Dobrácký Longfellow Deeds je majitelem malé pizzerie a nečekaně zdědí miliardový majetek po svém strýci. Po přistání v New Yorku ho sleduje asistent moderátora bulvárního televizního pořadu, který chce o dědici natočit skandální pořad. Novopečený milionář před budovou firmy zachrání mladou ženu, kterou chtěli okrást. Netuší, že dívka, která se ve skutečnosti jmenuje Babe, je protřelou produkční bulvárního pořadu, a že přepadení bylo fingované. Deeds se do ní na první pohled zamiluje a pozve ji na večeři do luxusní restaurace. Tam přijme pozvání ke stolu newyorské smetánky. Když pochopí, že si z něj snobská společnost dělá legraci, zmlátí je a pak vyrazí na tah se slavným tenistou. Moderátor McGrath to zveřejní druhý den ve svém pořadu. Následující den je Deeds náhodným svědkem požáru, kdy z hořícího domu zachrání několik koček i jejich majitelku. McGrath jeho zásah sestříhá tak, že v reportáži vypadá jako sexuální deviant. Babe, které se dobrácký mladík začíná líbit, se proto se šéfem pohádá. Vinou zrádného ředitele, který chce od Deedse v tajnosti odkoupit akcie společnosti, zjistí pravdu o Babe. Přestože se mu dívka omluví, on ji odmítne. Ráno podepíše prodej akcií a odjede zpátky domů. Když chce ředitel firmu prodat i za cenu propuštění padesáti tisíc lidí, vrátí se Deeds do New Yorku a jako majitel jediné akcie se na valné hromadě pokusí prodej překazit. (TV Nova)

MickeyStuma

Sandlerovka', která kupodivu zaujme. Jedná se o remake snímku z roku 1936 uvedeného pod originálním názvem 'Mr. Deeds goes to town'. Děj byl samozřejmě upraven v rámci současné doby a striktně byla použita tolik populární romantická šablona. Vadou na kráse by však mohla být naprostá absence humoru. Nějaká úsměvná místa by se snad dala najít, ale jak u koho. Romantická atmosféra se jinak nese celým příběhem. Takže se to vlastně v rámci romantismu bere daleko více vážněji, než bývá obvyklé. Scénář je však napsaný tak, že ten humor tady vlastně ani nechybí. Průzračnost aspektu děje plně přesvědčí divácký zájem. Mladík zbohatne vlivem dědictví a nějaká novinářka se ho snaží mediálně zkompromitovat. Jenomže čím častěji se setkávají, tím víc o sobě dávají vědět vzájemné city. No a je to. Snímek neurazí, jen je potřeba od toho nic významného neočekávat. ()

Odpadlik

Remake původního filmu z třicátých let to nezapře, ale už sem dost proniká současný humor. A tak kromě klasické limonády "jak trouba velkou firmu dokázal vést a ke štěstí přišel", zde najdeme i pár typických "Sandlerovských" gagů, ale i dobrých fórků. Sám Sandler hraje celkem civilně, Winona je pro mě naprostým zklamáním, tuctová panenka bez šťávy, Peter Gallagher si svou roli asi vychutnával. Perličkou jsou "štěky" Steva Buscemiho a Roba Schneidera, ovšem výborný je John Torturro coby úlisný komorník Emilio. Po "Tajemném oknu" mě tento herec začíná zajímat. ()

IvcaSammet

Něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama ... Typická Sandlerovská komedie, typicky naprosto nesmyslná a typicky zábavná ... Herecké výkony byly skvělé, postavy věruhodné ... Občas sice to sice trošku přehnali s tou 'romantikou', ale s tím se u Sandlerovských komedií musí počítat ... Taky bych ráda vypíchla sice velmi malou a nevýznamnou roli Roba Schneidera, která byla naprosto vynikající a přesto, že na plátně nestrávil víc než minutu, dokázal mě skvěle pobavit a rozesmát, jak to dokonale umí. ()

ScarPoul

Jedna zo Sandlerových komédií, ktoré sú príliš priamočiare a príliš okato moralistické a okázalé. Ale zase na druhú stranu sa jedná o celkom podarené dielko, pretože aj keď sandler natáča filmy hlavne s nejakým hlúpim posolstvom väčšinou sa jedná o vtipné snímky a vo všetkých smerov o pamätné postavy. Napríklad rola Steve Buscemi , ktoré ho šikmooký hrdina ma naozaj rozosmial. Brill využíva prvky situačnej komiky a v scénach v ktorých má vyniknúť hercov prejav necháva kameru pomaly plynúť ale pritom nesklzáva k prílišnej kŕčovitosti. takže vo svojej podstate sa jedná o naozaj pohodovú komédiu , ktorá sa určite hodí na nedeľné popoludnie a rozhodne pobaví. ()

panMartin

K Sandlerovi jsem si velice rychle vypěstoval solidní averzi. Komedie na tisíckrát omleté téma. Některé skeče jsou sice povedené, ale celkově je film bez originálního nápadu, většinou jsou situace snadno předvídatelné. Až na pár světlých chvilek to nestojí za opakování. Takovému KLIKu se to nemůže rovnat ani ve snu. ()

• Ve 20. minutě zazní písnička „Island In The Sun“ od Weezer. (SONY_)
  • Modelová řada aut, které Longfellow Deeds (Adam Sandler) koupil svému městu na konci filmu, je Chevrolet Corvette (C5). (Steewe)