Na život lze nahlížet mnoha různými způsoby. Na pravdě nezáleží, tu si každý vytváří sám. Možná, že většina štěstí každého z nás vzniká ještě před naší vlastní existencí. Spousta lidí se pak nezamýšlí nad tím, že jsou pouze objekty v onom všeobecně uznávaném modelu pevně stanovených hodnot, morálky a hranic dnešní společnosti. Však teprve za touto hranicí myšlenky dostávají skutečně praktický rozměr. Každý se jednou může ocitnout v situaci, kdy je třeba minulost vymazat a vydat se zcela novou cestou. Tento příběh jednoho pařížského řezníka ji poznal nejednou…
V dětství ho opustila matka, otec byl zabit v koncentračním táboře. Poté, co se mu narodila dcera, opustila jej manželka. Přesto se měli dlouho dobře. Za bránění němé dcery se ale ocitl za mřížemi a byl nucen vzdát se bytu i vlastního obchodu, na který šetřil přes patnáct let. Nyní je opět na svobodě, ale nemá nic. Pracuje za barem a po čase odjíždí se svou těhotnou partnerkou na sever Francie, aby si otevřel nový obchod a začal nový život… (Richie666)

Arkanoid

„I am not a deli man.“ Noé ostáva verný strihu z Carne, ktorý prinášal filmu dynamiku ako tu. Cool moralizovanie láka pozornosť a nachádza si divákov. Hlavná postava desí a zároveň sa z nej vďaka umnému rozprávačovi smejete. Takto je aspoň zhrnutý jej životopis v prvých 4 minútach, ktoré niektorí diváci môžu poznať z dlhšej podoby filmu Carne. Hľadanie zmyslu života a zanechanie stopy po sebe je vždy aktuálna téma a v podaní tejto postavy človeka milión prechádzajúcu cez krízu stredného veku baví. Carne bolo kratšie, svižnejšie a dynamickejšie, prekvapilo hneď v úvode exploatáciou. Tu omieľanie problémov hlavnej postavy, ktoré sú rovnaké ako v Carne, trochu nudí, lebo sa nijako nevyvíjajú a chýba im rozmer dcéry. Cesta hlavnej postavy odnikiaľ nikam je síce reálna, no môže Vám s ňou byť aj dlho a dokáže tak nudiť. Zaujímavé veci sú zobrazené po prvej hodine, no celkový dojem už nezachraňujú. Morálka príbehu síce šokuje, resp. morálkou nie je, no nábeh k nej je veľmi predvídateľný. Konečný výsledok tak ostáva na pomedzí niečoho väčšieho, čomu zabralo ťah na bránku vytvorenie priveľkého priestoru pre zmätok v hlave hlavného hrdinu. PS: Pri oznámení sumy v 56. minúte sa nedá nesmiať. Každý frank totiž rozhoduje. ()

klukluka

Tohle nebylo pěkný pokoukání. Ale mělo to v sobě víc opravdovosti, než všechno, co jsem viděl za celej uplynulej rok. Démoni v nás. Ti skuteční. Ne nějací posraní zombíci. Naše nitra. Náš vztek. Naše zloba a nenávist. Dát jim volný průchod, poddat se tomu, tak se tady všichni navzájem okamžitě vyzabíjíme. Krásná studie myšlenkových pochodů chlapa v průseru. Silný, echt silný. ()

bari68

Bizardné, dekadenčné dielo, nasranosť a depka je cítiť na každom kroku, Nahonovi (hlavnej postave ) to veríme, je to sakra nesympatický chlapík, ktorého cesta tunelom na druhej strane nevidí svetlo. ()

Ixbalanke

Konec je opravdu úžasný. Velmi velmi zvláštní film. Daří se mu bortit zavedené představy o světě a o lidech. A hodnotím neotřelý pohled na incest, něco do sebe to má. Let's be free, fuck the rules!! ()

Pafl

Mám hodně sentimentální vztah k Pachelbelovu kánonu v D dur (ne, nejsem ženatý) a nechci ho slyšet jako doprovod k incestním scénám, to zaprvé. Zadruhé, Seul contre tous je kruté, surové, pravdivé a vyrazí vám dech. ()

WayDott

Můj 3 film od Gaspara a opět nám to skvěle naservíroval. Jeho depresivní až destruktivní styl prostě zaujal. ()

Perfo

Znechucení z vlastního života už začíná zasahovat do hranice šílenství. Řezník nesnáší svojí manželku a její matku. Je mu nanic ze života s nimi. Nečekal že takhle skončí. Když se setkává se zážitkem, kdy vidí společně se sestrou umírat člověka, doprovodí zhroucenou mladou sestřičku domů. Stará drbna náhodou doprovod vidí a vše řekne jeho ženě a od té doby se roztočí kolotoč událostí, který hrdina nese jako chlap, ale jeho vnitřní hlas to vidí jinak! Zmlátí a opustí svou ženu, nic nemá, jede do Paříže, snaží se nějak protlouct, ale neúspěšně. Má pocit, že mu všichni házejí klacky pod nohy, vnímají ho jako onuci, která o všechno přišla a ted paralizuje a žebrá o práci. Jediné co ho drží při životě je jeho němá dcera u které mu vnitřní hlas napovídá, že by měl jí i sebe zabít. Sebe, protože si v životě vytrpěl už dost. Jí, aby nemusela zažít a prožít krutý život, život takový, jak si ho řezník představuje. Nakonec se tak i stane!...ale čin chladnokrevné vraždy a následné sebevraždy je jenom halucinace, vidění, které mu problesklo hlavou. On zůstane žít. Žije pro svou dceru. Pro jedinou věc, která mu na světě zbyla.___Kouzelná, výtvarně zdařilá kamera, která se nezaměřuje na postavy, ale na jejich pocity. Typicky Gasparovské, prostřihové titulky, které mají diváka uvést na přesné místo a čas jsou tu poměrně dost nadbytečné, ale né samoúčelné. Děj i vyprávění je poměrně dost minimalistické, místy až komorní, ale pak se přehoupne v masakr.___Násilí, sex, nadávky, zlo, vnitřní hlas, nasranost ze zkurveného života, pomsta, lopotění a uživení se, zápas se životem a neustálé každodění boje a přežití vlastní existence...Vše na jedné hromádce bez pardónu a okecávání naplno a bez příkras hozeno divákovi přímo do obličeje...Noé se nezapře. ()

bolan

Obyčejný 50-ti letý chlápek, takový kterého potkáte ráno v autobuse. Co je na tom zajímavého ? Uplně všechno. 100% devastující film - doporučuji !!! ()

Rathalos odpad!

Dalsi film z velkej kopy,ktory je na CSFD nadhodnoteny,mega-nudna zalezitost o nejakom starom curakovi,ktoremu zivot nevysiel tak ako si predstavoval a vdaka tomu je naje*any na vsetko a na vsetkych,len obrovske mnozstvo deb*lnych kecov a chorych myslienok,nic viac a nechapem preco by to nezvladli aj ludia so slabsou povahou,ved tam nie je nic extremne,co by nezvladali sledovat,bez pardonu odpad...:-) ()

ink flo

I když low-cost, tak už se tam projevuje jeho pozdější charakteristický rukopis. Stárnoucí nezaměstnanej řezník a hodina a půl jeho vnitřního nihil/solipsism monologu s příchutí existencionalismu, evolučního determinismu a nacionalismu. Gaspar Noé musí být fakt veselej chlapík... ()

Gastovski

Vnitřně dialogová one man show, která rozhodně není nijak šokující a navíc je extrémně nezáživná. Týpkova nasranost na lidi a svět všeobecně - ruku na srdce, kdo tyto pocity kdy neměl. To je důvod, proč jsem nebyl jeho duševními pochody nijak uchvácen, natož pohoršen. Až tedy na "zajímavý" vztah s dcerunkou. Na kraťas z roku 1991 také platí vše výše uvedené. ()

Rockerman

Mohlo se to také jmenovat "Těžká deprese". Příběh životního ztroskotance, kterému nic nevychází a proto je naštvaný na celý svět. Vinu však svádí na všechny a všechno ve svém okolí, jen na sebe ne. Když už se zdá, že ve strhujícím závěru vzplála jiskřička naděje do budoucna, a to ve znovunalezené lásce ke své dceři, všechno zase pokazí a je konec. A my si můžeme vydechnout po tomto mozkovém výplachu. Výborně natočené, ale určitě to není stravitelné pro většinového diváka. ()

Hapretor

Nudné o ničem, násilné a trapné. Má to jistou reálnou výpovědní hodnotu, může se přihodit, ale je to podáno, pro mě, nezáživně. Tento snímek + "Zvrácený" = s Kašparem Noé již končím. ()

Rebeca

Krutý pohled do nejskrytějších koutů mysli, bez úprav a cenzury a bez smilování - zlo, špína, nenávist, amorálnost, sebedestrukce, despekt k druhému i sobě samému; jen občasné záblesky člověčenství, projevující se však navenek, ne uvnitř - 95% komunikace založeno na monologu. Na druhé straně - vynikající film - dynamický, překvapující v každé minutě, herecké výkony /v první řadě hl. představitele/ obdivuhodné - hudební podmaz vše skvěle doplňuje - na takovou podívanou ovšem divák nemůže být připraven... Špatně se "tráví"... je z něho doslova fyzicky zle. Takže, excuse moi, ale od p. Gaspara Noé už nechci nic vidět. ()

LokiZombie

Tak tohle mě opravdu nadchlo. Je v tom spousta filozofie, spojené s depresí ze stárnutí a pocitu zbytečnosti po neustálém a neúspěšném hledání práce. |Vnitřní monology, plné vzteku, který si Řezník nemá možnost vybít, z něj dělají ještě víc uvěřitelnou bytost, navzdory tomu, že zrovna sympatický by v reálu moc nebyl, ale to nevadí. Jeho osud je zajímavý a uvěřitelný, závěr navzdory své kontroverzitě nadchnul. Další bod- Špinavá Francie si ve filmech Noéa na nic nehraje, žádná blištivá pozlátka. Celý film je takový, zkažení lidé, špinavé ulice... po shlédnutí Zvráceného a tohohle snímku začínám mít Noéa v oblibě. mimochodem- mezi filmy jde najít pár nápadných a pár nenápadných spojitostí. ()

AloeB

Tento dějově nejvyzrálejší, nejfilmovější a nejtypičtější Noé připomíná i přes tohle všechno filmovou esej, kde tento francouzský filmový řezník využívá svého archetypálního hrdinu řezníka, aby ukázal svět nejen v jeho naturalistické (a zde tento biologický pojem tvrdě pasuje) ale hlavně v takřka animální podobě - zároveň však staví svého lidského živočicha na vzdor společenské konstrukci morálky, pravidel a zákonů (byl bych se schopen hádat, že i tato naše podstata je ryze přírodní a živočišná, zde to ale nemá místo). Dějově navazuje na Carne, které jsem bohužel viděl již před nějakou dobou, a tak mne pomohlo stručné shrnutí jeho děje na začátku tohoto filmu - byť se obecně proti těmto zbytečným vysvětlivkám vyhrazuji; a zároveň jde o druhou instelaci jakési neoficiální trilogie, kde v nadcházejícím Irrevérsible dokončí řezník své myšlenkové pochody (analogicky jsem tuto neofiko trilogii viděl ve stejném pořadí jako jednu americkou brakovou, tedy tímto "druhým" snímkem jako posledním viděným a "třetím jako prvním) - a jsem rád, že to mám kompletní, protože ono se to krásně misantropicky doplňuje (a zároveň si to odporuje). Jestliže totiž Seul contre tous dopadl v rámci jakýchsi přirozenou morálku postrádajících mezí dobře, tak "pokračování" stav narušuje a svojí narativní strukturou nechává nejen potvrzovat Řezníkovu závěrečnou konkluzi ale zároveň zachovává happyend čistě z podstaty, že je vyprávěný pozpátku. Výsledkem budiž, že Noé je blázen a toho si vážím. Žití je možná skutečně sobecký akt a nebo je člověk tvor morální, to nesoudím, ale mnohé tyto "myšlenky" dostávají ve světle mistrovy kinematografie úplně jiný význam. ()

mdouglas

Hodina a půl neskutečné deprese a marnosti. Film o muži, který neví co se životem a patřičně to dává najevo kontinuálním monologem plným rozhořčení, nenávisti a zoufalosti. Velice nepříjemný a tíživý film, který ještě nějakou dobu budu trávit. ()

pekl

Pokud jste padesátník a loser, tento film si užijete se vším všudy, včetně hard-core scén z pornokina. Pokud jste normální divák, hlavu si ukroutíte nad tím, kde na to ten Noé ve svých 28 (Carné) resp. 35 (Seul contre tous) letech chodí! Hodina a půl levičácky laděného nihilismu se jen na krátkou chvíli před koncem změní na pokus o katarzi. Nepříliš příjemně strávený večer! ()