotit podle zásluhy. Fanoušci Foo Fighters mě určitě ale pochopí v tom, že OST sám o sobě je fakt totální pecka, hlavně má úcta Tylerovi Hawkinsovi, bubeníkovi kapely, který letos v březnu zemřel. Budiž mu země lehká. Nutně podotýkám, že bez jeho drumů by to neznělo tak fantasticky. A Dave Grohl, jak ho známe, jak žije a dýchá (a jak zbožňuji tu jeho hardcore povahu), si zahrál samozřejmě hlavní roli, která mu sedla jako pěst na oko. Milujeme přeci krváky, tak proč nenaprat do filmu s Foos možná ty nejšílenější gore scény jaké jste pravděpodobně už dlouho neviděli od dob hororových filmařů z 80'. Kdyby krev tekla - ne, pardon, stříkala, z televize, už bych nepotřebovala vymalovat stěny na rudo a smývala bych ze sebe krev dobrý týden. 😂 Takže za mě palec nahoru, na to, že Foo Fighters absolutně nikdy neměli s herectvím zkušenosti (kromě na svých živých vystoupeních a klipech), tohle zvládli na první dobrou. „Do You Guys Get This Overwhelming Sense Of Death?“ „G, H, I, don't give a f***! It's L sharp, okay, you guys? That's the root note of the song.“ ()

majo0007

Nirvanu (kde Dave búchal na bubny) som bral jak-tak a od FF (kde Dave trsá na gitaru a spieva) poznám nejaké 2/3 fláky. Fandom spravil z filmu awesome očakávania. Hmmm... zostalo to na nejak na pol ceste - tak ako pri pokusoch Beatles. Chalani sú schopní v hraní, ale drevá v "hraní" (vyslovene mi trhal žily Pat - antiherec! Naopak Taylor je "born halywůd star"). Neodopriem tomu zopár tip-top situácií (Grohl vŕzga na varhanoch Richieho song Hello a ten ho vyfuckuje za plagiátorstvo) a samozrejme chvezda navyše je za MixMastera Johna Carpentera, ktorý sa tu na chvíľku objavil - a robil so synom podmaz k filmu. Vysoké hodnotenie u mňa vyhrala scéna s prepoleným Ramim pri šústání - motorovkou - bez CGI. Ako celok to beriem jak sympaticky amatérsky počin, na svoje si prídu fanúšikovia kapely & mjuziky (hoci neviem, že by hrali FF až takôj trash metal ako vo filme) a aj občasného "fun splatteru". ()

Radiq

Rocková kapela, která hledá nový zvuk... to nezní moc originálně. Jde vidět, že Foo Fighters to berou jako zábavu a to jim neberu - určitě si natáčení užili. Ale já z toho necítil ani dost humoru, ani hororu. Že tam jsou solidní gore efekty... to bych taky zrovna nevyzvdihoval, je to spíš takové srandovní gore. Takže místy trochu trapné (voni prostě neumí hrát... teda na nástroje jo, ale ve filmu ne), místy to ušlo, ale pořád je to spíš taková hovadinka, než aby mě to bavilo. Určitě se tady najde spousta komentářů typu "Pro fanoušky Foo Fighters povinnost", ale myslím, že ani pro ně ne. Leda že by si chtěli poslechnout trochu z jejich tvorby, ale povinné to není. PS: s trochou alkoholového opojení bych jednu hvězdičku přihodil. ()

oveckaoa

Režisér se proslavil Hatchetem 3 pak si dal 9 roků pauzu a natočil tohle.  Jinak jak píše JASM hororový brak triky jsou příšerné smrt elektrickým proudem vypadá podobně jako zelektrizovaní od Palpatina což je film 17 roků starý a démoni vypadají jak z hororů 80 let. Normálně by to tak moc nevadilo kdyby to byla pocta, ale tady to spíše dává dojem, že na to neměly trikově je zde i několik zvracejících scén, které připomínají Scary Movie 2 asi to mělo být vtipné, ale na mě osobně to nefunguje. Na konci se mlátí dva chlápci tak, že se kopou do koulí a už se z toho stává parodie. Jediná věc co stojí za pochvalu a ty 2 hvězdy je gore a scéna s Lionelem Ritchiem což je na 110 minut smutné. 40 procent ()

Johnny.ARN

Je to jazda. Netušil som, do čoho idem a prekvapilo ma to. Správne krvavé, správne strašidelné, správne strelené. Je super, že si vedia zo seba takto spraviť srandu. Možno trochu skrátiť alebo zbytočne naťahovať záver a bolo by to úplne top. 3 z 5 ()

VasaX

Úplně OK komedie-horror-slasher záležitost, která je samozřejmě na vázána na Grohla a FF, takže vztah k nim má určitě vliv na divácký prožitek. Nejsem fanoušek, ale nemám s FF žádný problém a z různých talk shows mi Grohl přijde fajn. A tady mě bavil. Funguje to hesky, klasické schéma démonického slasheru, do toho poměrně solidní komické narážky a líbí se mi, že se film zastavuje těsně před hranicí parodie. Za mě hodně zábavná oddechovka na úrovni American Horror Story s notnou dávkou humoru a Grohlova "herectví" (showmanství, spíše). ()

sedm.1

Hororový úlet hudební skupiny Foo Fighters mě poměrně bavil, i když pár věcí by se mu tedy vytknout dalo. Tvůrci si především mohli odpustit ty rádoby vtipné vsuvky, kdy sice chápu, že to chtěli zřejmě celé jen odlehčit, ale když už tedy něco takového chtěli udělat, tak to měli spáchat úplně jinou formou a ne teatrálníma vtípkama, v podobě pitvořících se herců, v čemž se tu vyloženě vyžíval frontmen skupiny a zde ústřední hrdina Dave Grohl, mě to fakt ale každopádně celý ten film jen znehodnocovalo. No a pak na mě nepůsobila dobře ani celá ta zápletka, která mi připadla vážně bez hlavy a paty, prostě to chtělo mnohem víc vypilovat, takhle to vážně moc nefungovalo, což se pak projevilo především v uplácaném závěru, kde to už drhlo skutečně už nepěkně. Jinak ale jako zmiňovaný úlet dobrý. Nevím tedy, jestli si Foo Fighters chtěli udělat tímto způsobem i reklamu, nebo se toho zúčastnili prostě jen pro radost, pro zábavu, či lásce k hororovému žánru, ale určitě musím minimálně hodně pochválit gore efekty, kterých je jednak dost a jednak jsou na opravdu vysoké úrovni, jsou i sakra krvavé a párkrát dokonce zabrousí až do splatterových vod, což mi vždycky udělá radost. Fajn byla i atmosféra filmu, kterou tedy též narušovali jen ty zmiňované ,,vtipné,, vsuvky a navíc těch zhruba sto minutek uběhne jako voda, což znamená, že se tu vyskytuje minimum hluchých míst. Herecky to pak kluci ze skupiny zvládají také až překvapivě dobře, i když je znát, že v tomto oboru nejsou úplně kovaní, hudebně mi to pak též sedlo, takže ve výsledku si nakonec říkám, proč ne, bavil jsem se, a to je asi v tomto případě to nejdůležitější. ()

666Carnage

Musím říct, že docela sranda. Hlavně mě bavila ta hororová část. Úmrtí byly dost dobře udělaný. Konec sice trochu zvláštní, ale bavil jsem se. Fanoušci Foo fighters si můžou přidat body navíc. 70% ()

SpaceOdyseus

Jen pro fanousky! Kdyz jste fanda Foos, tak jde o zabavny brak, kde se nasmejete, na dobrou hudbu dojde a i na nejaky ten horurkovy gore se dostane. Bavil jsem se. Nejvtipnejsi je Rami, nejhorsi herec je Pat a nejvetsi sympatak? To je prece jasne. RIP Taylor. F ()

F.W.Colqhoun

Pearl Jam high five! Kdysi jsem jsem pojal myšlenku, že by Tenacious D chtěli být jako Foo Fighters, ale asi to platí (i) naopak. Studio 666 jsem zkonzumoval jako dokument o kapele, která je přesným opakem takové, jejíž tvorbu má cenu soustavně sledovat - parta příjemných lidí, kteří se zaklínají dědictvím Black Sabbath, Led Zeppelin, brutálními riffy a těmi nejdémoničtějšími odbočkami rocku a (pouťovým) satanismem. A nakonec (ve spolupráci s Tenacious D) vyplodí Learn To Fly. V proudu té vlažné srandy, odkazů na Johna Carpentera (jehož Lost Themes III mi na cestě z Amazonu ukradl ký ďas) a samotného Johna Carpentera v miniroličce zvukaře jsou nakonec nejmrazivějšími scény ty s Taylorem Hawkinsem. ()

Hanys_

Jasně, mohlo být klidně o půlku kratší (max taková hoďka by tomu slušela fakt hodně), ale i tak se kluci z FF celkem předvedli. Herecky (hlavně) Grohl super, příběh nic objevného - ale tak jsou to FF, nikdo snad nečekal nějaký sofistikovaný horror. Kdo je má rád, nebude nespokojený. Navíc ost je dost povedené. 6/10 ()

simply

Po delší době opět snímek, kde mě trailer hodně namlsal a z výsledku jsem celkem rozpačitá. Kdyby se to trochu prostříhalo a přidalo pár vtipných scén, mohla to být pecka. Takhle je to místy zdlouhavé a nudné. Na druhou stranu Dave Grohl je pro mě jeden z nejcharismatičtějších frontmanů současnosti a některé scény byly skvělé...3,5 * ()

radekgfx

Od kapely, pro fanoušky kapely. Z filmu by se dal sestříhat povedený dvacetiminutový kraťas; ve výsledné dvouhodinové náloži je ale stejně úmorný jako herectví Pata Smeara. Potěšili Nate Mendel a Chris Shiflett. ()

Rathalos

No pri pohlade na to,ze tato zalezitost je hudobna hororova komedia,tak ma napadlo len jedno a to,ze sa bude jednat o nejaku totalnu chu*ovinu,ale príjemne som bol prekvapeny,mix tychto troch zanrov sa celkom vydaril,bolo to vtipne,zabavne,gore efekty neboli nic extra,ale postacili,aj nejaka ta krv potesila,hudba bola vyborna a scena v posteli bola najlepsia,ta ma dostala,este nemozem zabudnut spomenut a pochvalit Davea Grohla,na to,ze nie je herec,zahral to velmi dobre,takze suma sumarov,som spokojny...:-) ()

BOURQUE

Neskutočne slabo napísaný, vyhotovení a koniec koncom aj zahraný old school horor v modernejších šiat. (Možno prekvapím, ale keby to dostali chlapi zo Supernatural, tak by to kvalitatívne bolo úplne inde.) Najviac tento film ocenia len skalný fanúšikovia Davea Grohla a skupiny Foo Fighters. Najlepšie vo filme je tá nakomponovaná doom metal-based pesnička. Osobné hodnotenie: 53% (*)  ()

Rockerman

Davea Grohla znám už z přeceňované Nirvany, kterou jsem moc neposlouchal a ani Foo Fighters nejsou mí oblíbenci. Leč tato hororová legrácka o posedlém Daveovi a jedné výborné nedokončené skladbě mě ale pobavila. ()