Sisu

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile. (Falcon)

Helldo

Já mám takové snímky rád... a z hlediska zpracování, atmosféry a toho všeho cool, co to má mít, je to v pořádku. Ale, jak se říká, čeho je moc, toho je příliš. Chápu, že se děda přezdíval nesmrtelný, a tak asi nepadne na první zásah kulkou, ale s tímhle by nezamával ani výbuch atomovky. Víc než 3 hvězdy nemůžu, a to i přesto, že bych takové filmy rád viděl časteji. ()

Rathalos

Sisu je finske akcne vojnove becko,v ktorom si to hlavny drsny hrdina rozda s oddielom nacistickych vojakov,je to dostatocne brutalne,krvave i vtipne,samozrejme to treba brat s rezervou,lebo je to pritiahnute za vlasy,ale aj napriek tomu dam plne hodnotenie,kedze je to ku*evsky dobra zabava,taka fajnova severska roz*ebavka...:⁠-⁠) ()

Gastovski

"Prostě jen odmítá zemřít..." Ani nevím, kdy jsem se neposledy cítil při sledování čehokoliv tak trapně. Hlavní představitel laponského Terminátora je krajně nesympatický, masakry Němců mají jakýsi punc zábavnosti, ale po každém masakru se film začíná brát hrozně vážně, což působí nechtěně směšně a trapně. Bylo vyloženě utrpení vydržet v tomto opakujícím se módu až do totálně přepáleného konce. Skoro odpad! ()

Saur.us

Tahle přešlehnutá vyvražďovačka nebohých nacistů funguje jen díky tomu, že nezničitelná postava Sisua je alegorií pro drsný finský národ a ještě drsnější Laponsko. Jinak jsem jen nevěřícně kroutil hlavou jak sice efektně ale bez nadsázky nebo stylu lze likvidovat nácky a bez legrace parodovat Ramba a plejádu dalších osmdesátkových hrdinů. ()

zoubkovaa

Vážně stačí v půlce filmu zmínit, že se týpkovi přezdívá "nesmrtelný", získat si tak alibi od zákonů fyziky i lidskýho těla a předstírat, že tenhle nabušenej dědečkovskej Indiana Jones v penzi, co přežije i vlastní smrt, si uprostřed Finska na sklonku války může jen tak protančit pozpátku cestičku minovým polem a zničit od boku celou německou jednotku? Pardon, sám vlastně ne, málem bych zapomněla na výtečnou women power scénu, která se vyloženě nesla v duchu snímku a nepůsobila ani při nejmenším na sílu:) Nejvtipnější na tom je, že i když se tenhle neprůstřelnej děda, kterej se zřejmě narodil s žábrami, fakt hodně snaží dostat penízky výměnou za zlato, je to pořád nacistickej kápo, kdo má motivaci, která je nám alespoň ve snímku smysluplně představena. Od severskýho ramba se toho celkově moc nedozvíme. Tak nějak nám spíš na konci filmu udělá z drama akčňáku infantilní komedii a my už fakt nevíme, co si z toho všeho atually vzít.. Jestli si z nás tu hodinu a půl dělali velkej dobrej den a nechali dědečka mrazíčka tolikrát toliko zmasakrovat, jen abychom ho mohli o dalším střihu pozorovat vesele běhat po lukách s pejskem a asi tak půl metrákem zlata, a nebo pro trénovaný vojáky v tanku jenom není fyzicky možný, se do mýtickýho Johna Wicka trefit, přestože dezertéři z vlastních řad padají jako hrušky na první dobrou. Co na druhou stranu rozhodně zapůsobí, je kombo vábných lokací v okouzlujících záběrech, doprovázených údernou hudbou, na čemž by film rozhodně měl více stavět.  Kéž by se od těch několika lidí, kteří s trpělivostí vydrželi do konce promítání, nemusel ozývat ten výsměšný tón a všichni jsme dostali příjemné drama z poválečnýho severu, s atraktivním hrdinou a perfektními emocemi, které ale snímek bohužel vždycky tak bezostyšně potlačí. ...On prostě jen odmítá zemřít.  ()

panvasik

Krásné prostředí Finské přírody, dobrá kamera, ale vesměs jednoduchý film,  bez větší hloubky. Sisu je přímočará akční jednorázovka, kdy si takovýhle kousek užije každý fanda akčních filmů. Scénář je jednoduchý a je to skoro němý film. Příjemná podívaná, kterou si už ale nejspíš nepustím... 7/10 ()

Majkak

„On není nesmrtelný, on jen odmítá zemřít.“ Taky cítíte ten jemný rozdíl? Přímočará podívaná o chlapíkovi, který se odmítá nechat zabít. Náckové dostali varování – jestli se o to pokusí, zemřou sami. Kdoví proč, to nepochopili. Korpi jim to předvedl. Přímočaré, drsné, zabíjení na mnoho způsobů. K Finům to patří, statečný je to národ. Jinak nebrat vážně, ale jako čistý revenge. ()

AnanAss

Konec druhé světové je tady a ustupující náckové se staženou zadnicí mají pech, když narazí na finského řízka, který nejenže má nejvyšší bodycount v počtu odkrouhlých rusáků, vyniká ale také hodem nášlapné miny do dálky, skokem do výšky s krumpáčem a je mistrem světa ve výdrži na oprátce. Prostě chlápek, který toho moc nenakecá a raději jde rovnou na věc. Na rovinu přiznávám, že podle traileru jsem čekal daleko větší jízdu, i tak je to solidně natočená honba za zlatem a sběr fašistických končetin, kde potěší nádherné záběry severské krajiny spolu s poctou a láskou ke špageťákům. Urvat se ještě více ze řetězu a přidat další zapamatováníhodné scény (minové pole), výsledek by mohl být o kus lepší a Kostěj Nesmrtelný by byl náležitě hoden svého jména. ()

sadlokan

Frajer po transplantaci asi všech orgánů si hodí na záda svejch 278 kg poctivýho zlata,skreje se za mísou na adamantiovou rýži a tradá,mínen nemínen,T-55 si vykuř.Aparaa!Apara!Schwimmen helmen nasadit,teď. ()

HH

Dostal jsem přesně to, co jsem po shlédnutí traileru čekal, brutální vyvražďovačku nácků, kde se na nějakou logiku příliš nehledí. A některé scény jsem tak trochu už někde viděl :-) (třeba u Indiana Jonese...) . Ale je to solidní, časově nepřepálený biják, který rozhodně ctitele žánru nijak neurazí. ()

Rockerman

Tohle nelze brát vážně ani minutu. Některé scény jsou natolik absurdní, že připomínají filmy typu Připoutejte se, prosím či Žhavé výstřely. Nicméně, pokud dokážete na hodinu a půl vypnout v mozku sféru logického myšlení, tak vás finský hrdina Korpi, který pozabíjel na 300 Rusů a teď se vrhnul na Němce, aby ubránil své zlato, bude bavit, tak jako mě. ()

agassi68

Taká milá pi...vinka pre nás fanúšikov Ramba a Meresieva. Nečakajte intelektuálnu zábavu ani reálne boje. Potom budete spokojne zaspávať s nesmrteľným Kostejom pred očami.. ()

anatheman

Patrně dosti přestřeluji, ale tenhle film byl tak kurva skvělej, že nemůžu jinak. Jasně, jako celek je to šílenost plná historických, ale především biologických a fyzikálních podivností. Nicméně ten film má koule, atmosféru a obsahuje pořádnou dávku nadsázky a černého humoru. Musím říct, že tu 5. hvězdičku dodávám kvůli samotnému závěru, který mě naprosto oddělal. 5/5 PERKELE!!! ()

Artard

Trailer ukázal maximum zaujímavého, mimo toho bola akcia nezaujímavá do takej miery, že som si začal všímať hlúpe a nelogické veci. A to nem dobré. ()

mala_kea

Těžko hodnotitelný film. Na jednu stranu syrová brutální řež, na stranu druhou k uzoufání nudná a nepochopitelná variace na dávno viděné a oblíbené filmy. Hype, který mě k filmu přivedl sliboval ultimátní řež ve stylu Ramba zastrčenou za kvality a choreografii Johna Wicka. Mně osobně  tahle nekompromisní brutalita bavila, drsné podání včetně zbytků lidských těl neměla chybu, ale ve finále si člověk není jistý tím, co vlastně viděl. Film určitě rád doporučím, pro mě však spousty nelogičností a dobových nepravd kazí celkový dojem. Silnější dvě hvězdy. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD