Sisu

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile. (Falcon)

soukyd33

Přežít všechny úroky nacistů? No nevím. Ale scény jsou masakr. Film vlastně celkové není o ničem. Herecké výkony hlavního hrdiny TOP. Herecké obsazení spíše neznámé. Hudba výborná. Krvavé efekty nadprůměrné. Poznámka: Je to extrémně přehnané. Hvězdiček 3 ()

motyka52

Sisu dobře vypadá, ve spoustě momentech pobaví, některé killy jsou opravdu ... bombové. Ale celkově není tenhle přímočarý příběh ničím jiným než maximálně ukázkovým guilty pleasure. Na cokoliv jiného je příliš přitažený za vlasy, častokrát vůbec nedává smysl a působí až příliš prvoplánově. ()

mokki5

Když jsem viděl ten nabušený trailer, tak jsem se těšil, že to bude něco ve stylu čtvrtého Ramba ale bohužel se tak nestalo. Když dojde na akci, tak samozřejmě není co vytknout, ta je naprosto famózní. Jenže problém je, že mimo ní se to celé táhne a místy i nudí. Finále jsem si představoval drsnější. ()

sherpa odpad!

Prvních pár minut vypadalo  nadějně, ale pak se to zvrtlo v takovou sračku, že nechápu nasbíraná procenta. Nikdy bych nevěřil, že se mezi recenzenty může pohybovat tolik magorů, co dá víc jak dvě hvězdy. Natočit tohle Rusové, tak se hodnocení nedostane nad 10%, ale že to natočí Helander, tak se z toho tady velká část musí jít přebalit. ()

Noah07

Vypadá to zábavně, ale po zkouknutí filmu vás to nutí k zamyšlení....WTF.... a skončíte s výsledkem to byla blbost...rozhodně to není film na který se rádi podíváte znova. ()

futislav

Pohádka pro dospělé, kde je tolik chyb, že je ani nemá cenu vypisovat. Ale přes všechny přešlapy v oblasti fyziky, medicíny, zbraní a rýžování zlata tomu musím dát tři hvězdy za takový ten pocit, kdy fandíte hlavnímu hrdinovi a on to zase zvládne. Až je to někdy nechtěně komické, co všechno přežije a jakým způsobem. Ale ano, pokud nečekáte umělecké veledílo či přiteplené superhrdiny s nadpřirozenými schopnostmi a pečlivě nagelovanou pěšinkou, je to vcelku koukatelné, stylově naturalistické á la Tarantino, s trochu děravým scénářem. Neřeší se tam žádná dnes téměř povinná témata jako BLM, meetoo, LGBTXY+-, utiskování menšin (i když je hlavní hrdina neustále utiskován a v menšině), vnitřní rozervanost (snad kromě německých vojáků, kteří jsou ovšem většinou rozerváni celkově na prvočinitele), rodinné hodnoty, trable dospívajících retardů a podobně. Je to poctivý kus neuvěřitelně přepálené řezničiny. 68%. ()

RomanL

Je to hrozná blbost, ale pobavil jsem se. Podívat se na to dá. Hlavní hrdina je něco mezi Terminátorem a Meresjevem, a to je co říct! ()

Joachim36

Mnoo... aneb jak se dá s vlastně malým rozpočtem natočit větší film, než třeba takový... no třeba takový Jan Žižka. Fakt pěkný a povedený western. ()

zurivymlok

Fakt jsem po celou dobu netušil, jak k tomuto filmu přistupovat. Chvíli máme záběry a atmosféru jak z filmu “Tanec s vlky”, pak akční řežbu na úrovni “Johna Wicka” a jindy se filmu utrhne z řetězu jakoby jej točil Robert Rodriquez (což jsou ty chvíle, se kterými mám největší problém). Záporák v jednu chvílí působí schopně aby v další chvíli choval jako naprostý imbecil. Režijně je to paráda s mnoha krásnými záběry. Herci a především pak hlavní protagonista srší maskulinním charismatem, že Vin Diesel se svou “rychlou a zběsilou” partičkou působí jako banda nevysexovaných beta-samců. Jen je škoda, že je to tak trošku guláš. ()

SexyNurse69

Na nic nehrajíci si akční jízda. Film neskrytě vykrádá Tarantinův styl, který Tarantino vykradl ze všech těch béčkových a céčkových filmů jenž mu prošly pod rukama. V jádru je to nejvíc starý dobrý western v kulisách evropského severu. Jediná škoda snad dialogů, které místy vržou, ale kterých je naštěstí poskrovnu. Viděno v kině v Helsinkách ()

OtokPag

Nikdy jsem to neudělal, teď nepíši recenzi před shlédnutím filmu.Musím reagovat a omlouvám se ČSFD                                                                                                                                                                        Messenger:  při vší úctě, tohle srovnání je šílenej blábol (když se pominou hrubky)😂                                      Ve válečných filmech jde přece o příběh (byť smyšlený nebo vylepšený) , vzdání holdu našim statečným předkům, zajímavou podívanou, zábavu a někdy i poučení z historie poukázáním na historické křivdy, bitvy, národní tragédie a samozřejmě nesmím zapomenout na národní hrdost. Armádní technika je proto až druhotná. Navíc ta z II.sv.války  je od konce 60.let velmi vzácná a prakticky ve všech filmech se improvizuje s kýbly barev, překližkovými nástavbami, používáním jiných/novějších modelů nebo počítačovými efekty. Zajištění originálních kousků by filmy prodražilo na neúnosnou mez. Její zajištění a provoz by komplikovaly i zákony jednotlivých zemí.  Stejně by se našli šťourálci, kteří by nakonec hledali mouchy, např. i na jediném pojízdném a plně funkčním Shermanu v ČR .  Už od dětství jsem “trpěl”, jako milovník military  artefaktů při pohledu na používané uniformy, zbraně a techniku. Paradoxně nejlépe z celé celosvětové tvorby v tomhle vychází produkce z ČSSR, Barrandova.  Nejen Hollywood a také “slavný” Mosfilm  vychrlili tolik filmů, ze kterých je po stránce srovnání historických reálií jednomu až na blití. Na závěr hodím pár příkladů špatné techniky v jinak zajímavých filmech.  tanky:  Příliš vzdálený most, Anzio, Sokolovo, Tajfun bitva Moskvu, Bitva v Ardenách a další… vozidla z budoucnosti Praga V3S ve filmu Valkýra ( z předního pohledu počítačem naklonované Mercedesy, ale vojáci seskakovali z korby V3S - tu po dvou letech v ČSLA poznám z filmového díla snad i po čichu🤢) , dále japonský Gazík v dopisech z Iwo Jimy , a spoustu dalších… Naposledy mojí pozornost upoutaly moderní platové prvky na látkových “podbradnících” německých modelů přileb, které používala  čínská armáda bránící se japonské agresi (předpokládám, že i ty přilby byly z plastu). Přeju pohodový zážitek při sledování akčního bijáku Sisu.                   P.S.: dnes jsem si konečně udělal chvilku na tuhle akční”podívanou. Nelituji ani vteřiny času!  Film o nesmrtelné legendě jsem si užil a chyby typu “ruský poválečný tank” jsou odpuštěny. Nešel jsem do kina prudit, ale za zábavou a ta tady rozhodně byla, navíc doplněná fajn hudebním doprovodem. Dávám  samozřejmě 100% ()

jara12

Absurdní a šílená finská jednohubka, která mnohdy připomíná kombinaci Inglorious Basterds a Johna Wicka. Hlavní postava skoro celý film neřekne ani slovo, tudíž si k němu diváci musí najít cestu skrz fakt, že stojí sám proti mnohopočetné skupině nacistů. Celý snímek se musí brát na lehkou váhu a jako film na jedno zhlédnutí to postačí. ()

vimluk_CZ

Tenhle finský zabiják / mim / Gold-miner mi osobně sedl tak z půlky. Ve finále mi to dost připomínalo mix prvního a třetího Indyho akčních scén - jen s tím rozdílem, že se umírá velkolepě ve velkém, aby pak ve finále sklouzl k filmovému mixu Uncharted a Mission Impossible, kdy jsem se ale opravdu smíchy za břicho popadal. Viděl jsem to jednou v kinosále a rozhodně si film užil na plné pecky s parádní diváckou kulisou (díky TotalFilmu za projekci a zážitek!), to nic nemění na tom, že znovu ho už nikdy více vidět nepotřebuji. ()

instant

Ta T-55 v nemeckych rukou byla jiz jen tresinkou na silenem dortu nulove fyziky a nesmyslne odolnosti tela hlavniho hrdiny. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD