Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

papadoce

Než Justin dokončil po viac ako šiestich rokoch svoj nový album, ešte si odskočil natočiť s charizmatickým Beniciom a krásnou plnučkou Aliciou kriminálny thriller. Grant Singer si pre svoju celovečernú prvotinu zvolil žáner, ktorým sa síce dá občas vyšvihnúť, ale hlavne sa ním dá celkom dobre pochovať do šedých vôd nekonečného priemeru. Vybral si dobrých hercov, aby ho pred touto hrozbou uchránili. Pomalšie tempo a postupy vyšetrovania, ako aj občasné zacházky do súkromného života detektíva del Tora sa mi páčili. Bolo to celkom atmosferické a ten osobný život aj dosť realistický. Vynikajúci výkon podal Michael Pitt, bol výborný. Ale nijako sa nestratili ani ostatní herci, aby bolo jasno. Singer to podľa mňa zvládol a dodal nám celkom slušnú kriminálku. Otázkou je, bola by takou dobrou bez osobnej charizmy del Tora? Možno samotné rozuzlenie neobsahovalo toľko prekvapenia, koľko by si dnes náročný divák žiadal, ale mňa to uspokojilo. “50 percent ženských obetí zabijú bývalí. Toľko bodnutí, musel to byť zločin z vášne.” Ježiši chlapi, nie je telo, nie je zločin 🙃. Ale odo mňa to nemáte 🤫👻. A tú Beniciovu mexikánsku chôdzu sa musím naučiť, je to ťažký frajer. Budem ním tiež až vyrastiem. ()

Ex_Machina

Celý film pochopiteľne ťahá Benício. Režisér na to samozrejme vsadil a preto sa kamera až moc často sútreďuje na polohy jeho tváre, ktoré majú diváka vtiahnuť do jeho duševného rozpoloženia a spolu s ním premýšľať o tom, čo sa v jeho hlave práve deje, nakoľko je vystavený mnohým šokujúcim situáciám a zvratom v deji. Tento herec má tú výhodu, že rovnako ako Mads Mikkelsen, nemusí prejavovať extra zvlášť emócie a každá rola je u neho vysoko uveriteľná. Čo sa týka filmu, tak je to taká škandinávska detektívka „po americku“. ()

rezzzy

Brilantní táhnoucí se znepokojivé vyšetřování, s překvapivě plytce rozpracovanými detaily. Jeden film by si tady zasloužil celou řadu a já jsem si i původně myslela, že se dívám na seriál. A pak najednou příběh skončil, což ve mě zanechalo dost neuspokojený pocit. Takže bylo to jako skvělý seriál vykuchaný o podrobnosti a natlačený do stopáže filmu. Škoda, ty brďo, fakt škoda! ()

Mamlas

Pomalá detektivka, natahovaná a málo zajímavá. Připadalo mi to spíše jako TV film. I v tom ničem, co se tam za tu dlouhatánskou dobu událo, dokázali tvůrci vytvořit značný binec. Zajímavých vlastně bylo jen tak 5 minut někdy ke konci, jinak zmar. ↘️ 18% ()

Pete

Takové vcelku obyčejné kriminálce, která se navíc místy sice atmosféricky, ale přecejen trochu vleče, bych normálně napálil 3*. Jsem ale opět po čase natolik nadšený z portorikánského Menšíka Del Tora v hlavní roli správného badass policajta, že musím trochu přisolit. A doufám, že by detektiv Oklahoma mohl mít třeba svoji sérii, alespoň tak krátkou jako Freeman v devadesátkách. ()

PlayEasy

Ostřílený Benicio táhne tuto skvěle zrežírovanou kriminálku, která podtrhuje nečekaný vzestup Netflixu v posledních měsících. Dokonce tak skvěle zrežírovanou (i napsanou), že dá nostalgicky vzpomenout na peak Finchera a doslova diváka přikove k sedačce. Moc díky za to, srdce milovníků detektivek (včetně toho našeho) teď jásají po celém světě! 85% ()

Beri

Presne podla mojho gusta. Temne, napinave a hlavne uveritelne po vsetkych strankach. Az do konca som nevedel odhadnut kto vsetko v tom svinstve isiel. Akurat mi uniko preco sa to volalo jaster, takze mam o dovod viac sa k tomu este vratit. ()

jayman

Pekne natočené, pekne napísané, pekne zahrané - chýba iba povestné "to" a malo by to našliapnuté ku kultovke. ()

RafaKrakal

Rozvláčné drama s temnými postavami a vynikajícím Benicio del Torem v hlavní roli. Film postupně graduje až do ne úplně překvapivého, ale zato mistrně vystavěného závěru. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi temnější kriminální dramata. ()

marek29

Ehm řekněme to tak, že je to kostka ve skluzu roztáhnutá na 2h a někdo mi tudíž dluží hodinu života. Ještěr trochu zklamání na to, že to byk Netflix. Tak snad příště.. Bloncka dobrá, ale tam to tak asi končí ()

adamix

Atmosféra by sa v Jašterovi dala len krájať, tak perfektne je vystavaná. Del Torov vyšetrovateľ budí rešpekt a svoj herecký talent dodnes nijako nevytratil. Dej je nepredvídateľný a spĺňa všetky žánrové normy. Akurát to záverečné rozuzlenie mi pripomenulo, že film vlastne nie je lepšia Fincherovka a nijako nie je onen twist utrhnutý z reťaze, resp. nejedná sa o žiaden šokujúci objav. Niečo podobné sme mohli vidieť v iných rovnako dobrých alebo lepších filmoch, preto radšej piatu hviezdu neudelím. To ale nemení fakt, že Jašter je kvalitný triler stavaný na dobrej atmosfére, hercoch, ktorí vedia hrať a deji, ktorý postupne graduje. Za mňa 80%. ()

kubas369

8/10. Sice žánrové klišé ale fakt dobře napsané a natočené. Del Tora moc nemusím ale tady je skvělý. Jen kdyby se neřešili takové píčoviny jako vodovodní kohoutky, přestavba kuchyně nebo možný milenecký vztah poldovy ženy. ()

Cermicek

Po dlouhý době poctivej thriller. Navíc s našláplým obsazením (krom JT samozřejmě!!). Vrátilo mě to zpátky do mejch teenagerovskejch, kdy byl tenhle žánr v topu a já ho hltat plnými doušky a za to mu děkuju!!👏K plný palbě tomu něco málo chybělo, ale na Netflixovský poměry definitivně nadprůměr!! Jo a ještě jeden poznatek: Tvl ta Alicia, přesně ta z klipu Aerosmith (Crazy), teď vypadá jako šedesátiletá a už ani jako gilf?? - tvl další ideál zborcenej, jak domeček z karet...aging fuckt sucks!😥 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (více)