Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 3

Série(47)

Rozhovor 3

gilmore_girl

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Zatim jsem absolvovala jen pet serii a porad me to bavi. Nejvic samozrejme zalezi na vyberu soutezicich, proto mam nekterou radu radsi nez jinou, ale vzdycky si dokazu najit sveho favorita a fandit mu. Jeste se mi bohuzel nestalo, ze by muj oblibenec vyhral, coz me trochu vytaci, ale Americani maji holt jine hodnoty :). Moc ocenuju to, ze se snazi v kazde dalsi rade o inovace jak v pravidlech, soutezich, tak i cenach. Jedine, co zustava stejne, je hudba a Jeff - a to je jedine dobre! Co me nekdy nudi a irituje, je vecne dohadovani a spekulace pred kmenovymi radami (ja bych uvitala vic soutezi), ale patri to ke hre, takze to tak beru. Zaverecne proslovy o tom, proc by si dotycny vyhru zaslouzil a co s ni provede, aby prospel lidstvu, jsou umele a pro me jen usmevne, ale jsou zkratka americke :) A nastesti jsou jen v jednom dilu! ******************************* Cim dele na to koukam, tim vetsi mam pocit, ze je to cele umele a vykonstruovane, aby to bylo zajimavejsi. Misto spontannich jednani soutezicich vidim jen predem nalajnovany a do puntiku zahrany scenar, protoze nektere "zvraty" jsou zkratka nerealne a vyrazy ucastniku na kmenovkach jsou naaranzovane az k smichu. Chybi mi tam kousek prirozenosti. Proc si rovnou nenajmou herce? Za tuhle umelost bohuzel strhavam jednu hvezdu. ()

kajda.l

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

SURVIVOR..Tak toto je moje krevní skupina, moje obrovská televizní "láska", počin za který nesmírně děkuji televizi CBS (je škoda, že se Primě vůbec!!! nezdařila "česká mutace"). Pamatuji si, když v létě roku 2001 začali na Nově vysílat první sérii této vynikající soutěže z Bornea a já tomu naprosto propadl. Pak následovala famózní Austrálie, poté Afrika a Marquézy (u nás na Nově). A pak přišel na dlouhé roky šmitec (alespoň pro mně, jelikož nechytám AXN). Ale díky kouzlu internetu jsem se v roce 2008, k této výborné TV show opět dostal a to rovnou do premiéry 16.řady!! A věřte mi nebo, byla famózní!! Moje prozatím "best", vím zní to podivně, že už 16.řada byla tak skvělá, ale byla. Ptáte se, co může nabídnout?? To se musí vidět. Říkáte si, čím to bylo jiné než první série, vždyť už to jde po šestnácté?? Ano jde, je to opět soutěž o odměnu, imunitu a kmenová rada v každé sérii a každém díle, ale i tak je to pokaždé jiné, vždy je tam něco neočekávaného, něco co vám vyrazí dech (mně tedy jo). A Survivor Micronesia-Fans vs Favourites tomu byla důkazem. Měl bych tu hodnotit 1.sérii, ano vím to, ale já chci ohodnotit Survivora jako celek. A mimo již uvedených sérií jsem již viděl i Chinu,Guatemalu a Vanuatu(moje oblíbená). A teď sleduju Palau a všechny mně baví stejně jako "ona první série". A proto si "SURVIVOR" nezaslouží jiné hodnocení než 5* Po vzoru některých ostatních rovněž zveřejním svou dvacítku HVĚZD, kterým nešlo nefandit a kteří se mi nesmazatelně pozitivně vryli do paměti: Kim Spradlin, Eliza Orlins, Erinn Lobdell, Parvati Shallow, Jenna Morasca, Rob "Boston Rob" Mariano, Stephen Fishbach, Danielle DiLorenzo, Elisabeth Filarski, Jenna Lewis, Jonathan Penner,Danni Boatwright, Corinne Kaplan, Darrah Johnson, Alina Wilson, Kenny Hoang, Robert "Bob" Crowley, Jason Siska, Sophie Clarke, Laura Morett, Kelly Wiglesworth, Gina Crews, Natalie Tenerelli a naopak část těch, které jsem nemohl vystát a prakticky v každém záběru mě vytáčeli a zde jsou naše ANTIHVĚZDY: Benjamin "Coach" Wade, Oscar "Ozzy" Lusth (král kreténů!!), Matty Whitmore, Ace Gordon, Clay Jordan, Burton Roberts, Jamie Newton, Tom "Big Tom" Buchanan, Keith Famie, Sue Hawk, Twila Tanner, Lisette "Lisi" Linares, Shannon "Shambo" Watters, Ben Browning, Ben "Benry" Henry, Rudy Boesch, James "Rocky" Reid, Terry Deitz, Aras Baskauskas, Jud "Fabio" Birza, Mike Chiesl, Brandon Hantz, Christina Cha. PS: Jsem zvědav na září a premiéru "Survivor Blood and Water" :) -------------------------------------------------------------------------- Po zhlédnutí všech zatím odvysílaných sérií hodnotím takto- BORNEO 90%, AUSTRALIAN OUTBACK 100%, AFRICA 70%, MARQUESAS 90%, THAILAND 70%, AMAZON 95%, PEARL ISLANDS 95%, ALL STARS 85%, VANUATU 100%, PALAU 60%, GUATEMALA 95%, PANAMA EXILE ISLAND 85%, COOK ISLANDS 90%, FIJI 55%, CHINA 90%, MICRONESIA 110%, GABON 80%, TOCANTINS 85%, SAMOA 80%, SAMOA- HEROES vs VILLAINS 100%, NICARAGUA 60%, (na hodnocení každé série má zásadní vliv vítěz a když vyhraje ta největší nula, tak nemůžu hodnotit jinak).., REDEMPTION ISLAND 90%, SOUTH PACIFIC 75% (opak Nicaragui, aneb jak výborná vítězka mizernou sezónu zachránila), ONE WORLD 95%, PHILIPPINES 80%, CARAMOAN 50%, BLOOD vs WATER 80%, CAGAYAN...nijak zvlášť se netěším. () (méně) (více)

JASON_X

Na téhle záležitosti jsem jeden čas řádně uletěl a sjížděl jsem řadu za řadou. Ale pak ve mně spíš než radost ze sledování počal narůstat vztek a odpor, když jsem viděl, jak neschopní vylučují schopné, pletichaření vítězí nad čestností, lhaní nad pravdomluvností, drzost a podlost nad slušností atd atd... Ne úplně vždy, ale většinou. Je to z psychologického hlediska velice zajímavé pokoukání, ale už si jím nehodlám kazit náladu. Kdyby američtí producentní obsazovali do téhle soutěže lepší charaktery, mohla by být vhodná i jako výchovný pořad pro mládež; takhle je to ale spíš negativní příklad (sakra, teď mluvím jako nějaký protivný moralizující dědek, ale je to zkrátka tak). Ale oni tam schválně vybírají bezpáteřní a bezskrupulózní jedince, aby měli větší sledovanost, protože americkým divákům se to líbí. Mně ne. Než se mezi takovýto vzorek populace dostat, třeba na pustém ostrově, radši bych byl vlk samotář. Ale soutěže jsou tu výborné a vystavení účastníků nepřízni počasí, hladu a nepohodlí někdy opravdu hodně drsné. ()

MMR

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

V den mého 1.výročí zde na csfd jsem se rozhodl napsat komentář k mé nejoblíbenější reality-show. První série jsem kdysi viděl na nově a hned jsem si to oblíbil. Po čase jsem se k tomu vrátil a postupně shlédnul ostatní série. Když se ohlédnu, jak šel čas, tak jsem byl svědkem velké přeměny ve hře, která v počátcích byla spíše záležitostí přežití jako takovému, obstarávání potravy, vody atd.. Postupem času se z toho stávala čím dál více sociální hra a vlastně v posledních sériích jde už jen o taktiku, což na jednu stranu může být škoda, na druhou stranu ale je to stále zajímavé. Mé oblíbené série: Afrika (3), a to z důvodu faktu, že vyhrál hráč, kterému jsem fandil od prvního dílu. A pročpakže jsem fandil Ethanovi? No protože řekl, že je fotbalista :-D Takže to mi samozřejmě udělalo obrovskou radost. Další oblíbená série: Cook Islands (13): Tahle řada podle mě byla jednoznačně nejlepší, jak co se týkalo soutěží, tak strategie. Od prvního dílu jsem fandil Yulovi, s dalšími díly jsem zase obdivoval Ozzyho. Tato série měla hodně do sebe a musím zdůraznit, že od žádné jiné řady už neočekávám nic lepšího. A nemohu si odpustit zde napsat o soutěži o imunitu, která byla podle mě ze všech soutěží ta nejzábavnější na koukání. A tou byla soutěž ve vodě, kde se překonávali překážky a pro něco se museli potopit. Tam Ozzy všechny neuvěřitelně komicky převálcoval, tu soutěž jsem si pouštěl stále a stále dokola. Další řady už nebyli takové, vyzdvihnul bych 20.Sérii H vs V, a ještě 21. Nicaraguu z důvodu vítězství hráče, kterému jsem též fandil od začátku. Neoblíbené série nebo-li série, které pro mně byly nejnudnější: 17 (Gabon) - nejslabší řada, pak nic moc řady 9, 11 a pro mě nic moc 16.Řada, což vím, že se mnou moc lidí nebude souhlasit. Víc se mi ty řady pitvat nechtějí, to by bylo už moc dlouhé. Přidám jen oblíbené hráče: Ethan, Tom, Lex, Neleh, Paschal, Jenna M., Johnny Fair play, Tom Westman, Terry, Yul, Ozzy, Yau-Man, Michelle, Kenny, Russell, Danielle, Fabio, David. Neoblíbenci: Sandra!!!!!!!!!, Vecepia, Candice, Boston Rob v 8. a 20. Sérii, Cirie a určitě další na které si teď nevzpomenu :-) ()

Adasin

Ze všech (nejen) amerických reality show se mi Kdo přežije líbí nejvíc. Chytře vymyšlené tak, že pokud chcete vyhrát, musíte být buď zatraceně prohnaní nebo vyložit karty na stůl. Jaká strategie uspěje? Vyplatí se podrazy, intriky nebo upřímnost? Ke komu se ten nerozhodný přidá nebo kdy se která aliance rozpadne? S oblíbenci je to pak trochu jak ve Hře o trůny - nikdy nevíte, kdo koho podrazí a kdo půjde pryč, nebo se vrátí do hry. Výborně sestříhané epizody (ano, i rekapitulační), dnes už legendární moderátor (obojí tak o dvě tři hvězdičky před českou verzí) a skvělé nové nápady skoro v každé sérii způsobují, že se těším na každý nový díl, novou sérii (když se k ní dostanu). P.S.: Tohle je u mě v oblíbených zástupce všech dosud viděných sérií, jinak bych v oblíbených neměla místo pro jiné pořady. 10/10 ()

• Táto série měla původně název Survivor, podtitul Borneo dostala až později kvůli rozlišení od ostatních sérií. (Zix.)
  • Soutěžící Colby Donaldson si z potápění kousek Velkého barierového útesu odnesl suvenýry, což je přísně zakázáno jak místními zákony, tak se zákony ohledně světového dědictví UNESCO. Vše se nakonec urovnalo veřejnou omluvou producenta show Survivor. (Hidan)
  • Peníze nedostane jen výherce celé řady, každý ze soutěžících obdrží určitou finanční částku podle toho, jak dlouho byl ve hře. Jedná se ovšem o částky značně nižší než za první (milión dolarů) a druhé (sto tisíc dolarů) místo. (Tom Riddle)