Reklama

Reklama

Předzvěsti

(seriál)
Trailer
Drama / Mysteriózní
USA, 2023, 6 h 48 min (Minutáž: 45–58 min)

Tvůrci:

Scott Z. Burns

Hrají:

Aimee Mullins, Devika Bhise, Meryl Streep, Gemma Chan, Keri Russell, Edward Norton, Sienna Miller, Kit Harington, Indira Varma, Michael Gandolfini (více)
(další profese)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Osm vzájemně propojených příběhů, které se odehrávají v průběhu 33 let, zkoumá, jak změna klimatu na Zemi ovlivní příbuzenské vztahy, práci, víru a naši schopnost přežít. (Apple TV+)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

bonovox 

všechny recenze uživatele

Táto séria mala svojim aktuálnym námetom veľký potenciál ale ako celok ide o priemernú ekologickú agitku. Jednotlivé časti sú vcelku zaujímavé a poteší aj previazanosť niektorých postáv v čase. Taktiež plejada hereckých hviezd je plusom. Škoda len niektorých slabších epizód a možno menej údernejšieho finále. Podľa mňa ale zobrazenie budúcnosti je podané dosť reálne. 60% ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Tohle nebude seriál pro každého. Na světě existuje spousta lidí, kteří nevěří v globální oteplovaní, stále se zvětšující se množství oxidu uhličitého a další věci. Tento seriál na tyto problémy kouká z několika uhlů a nabízí odpovědi, které se nám nebudou líbit. V první řadě musím pochválit opravdu povedený scénář, který se na danou problematiku snaží koukat z co největší perspektivy. Od nejchudší až po ty nejbohatší, kteří řídí svět a ovlivňují naše životy. Navíc se seriál odehrává na ploše 33 let a cestujeme napříč celým světem. Takže dostaneme spoustu depresivních předpovědí kam lidstvo směřuje. Ale i naději, protože vždycky budou existovat lidé, kteří budou chtít zachránit život na této planetě. Formát minisérie se proto tento příběh naprosto hodil. Dává možnost se věnovat jednotlivým tématům a krásně nám ukazovat změny, jenž přichází. Zajímavý je i výběr hrdinů pro jednotlivé díly. Každý z hrdinů má dobré a i špatné vlastnosti. Musí žít s tím, co udělal a přijmout svět, ve kterém žije, nebo lépe řečeno, který pomáhal stvořit. A to ať vědomě či nevědomě. V posledním díle na toto téma vede postava Nicholas Bilton, krásný monolog, ve kterém si sám pro sebe obhájí, že to co udělal, není nic špatného, jelikož na to měl právo a kapitalistický svět mu to dovolil. Tento moment je, tak pravdivý a smutný, a je z něho cítit cynismus toho, jak dneska lidé fungují. Samotný seriál je dobře natočený, jsou na něm vidět peníze, které do toho Apple dal, aby vizuální stránka byla pastva pro oči a tvůrci si mohli dovolit točit po celém světě. Líbil se mi výkon většiny herců, jelikož hrají moc dobře a své role zvládli s přehledem. Osobně mám docela dost velký problém s tempem některých epizod - první tři epizody, kdy pointa je silná, ale cesta k ní tolik ne. A taky, že některé postavy jsou doslova karikatury a slouží jen jako katarze k pointě, což je škoda. I přes všechny chyby jsem se seriálem hodně spokojený a jedná se o velmi zajímavou podívanou, která nás nutí přemýšlet o naší budoucnosti. 7,5-8/10 ()

Reklama

Elles odpad!

všechny recenze uživatele

Řekněte mi prosím, že tohle byla jen trapná parodie … SPOILER ALETR: Bílý heterosexuální muži, kteří zbohatli na vykořisťování planety a etnických (ne)menšin, to dostanou nandáno od uvědomělých feministických (non-caucasian) aktivistek a vypasených mrožů (Kdo fakt tuhle absurdní scénu vymyslel??). Trapné dialogy, nechutné a průhledné rasistické stereotypy. Nemluvě o nepřeberném množství pokrytectví, které se objevuje i dnes u všech zelených bolševických mozků.  Globální oteplování si zaslouží určitě daleko věcnější, na míle inteligentnější a hodnověrnější debatu než tenhle eko-alarmistický zpolitizovaný brak. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

pro někoho zbytečná ekoagitka, pro někoho zase něco co klidně může nastat a záleží jen na lidech aby tomu zabránili. Samotné epizody jsou pak půl na půl. Jedna polovina je velmi dobrá a v tom co ukazuje sakra nepříjemná. Ta druhá má mnohdy velmi dobrou myšlenku, ale podává jí ne úplně záživně a zbytečně roztahaně. Předzvěsti tak nepatří k tomu nejlepšímu co Apple stvořil, nicméně ani k tomu nejslabšímu a pokud k nim divák nebude apriori přistupovat jako k něčemu otravnému, mají co nabídnout. Vliv na změnu myšlení to sice mít nebude žádný, ovšem realita je taková, že pokud nám záleží na našich dětech a na té kouli kterou obýváme, nebylo by úplně od věci to nenechat dojít do takových extrémů...60% ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sledujeme reakce ruznych postav na globalni krizi, jejich soukroma dilemata a profesni vyzvy na pozadi environmentalni zkazy planety. Jeji osud zavisi na libovuli egoistickeho dabelskeho kapitalisty. Jednotlive dily jsou pribehove uzavreny. Dopady kataklizmatu jsou uveritelne, ale sterilni postavy a zobrazeny svet pusobi nerealne. Klimakrize dopadne vic na chude,nez na byznysmeny a pravniky. ()

Galerie (58)

Reklama

Reklama