Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

Střelecký útok na brněnské střední škole dramaticky mění životy několika mladých lidí... První hraný seriál, který byl natočen pro web České televize, vypráví o hledání hranic v bolestném světě dospívání a manipulativních sociálních sítích. V deseti epizodách líčí, jak nezdařený střelecký útok navždy ovlivní životy několika studentů jedné brněnské střední školy. Co všechno změní v kolektivu, kde dosud krutá pravidla určovali kluci z florbalového mužstva a jejich obdivovatelky – dívčí parta, která sama sebe nazývá Bitchez? Dívčími hrdinkami vyprávění, které střídá perspektivy postav, jsou aktivistická Mája, jež se díky živému streamu o střeleckém útoku mění z outsiderky ve školní hvězdu, a její spolužačka Nessa, jejíž vysoký sociální kredit naopak utrpí vinou jejího nevlastního bratra – dlouhodobě šikanovaného Tondy. Z klukovských hrdinů je největší pozornost věnována traumatizovanému Lukymu, jehož bezpečný svět rozvrátí problémy s vlastní sexuální identitou, a jeho dlouholetému kamarádovi Pavlovi, jenž se po útoku stává ve florbalovém týmu přirozenou autoritou... TBH se obrací k teenagerům a jejich rodičům s citlivými tématy šikany a definování vlastní sexuální identity. Vyprávění sleduje události z různých pohledů hlavních hrdinů po dobu jednoho měsíce po střeleckém útoku. Vrací se ovšem i do doby před útokem, aby postupně vysledovalo příčiny dramatických změn v jejich životech. Postavy bezradných a manipulativních dospělých jsou záměrně ponechány stranou a do vyprávění zasahují jen okrajově. Teenagerovská optika totiž zrcadlí i selhání dospělých autorit, na které se mladiství hrdinové nemohou se svými problémy a pocity obrátit... Tvůrci přisoudili velkou roli sociálním sítím a moderním technologiím. Bez nich by byl věrohodný obraz současné generace náctiletých neúplný. Řadu informací divák získává prostřednictvím streamů a chatových konverzací. Hrdinové tráví – jako většina jejich vrstevníků – čas s mobilem v ruce. Virtuální svět je pro ně únikem anebo představuje prostředek přepjaté seberealizace. Název využívá zkratky TBH, která i v českém online slangu zastupuje frázi „to be honest“ – „upřímně“. Používá se však často právě naopak: ve chvíli, kdy chce mluvčí zamaskovat lež či upravit pravdu. V souladu s tím nesou ironické názvy i jednotlivé díly. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

petrsv 

všechny recenze uživatele

Trochu SKAMu může po těch letech a x kopiích po celém světě vypadat úsměvně, ale naštěstí to zas tak podobné nakonec není. Spíš je tam víc z DROPu, takže je to našemu prostředí bližší. Ten "střelecký útok" může vypadat jako něco, co patří spíš do americké tvorby, ale opět tvůrci ukázali, že jsme doma. Výborně zahráno, vhodně doplněno hudbou, skvělě vybraná lokace. Drobnou výtku bych měl k příběhu Pavla a Lukáše, kde mi v jisté chvíli úplně nesedělo Pavlovo chování na to, že jsou kámoši od mala. Tady byla evidentní snaha o drama a natažení děje, ač v reálu by to tak nejspíš nebylo. Závěr příběhové linky Roba mi taky úplně nesedl, ale možná je to o to víc reálnější. A když Nessa prohlásila "Ty vole, já se snad rozbrečím", nemohl jsem jinak, než souhlasit. Na naše poměry rozhodně výborný počin! ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tematy zde jsou hierarchie v kolektivu, kybersikana, nemilosrdnost kolektivu na strednich skolach, hledani vlastni identity. Kapitan florbaloveho tymu je okrajova postava. Hlavni je alfazena Nessa. Teen postavy jsou sobecke, nejsou schopne se zajimat o pocity ostatnich dokonce ani ve sve parte. Ti mimo partu jsou podezreli. Neheterosexualni postavy nejsou stereotypni. Postavy jsou uveritelne. Vubec zajem o postavy, jejich pocity apod. je tu hlubsi, nez vidime v nasich serialech, ktere se dnes pro mnoho lidi staly hlavni zabavou ve volnem case. Divak jako ja se v tomto serialu pouci jak se soucasni teenageri chovaji, jaky maji slovnik, traumata, psychozy. ()

Reklama

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Na úroveň Česka v tomto směru naprosto výborný projekt a i kvůli tomu neváhám vysolit nejvyšší známky. Nechápu některé zdejší "vědátory" s tím odpadem. Odpadem jsou sami. Tím jen posouvají Česko blíž k Ukrajině jak ke Švédsku. Nemá cenu psát romány, "zajeďte si do Brna" a zhlédněte online nebo si stáhněte ... 4x10 ()

petikacka 

všechny recenze uživatele

Tak pro mě je to celkem zajímavý WTF. Za mých časů jsme se takhle nechovali, drželi jsme spolu a držíme dodnes a co mě dostalo nejvíc je ta šíleně sprostá mluva. Já jsem si myslela, že my jsme mluvili hodně sprostě ovšem totok se nedá překonat. Mám pocit, že dnešní puboši si vytváří problémy, které vůbec nemají. Já, kdybych se chovala tak jak zdejší protagonisti, bych dostala přes držku a letěla bych skrze celou předsíň. Jasně, není to dobrý návod jak vychovávat děti, ale toto bych já osobně doma nesnesla. Dnes viděné Krásné bytosti se můžou TBH akorát vysmát.  Fuuuuck všichni rozmazlenci světa. Pokud si nehrábnete rypákem do země, tak nevíte o čem ten život vlastně je. Za mě úsměvných 88% ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

"Ty vole, já se snad rozbrečim..." Cením si České televize a cením si tvůrců, že se odhodlali do takového projektu. Ve změti všech těch kriminálek a dobovek je to vskutku příjemné osvěžení, kterého je vyloženě škoda, že se přímo do televize nedostalo. Zdravě progresivních seriálů, navíc tak kvalitně napsaných a zahraných v české tvorbě moc není a i když TBH není ani zdaleka tak realistický, jak by v českých reáliích mohl být, tak je velmi zábavný. Zejména díky dobře napsaným a prokresleným postavám, jejichž motivace se postupně odhalují a co víc, dávají smysl (na puberťáky někdy skoro až moc). Chválím i dobré herecké výkony - zejména chemii ústředního páru, která je hmatatelná i ve chvílích, kdy o sobě navzájem pomalu ještě ani neví. Vizuálu do světovosti ještě mnohé chybělo, ale vzhledem k tomu, že se jedná o krátkometrážní webseriál, to dokážu pochopit. Nálepka "český SKAM" tomu vlastně docela i sedí. ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama