Sisu

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile. (Falcon)

instant

Ta T-55 v nemeckych rukou byla jiz jen tresinkou na silenem dortu nulove fyziky a nesmyslne odolnosti tela hlavniho hrdiny. ()

Lukango

Koho se bojí Rambo, John Wick a Chuck Norris...no, teď už to víme. Sisu je masakr, který baví vražděním nacistů, ale stačí to? Příběh je jednoduchý jako krumpáč a je vyprávěn akcí, nikoliv dialogy. Co se týče samotné akce, tak ta prostě zábavná, sice by mohla být lépe sestříhaná (tím myslím souboje na blízko), ale to je jen detail. Logiku ve filmu nehledejte, protože byste ji nenašli, a jestli jste si mysleli o Toretovi, že je nesmrtelný, tak tady o Kostějovi budete přesvědčeni. Hlavní postava Kostěj je někdy magnet na kulky a někdy zase naprosto neviditelná, nebo jenom celá rota Němců neumí střílet. Film je vyprávěn tarantinovsky s obrovskou nadsázkou. Hudba je dobře stylová a humor, i když ho moc není, tak je mega drsňáckej a i bez slov se divák zasměje. Celkově se jedná o jednotvárný masakr nacistů, který je neskutečně zábavný, ale není skvělí. Kulka ho nezabije, mina taky ne, oběšení taky ne, 300 Rusů taky ne, ale pád letadla...taky ne. Známka: 5,5-6/10 ()

ANDAKIN

Miluju "experimentální" filmy a tenhle byl teda nad očekávání. Je sice třeba naladit se na jeho vlnu, jinak nevěřím, že by člověk byl schopný si ho užít, ale tempo, kterým se film postupně rozvíjí, v tom opravdu zásadně pomáhá. Závěrečná část je podle mě bohužel opravdu až moc, ovšem úplný závěr tuto pachuť určitým způsobem přebíjí. Nehodlám se více rozepisovat, nechť každý posoudí sám. Jen opravdu doporučuju ať už v kině nebo doma sledovat v odpovídající atmosféře a s více lidmi. :D ()

555borac555

Sisu je v principu jednoduchý akčňák. Nemá nějak převratný děj a neobsahuje nic co by jsme neviděli v nějakém jinem podobném filmu, ale pokud máte rádi filmy ala John Wick tak zklamaní nebudete. Zasazení do druhé světové války a do Finska je přeci jen pro průměrného českého diváka neokoukané. Největším lákadlem filmu jsou opravdu vymazlené akční scény kde finský šedesátník postupně kuchá nacistickou četu. Film je chvílemi velice brutální, takže pokud si na to potrpíte budete spokojení. Kamera je často z kreativního hlediska použita na vysoké úrovni. Kdybych to nevěděl tak bych nevěřil, že je to evropský film. Produkčně se to plně vyrovnává hollywoodské produkci. Hodnotím na 8/10. ()

PRASÁK

Sisu je finskej koncept popsanej jako stoický odhodlání, houževnatost v cílech, drzost, statečnost, odolnost a otužilost a je držen samotnými Finy, aby vyjádřili svůj národní charakter. A právě tohle „finský“ vysvětlení je ústřední linií celýho snímku „Sisu“, kterej na mě udělal ohromnej dojem. Během promítání v kině jsem se neskutečně bavil a místy jsem se musel dokonce i nahlas smát! Děj celýho filmu se odehrává na sklonku II. světový války koncem roku 1944 daleko na severu ve finským Laponsku, kde hlavní hrdina, Aatami Korpi (herec Jorma Tommila) představuje Sisu. Rusové mu v době Zimní války (finsky Talvisota) mezi Sovětským svazem a Finskem (trvala od 30. 11. 1939 do 13. 3. 1940) dali jméno „Kostěj nesmrtelný“. V úvodu celýho příběhu objeví Sisu coby zlatokop v zemi zlatou žílu. A pak se potká s nacisty na ústupu. Zbytek nemá smysl popisovat, to je třeba vidět na vlastní oči!!! Ovšem způsob, jakým ty nacisty Sisu likviduje, je DECHBEROUCÍ, ORIGINÁLNÍ A BRUTÁLNÍ. Divák se baví především tím, že oceňuje chytrost a vypočítavost Sisu v nerovným boji s nacisty, z nichž si tak trochu dělá i legraci. Finskej režisér, scénárista, střihač, zvukař, herec a producent Jalmari Helander (nar. 21. 7. 1976) natočil vskutku napínavou akční válečnou černou komedii, za což mu patří můj dík! Snímek „Sisu“ se stopáží 91 minuta si odbyl svou světovou premiéru 9. září 2022 na 47. ročníku Mezinárodního filmovýho festivalu v Torontu (Toronto International Film Festival), kterej se konal ve dnech 8. 9. - 18. 9. 2022. Do kin pak přišel v premiéře 27. ledna 2023 v zemích Finsko a Brazílie. Do českejch kin pod titulem „Sisu“ vstoupil 27. dubna 2023. ()

sportx

Za mě suprový - na nic si to nehraje - až je mi líto Quentina Tarantina a jeho extravagantnich sarkasticko fantasmagorních brutálních prvků :-) ()

Dodge-I

Ano - odhodlanost v severske podobe - diky za lekci hodu "diskem", dychani pod hladinou a ukazku dezinfekce a siti... Take bombardování bylo osvezujici :-) ()

TaToten

Vizuálne pekné, no inak veľmi ploché. Celkový dojem by bol lepší, keby toľko krát nezatlačili na suspension of disbelief až príliš. Či už tým, že Sisu prežije absolútne čokoľvek, ale aj tým, že nacisti sú absolútne slepí. Film neurazil, no podľa traileru som očakával o trochu viac. ()

Bluemasej odpad!

Brilantní scénář s tak živými dialogy zasazenými do nádherně realistických akčních scén planých dojemných a napínavých okamžiku, to vše propojují heroické herecké výkony. Co je však třešničkou na dortu?... Vůbec nic ()

pepelope

Hlavní hrdina by mohl být Zaklínač v letech a byla by to ta nejlepší volba. Musel jsem se usmívat, protože tohle by ani Gerald nerozdýchal, ale jako Finský Sisu perfektní. Tenkrát Arnold a jiní to měli podobné, takže za mě super. Masky jsou perfektní, v tomto klobouk dolů. Doporučuji ()

Nezzmar

Film nabitý akcí, zpustošenou (krásnou) krajinou, prchajícími přátelskými nacisty, nesmrtelným Korpim a hlavně to všechno skoro vypadá jako by to měl na svědomí Tarantino ze Severu:).. Za mě určitě stojí za shlédnutí a dávám maximální počet. ()

Hexx

Finský "Rambo" veterán odmítá zemřít. Jednou, dvakrát, několikrát, nekonečněkrát? A já říkám ANO! I přes bizarní situace, při kterých by normální člověk (anebo i nenormální válečný veterán) nedožil rána, případně dalšího momentu, zde si to finský hrdina vždy rozchodí po svém, přičemž při regeneraci aneb vyndávání si šrapnelů ještě udivuje spoutané protivníky. Ale protože chce pouze velké bankovky za hromadu vytěženého zlata při nalezení luxusní zlaté žíly, to se musí nechat, prostě odmítá zemřít, a to bohatství si sakra chce na ty veteránsky pochroumaný kolena užít a já mu to samozřejmě nemám za zlé a přeji mu to (závěrečná scéna v bance je moc fajn a třešnička na dortu). Parádní řežba co tu už nějakou dobu chyběla! ()

Fuflyy odpad!

Puvodně film působil velice zajimavě  , ovšem po prvotní bitce ktera byla ještě celkem zdařila to začlo jíts filme z kopce a to prudce . Hlavní hrdina přežije najetí s koněm na minu skoro bez zranění , střelbu 10němcu (kulomet , tank ,mp40 a odstřelovací puška) ...tam aspoň par škrabanců utržel - OK ale když německy sniper s naprostou přesností popraví jeho německého kolegu na loďce na jezeru a pak ma stejnou možnost zastřelit hrdinu tak prohlasí kašlu na to a jde pryč , na tom terenu kde doslova neni za čim se schovat bych ho trefil i ja a to sem rekreační střelec , sniper sedne ke kulometu na tanku a začne palit a náš hrdina si řekne "hodim si na zada mrtvého němce" .... jakože važně ? a kulomet ktery rozstřílí Jeep neni schopny rozstřílet mrtve tělo na zadech starce ??!!! tenhle film by mohl dostat lepší hodnocení jedině kdyby byl myšlený jako komedie nebo parodie ,což neni . ()

jethrotull odpad!

Neskutocna kok.tina a blbost. Finsky terminator T-800 v akcii. Dokonca ani ako parodia to neni dobre. Jednoducho grc divakov s mensim IQ. ()

Folio

Lehký úlet v podobě genového inženýrství, kdy se Finové pokoušeli zkřížit poblíž polárního kruhu Ramba s Johnem Wickem. Výsledek je poněkud rozpačitý, protože i když tenhle Kostěj, vyzbrojen značnou dávkou neústupné nasranosti a poloautomatickým krumpáčem, invenčně vykrví oddíl SS, chybí tomu alespoň částečná uvěřitelnost. A pokud není, měl by si filmeček dělat tak trochu prdel sám ze sebe, což se mu subjektivně nedařilo. Plusové body za dokumentární vložku „Krásy Laponska v kostce“ a rychlokurz „Scuba diving nesnadno, ale rychle“. ()

Zaks

Realita 2. svetovej vojny v typicky severskom tvorivom poňatí. Tu nesedelo absolútne nič. Jedine nadhľad a hektolitre fínskej vodky pomohli vysokému hodnoteniu :-) ()

hovnocuc

Byl jsem z toho kapku vyplašenej, protože jsem čekal něco jinýho. S válečnym filmem to má společnýho jenom to, že se to odehrává za války. Jinak je to čistá řezničina s plná, mrtvol, krve, utrženejch nohou, která naprosto rezignovala na jakoukoliv realitu. To nutně nemusí bejt na škodu, ale tohle je v takovym stylu, že Komando a Rambo jsou proti tomu dokumenty a Chuck Norris dámskej kadeřník. Ještě štěstí, že neměli Němci za války atomovku, protože tu by ten Fin přežil taky. Do toho tam jezděj ruskym poválečnym tankem a lítaj americkou Dakotou. Natočený je to dobře, občas zábava, ale za mě film za hranicí absurdity, kterej se navíc bere moc vážně, takže to vypadá dost směšně. Aspoň je to krátký teda... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD