Sisu

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile. (Falcon)

Aleix

Lepší než Krev a zlato a to jsem viděl v rozmezí 2 dnů. Lepší průměr. Tak mě nějak štve ta okata imitace Tarantina. ()

Shaleman

Podle traileru jsem se těšil na Johna Wicka, jak pod taktovkou Quentina Tarantina dělá z nácků červenou kaši ve správně drsném skandinávském módu. Nakonec to byl takový slabší tichý Rambo co se zasekl někde na půl cesty - postupem času to ztrácelo šmrnc i tempo. ()

Likan7

Pokud se likvidují nacisté, je všechno v pořádku. Zvlášť první střet je parádní, jenže jsem ho skoro celý viděl v trailerech. Tudíž člověk čeká na ještě větší a kulervoucí řezničinu. A ono nic. Najednou jsem se po první akci začal čím dál tím víc nudit. I když má film 90 minut, reálně by měl mít tak 60. Příběh tu prakticky není a pokud se zrovna nekrájí nacisti, divák umírá nudou. ()

gemi

Finská tarantinovka. To znamená, že je to jedno velké WTF a z podstaty to nedává smysl, ale dobře se na to dívá. ()

Franc1s

Zábavný akční kousek, kde jednomu starci vezme náckové jeho zlato a on se přepne do hodně nasra*ého módu a končetiny budou lítat na všechny strany. O nic víc a o nic míň tu nejde. Moc se mi líbilo, jak až mýticky byla vykreslena jeho postava, kde prostě překlad slova "SISU" je názorně ukázán. Krásná jednohubka, kterou si za čas zase jednou dám. 7/10 ()

kukkik

Tenhle film mi hodně připomíná Hanebné pancharty a to takřka ve všech směrech. Místy totální ptákovina, jinak ale stylová akční řežba, dobrá oddechovka. 4/5 ()

ViktorS

Taká Fínska tarantínovka. Nebolo to zlé, len miestami extrémne prehnané. Nápad to bol dobrý o zlatokopovi, ktorý nemá čo stratiť, ale na môj vkus bol proste až moc, ale že fakt moc nesmrteľný. Ale uznávam, že mal zranenia, lenže akosi sa z nich nepotreboval moc zotavovať. Brutality tu bolo dosť, aj celkom nápaditej, len častokrát to strácalo aj tú poslednú logickosť, ktorá tu zostávala. No ale ako čistá sranda, kde netreba hľadať zmysel to bola fajn snímka, ktorú pozrieť si myslím neuškodí. ()

rublik05

Sisu mě hrozně lákal svým námětem. Finský zlatokop, který po cestě do banky začne masakrovat nácky, to zní jako neskutečně zábavná podívaná. Potenciál tohoto zajímavého a hravého námětu však tvůrci stěží vytěžili sotva z poloviny, kdy i přes poměrně krátkou stopáž a spousty zajímavých momentů má film hned několik hluchých míst, které mi celkový dojem dost pokazily. Na druhou stranu se mi líbilo, že se film nebere až tak moc vážně, líbilo se mi nehostinné severské prostředí, akce je poměrně nápaditá, řádně krvavá a pochopitelně i extrémně přepálená, logiku zde ani nemá smysl řešit, byť některé momenty byly na mě už trochu moc. Jorma Tommila svou roli zvládl dobře, film je překvapivě docela slušně natočený, osobně jsem si ale představoval poněkud přízemnější podívanou, která bude trochu realističtější a nebude až tak moc nelogická. Jako jo, pobavil jsem se, to ne že ne, ale že bych byl vyloženě nadšený, to nikoliv. 6/10. ()

E lan

Brutální finská vyvražďovačka neskutečně záporných nácků. Kolik lidí se dá zabít během 90min motykou a všeličím jiným jsem už opravdu dlouho neviděl. Není to nuda, ale přesto je to až příliš jednoduché, nijak vtipné a mega brutální. Takový klasický akční severský film:-) ()

Terka_127

Může být něco lepšího, než sledovat po Tarantinovsku masakr nácků někde hluboko v Laponsku týpkem, kterému stačí jen jeh vůle žít, mstít se a případně přijímat podporu od svého psa? Já vám odpovím! NE! Je to krvavě skvostné, perla mezi krvavými komedii. Protože vyprávění typu válečné drama rozhodně nečekejte. Spíš něco ve smyslu Death Proof. Musím říct, že v rámci soudobých dějin - rozuměj opravdu roku 2022 - je skvělé poslouchat, jak pozabíjel 300 Rusáků sám. Trailery mluvily pravdu. Není nic hezčího, než koukat na takovýto krvavý masakr nácků :-) ()

oldy

Film se rozhodně nesmí brát vážně. Realita s fyzikou šla bokem. Je to prostě film dělaný pro zabavu z vraždění nácku. Lituji,že jsem viděl před filmem jeho trailer. Ten ukazal bohužel docela dost. 6/10 ()

ForGump

Finská vyvražďovačka nácku s jemnou příchutí westernu a galóny krve, vybuchujícími lidmi a koněm a dvěma brašnama zlata. A funguje to tak nějak napůl, vina bude asi především na mé straně protože jsem již notně přesycen těmito krváky a je to už trošku k uzoufání co nám velká kina nabízejí za zážitky. Sisu je alespoň v lecčems originální a scénarista a režisér v jedné osobě dovede celkem obstojně pracovat s černým humorem, byť to celé vypadá jako kdyby Tarantino natáčel bezmezný art, ale to Helanderovi prominu. 70% ()

masekjc

Finský John Wick s náckama má pár okamžiků, které jsou hodně přitažené za vlasy, ale i pár okamžiků, které rozhodně stojí za to vidět. ()

Ex_Machina

Jednohubka o nesmrteľnom starcovi, ktorá balansuje na hrane vojnovej drámy a absurdnej komédie. Nič pre intelektuálnejšieho diváka, aneb ďalšie jatká po seversku, kde denacifikácia naberie úplne iný rozmer než na aký ste zvyknutí. Pojmom Sisu sa označuje vo Fínsku armáda jedného muža, ktorý má schopnosti ako sú prebodávanie hláv, lietanie nepriateľských končatín a vybuchovanie tiel. Celý film je jazda, no scéna pod vodou a hlavne záver s lietadlom sú už totálne pritiahnuté za vlasy. ()

RAFT

Režisér Jalmari Helander od něho jsem viděl film sejmi prezidenta a tedka film Sisu.Něco jako by to točil Tarantino na ten způsob.Už jsme tu měli Johna Wicka který ,sejmul pár nepřátel a tedka přišel na scénu Sisu k nebo jeden chlap který,likviduje nepřáttelé.Zábavný film .Za mě 70% ()

majesty

skoda :) Ono sa to pozera super, rozhodne do toho chodte, ale.. preco preco precooooo je to tu zasa??? Preco maju tvorcovia nutkanie trepat do zaverecnych bojov stale tu dementnu scenku, kedy hlavny hrdina najprv likviduje cely film prakticky vsetkych no v zaverecnom boji s hlavnym zaporakom dostava na drzku ako maly chlapec...aaaaaa... toto mi pokazilo zazitok... Equalizer 1, 2 a verim ze aj 3 ma prave vdaka absencii tejto somariny v zavere tohto typu filmu velmi potesil. Ale, urcite sa oplati pozriet :) 5 urcite nie, 4 mozno, ale 3 velmi poctivo zasluzene ano. ()

Homerking

Příběh se odehrává ve Finsku během závěrečných dnů druhé světové války. Starý "zlatokop" žijící osaměle v laponské pustině narazí na obrovskou zlatou žílu. Svou kořist naloží na koně a vydává se do nejbližšího města, cestu mu ale zkříží nacistický oddíl ustupující z Finska na jih. Vojáci se pokusí starce okrást o jeho zlato ale nemají nejmenší tušení s kým se právě pustili do křížku. /// Během sledování mě napadla jedná hláška z Grand Torina "už jste někdy potkaly někoho do koho jste se neměly srát a pak litovaly? " tak nějak to měli i kluci od wermachtu. Pokud máte rádi filmy o nesmrtelných hrdinech tak vřele doporučuji, napínavá, brutální jízda s prvotřídními efekty a nádhernými lokacemi, herecké výkony super obzvlášť hlavní hrdina Jorma Tommila ,příběh je jednoduchý a přmočarý s téměř neustálou akcí, nudit se určitě nebudete. ()

Cooller

povedená nízkorozpočtovka, předáno lehce westernovou formou s opravdu málo dialogy, o to vic je znát že s timhle si dal někdo práci. Koukám že krom hollywoodu zvládá teměř každý národ produkovat poměrně dobré snímky, kde se asi stala chyba soudruzi. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD