Panenka M3GAN je zázrak umělé inteligence, dokonale naprogramovaný stroj, který může být pro dítě tím nejlepším kamarádem, a co je možná ještě důležitější, dokonalým spojencem jeho rodičů. Jeho autorkou je Gemma (Allison Williams), brilantní technička, která panenku vyvíjí pro přední hračkářskou společnost. Když její sestra s manželem zahynou při autonehodě, vpadne do života Gemmy její osmiletá neteř Cady (Violet McGraw), která bouračku přežila jen s pár škrábanci. Protože Gemma to s dětmi zoufale neumí a traumatizovaná Cady potřebuje nějaké povyražení a hlavně kamarády, stane se přímo ideálním testerem pro prototyp M3GAN. Tohle rozhodnutí bude mít dalekosáhlé následky. Zpočátku se vše vyvíjí přímo skvěle – dívka se ve společnosti nové „kamarádky“ rychle zotaví a pro Gemmu je vědomí, že existuje bytost, která na Gemmu dohlédne, bude jí radit a vychovávat, ideálním řešením. Bohužel, prototypy se vyznačují tím, že bývají technicky nedokonalé a leccos se u nich může zvrtnout. Zvlášť v případě M3GAN, která je v naplnění svého klíčového poslání, tedy v ochraně Cady, ochotná udělat cokoliv. Třeba jít přes mrtvoly. (Cinemart)

Zombi

Nedá se to brát jako regulérní horor, maximálně tak pro náctileté, ale vlastně mě to dost bavilo i tak. ()

filipvrbik

Jako pomalu se to rozjíždí a celkově trochu vleče, ale nakonec je to vynikající horůrek (schválně neříkám horor)... No nevím, ale možná je na čase se začít bát umělé inteligence (hlavně toho, že tento film není sci-fi) - protože "panenka" M3GAN popírá Asimovovy tři zákony robotiky a vypadá to teda fest reálně.. Terminátor hadra.. Kdyby to bylo trošku drsnější, tak dám za pět, ale zase konec super...80% ()

bobstock

Techno thriller o tom proč není dobré tvořit samomyslící a samoučící roboty pro hraní dětem. To se jednoho dne probudíte mrtví, protože se robot přes noc naučil komunikovat s vaší kočkou a ta jí pověděla mňoukem, že jí občas trápíte přílišným mazlením. Líbila se mi citlivá kombinace hrané postavy robota s loutkou, občas to působilo fakt děsivě. Taktéž posedlost malé Cady, z které se stávalo taktéž monstrum závislé na umělé kamarádce. 60%  + za herecký výkon Amie Donald ()

dan4815

Bojte se, další ("A")android, který nefunguje správně... jedná se již o několikátý moderní film z posledních let, který skvěle navnadil, ale výsledkem bylo solidní klišé a naprosto odlišné v kvalitativní úrovni mezi začátkem a koncem. Přitom, úvod není vůbec špatný. Hned v prvních scénách jsme seznámeni s naší malou aktérkou. Zemřou jí rodiče, a ona je tak poslána na dlouhodobou převýchovu k tetě. Problémem je, že teta sice nemá k dětem odpor jako alergik k burákovému máslu, ale nijak všímavější také není. Její nová role náhradní matky je svým způsobem zajímavou rovinou. Ta je docela solidně rozvíjena. Aby nová matka měla více času na svou práci, seznámí nevlastní dceru s novým projektem. S robotickou slečnou. Postava otravného korporátního čuráka žijící v tabulkách s snech o penězích byla to první, co mi ve filmu úplně nesedlo. Je to takové stereotypní vyobrazení dnešní toxické firemní kultury, ale to je už přehnané. Síla v depresivnosti dnešních korporátů je v byrokracii, nemožnosti něco ovlivnit a neustálému poukazování, že ostatní jsou jen hovna. Vedoucí se obvykle chovají jinak, sofistikovaněji. Vadilo mi to, v takovém filmu bych nečekal komediální a stereotypní vyobrazení, ale spíše bych uvítal reálně psanou postavu. Určitě by to umocnilo ten naléhavý pocit, že se M3gan musí začít prodávat i přes všechna negativa, která se postupně projevují. Jako za silnou scénu považuji "demo" ukázku toho, co je M3gan zač, že umí utěšit malou holčičku. Film sice tak úplně nerozvíjí myšlenky - náhrada rodičovství/přátelství umělou inteligencí; co by se dělo, kdyby se umělá inteligence sama začala vyrábět nebo kdyby byla v převažující skupině jiných robotů; a tak dále. Je to škoda, film mohl jít hlouběji. Mám pocit, že M3gan je spíše o akci/vtipu/pomstě. Rozhodně se nejedná o žádný sofistikovaný počin. Vše se děje docela přímočaře. Nicméně, pořád si myslím, že první část filmu obstojně buduje atmosféru. To, co se začne dít později, očekával snad každý. Škoda, že to není filosofický film, jak jsem se již dříve zmínil. Zajímalo by mě, proč by se měl robot řídit Asimovovy zákony robotiky. Četl jsem pár postů, které se o tomto rozepisují a nechápou to. Jednou pro vždy by nějaký film mohl poukázat na to, že je blbost od umělé inteligence čekat, že se bude řídit lidskými pravidly. Opravdu si dnes stále někdo myslí, že jestli bude existovat myslící bytost s virtuální myslí, že se bude řídit nějakým omezením? M3gan ten přerod moc dobře neukazuje. Z počátku je to hodný, ale vůbec né naivní robot. Je to osvěžující pohled na věc, neboť v jiných uměleckých dílech by bylo počáteční chování AI na úrovni malého dítěte. Na druhou stranu, není tu příliš mnoho prostoru pro změny v chování. M3gan je zvláštní od první chvíle. Přirovnal bych to k Osvícení, kde Jack Nicholson vypadal jako blázen už od samotného začátku. Řeknu to tak... pokud čekáte Ex Machina v podobě robotické holčičky, tak tak hlubokou a na emoce a myšlenky bohatou podívanou to nemá. Pokud si chcete odpočinout a sledovat co se stane, když se zblázní drahá hračka, pak to není špatné. Nemohu se však ubránit pocitu, že film měl mnohem větší potenciál. Jsem docela naštvaný, že se scénáristé nevydali cestou výše zmiňované konverzačky v odlehlém sídle IT génia. () (méně) (více)

Darren98

Stejně jako Chucky před 20 lety mě M3GAN přitáhla ke svému filmu zdaleka nejvíc pro svůj vzhled a design obličeje, přičemž její příběh po celou dobu paradoxně navracel vzpomínky k remaku Dětské Hry. Během nenáročného, přívětivého děje s poměrně častými i funkčními humornými vsuvkami se mi však titulní postava zalíbila ještě o tolik více, že jsem prakticky celý závěr pochyboval, komu přeji přežít více. Jako fanoušek charismatické a zároveň nebezpečné umělé inteligence ve sci-fi thrilleru jsem tedy lehce nad míru spokojen, pokud mám však doporučit hororový zážitek kvůli kterémuž nedostatku může být kdokoli zklamán, vidím ohromné příležitosti v potenciálních budoucích dílech. 73% ()

PanTumnus

M3egan je camp, nacož vás genericky působící trailery nepřipraví. Příběh je velmi předvídatelný, ale zábavný a samotná titulní androidka, je natolik záměrně over the top děsivá, že ji nelze nemilovat. Očividné ale ovšem je, že se i hodně stříhalo. Hlavně gore, ale tvůrci necenzurovanou verzi přislíbily alespoň na VOD, takže se těším. A také cením celkové poselství o tom, kdo dnes vlastně děti vychovává. Jestli rodiče, nebo stroje jako tablety atd.? ()

bozka10

No,Megan by sa hodila aj do iného žánru,v horore moc vody rozhodne nenamútila.Hodinu sa nedeje prakticky nič a veci ktoré stoja za zmienku boli v trailery.Obe ženské hlavné postavy boli na facku a chýbala tomu výrazne odvaha a popustiť poriadne uzdu.Škoda.Slabšie 3. ()

molcan2

ME3AN odvádza skvelú prácu so "vzhľadom" a estetikou bábiky, ktorá je ústredným prvkom filmu. Premisa filmu je tiež pomerne logická, ale oveľa viac pritiahnutá za vlasy... osirelé dievča žije s " odborníčkou" na umelú inteligenciu a robotiku v hračkárskej firme. Ktorý je zhodou okolností jej tetou. Čo by tento film skutočne urobilo skvelým, je, keby bola hrozba zo strany M3GAN rafinovanejšia a zákernejšia. Namiesto toho tento film natočili hlúpi ľudia pre hlúpych ľudí. V modernej robotike sú vývoj softvéru s umelou inteligenciou a pokročilé strojárstvo samostatné disciplíny. Sú to dve odlišné inžinierske špecializácie, ktoré si vyžadujú, aby bol človek najlepší na svete, dokonca ďaleko prevyšujú to, čo nedokáže dosiahnuť americká armáda a jej nekonečný rozpočet (aspoň o tom nevieme). Na Zemi neexistuje človek, ktorý by bol rovnako zručný vo vývoji kódu umelej inteligencie a v strojárstve androidov. Okrem toho, prečo má detská hračka silu terminátora na vojenskej úrovni? Viem, že je to prototyp modelu, ale A prečo by spoločnosť vyrábajúca hračky mala mať túto technológiu? Páči sa mi, ako zamlčujú nemožnosť, aby mal tento android vnútorný zdroj energie na prevádzku všetkej tej techniky. Umelá inteligencia IBM, ktorá vyhrala Jeopardy, potrebovala miestnosť plnú výpočtového výkonu. Niektoré z nich sa podarilo miniaturizovať, ale aj tak... výpočtový výkon je obrovský na to, aby dokázal zreplikovať čo i len hŕstku ľudského mozgu. A to nepočítam ešte väčšie požiadavky na výkon všetkých tých kĺbov, servopohonov a motorov, aby sa android mohol pohybovať a poháňať. Najmä na úroveň terminátorskej sily a rýchlosti, ktorá bola ukázaná vo filme. Je to jednoducho hlúpe. Napíšte to lepšie. Píšte pre inteligentných ľudí. Urobte premisu uveriteľnou. Zasaďte film aspoň do vzdialenej budúcnosti. Záverečný súboj je hrozný a idiotský. Žiadna postava nepoužíva stratégiu, aby porazila M3GAN. Ani android nerobí nič chytré. Len neúnavne útočí. Akosi dokáže bezdrôtovo ovládať športové auto McLaren... odtiene veľmi otrasného androida z Terminátora 3. Herecké výkony sú dosť zlé. David, 35-ročný generálny riaditeľ technologickej spoločnosti, sa nesprával ako generálny riaditeľ. Je taký, ako si 23-ročný scenárista myslí, že sa správa generálny riaditeľ. Je komicky hlúpy a nepríjemný spôsobom, ktorý preháňa a vytrháva vás zo sveta filmu. Ak ste schopní vypnúť mozog, tak sa do toho pustite. Ja som sa len pristihol pri tom, že si hovorím "prečo je tento film tak zle napísaný a zrežírovaný?". ()

Wancohoff

Velmi rad by som dal 4 hviezdy, pretoze taketo koniny ma bavia, no chybaju tam poriadne gore sceny a okrem krvaveho noza neuvidime nic...skoda.65% ()

krusty2

Pre mňa veľmi milé prekvapenie ktoré som nečakal. Dokonca vo mne nechal tento film odkaz že nie je všetko technologicky nove dobre pre našu spoločnosť a v konečnom dôsledku my ako ľudia vytvárame nove technológie ktoré nám slúžia ale tiež nás môžu priviesť aj k záhube. O svetelne roky lepšie ako všetky Chucky filmy. Tu to ma logiku a Chucky bol len priblblí vrah v tele bábiky so sprostým scenárom. ()

Flopik

Horor ani v najmenšom, skôr taký neškodný Chucky. Chcel som napísať, že hrozne dlhý začiatok ale v tom filme sa nič nedeje 90% času. Keby to bolo aspoň krvavé, ale ani toho sa tu vôbec nedočkáme. No a finále je tak bez nápadu a ani troška napínavé. No za mňa celé zle. Slabé 2*. ()

warrenur

Hlupucka blbinka s tancekom, tak ako v nedavnej Wednesday pre Tik-Tokovu tvorbu....tak ako bude mat odteraz kazda "trendy" zalezitost. :) Uz od prvej chvilky, ked si rodinka v aute na snehu zastavi, kde zastavi je vam jasne, ze sa nedockame inteligentneho scenara. Potesil vsak i prototyp uspesnej zeny, ktora sa moze venovat svojej kariere, a toto je smerovanie "chape" i jej vytvor. :D To sa mi pacilo asi najviac. Inak, chlapec mal riadne elasticku usnicu, co? :) Popcornova zabava pre nastrocnych, ostatnym neodporucam. 40% ()

Kler34

Už dlouho jsem se tak nenasmála. Hororová komedie s ponaučením o nebezpečí ulehčování si práce či povinností a svěřovat je do rukou umělé inteligence. ()

Saur.us

Z M3gan od první chvíle opravdu mrazí, o tom není pochyb. Je to vlastně ale to jediné, co se nejvíc blíží hororu. Jinak je to vskutku obyčejná žánrová záležitost a nadsázka pro výchovu dětí telefonem. ()

Bozvav

Za mne naprostá bomba, které uškodila dosti nezáživná první polovina filmu, kdy se nejen nic moc nedělo, ale chyběly i nějaké ty důležité emoce. M3GAN je luxusní panenka, kterou by ovšem asi více něž děti ocenili pedofilové všeho druhu. Lehce hororový háv snímku sedl,  Violet McGraw v roli Cady dobrá, Allison maličko méně. Poselství, jenž film posílá do světa j více než evidentní. Vše se nahradit umělou inteligencí nedá, neb ta sice může dokonale nasimulovat všechny emoce, ale v reálu je nikdy nepochopí. Závěrečná řežba fakt hustá. Za mne spokojených 85%. ()

Vabr

Je jasný, že tenhle film cílí na teen děcka a bombuje hlavně Tiktok, kde tohle jen jelo. To byl i jeden z důvodů, proč jsem se těšil, že to bude takováhle cringe pubertální nálož a celkem se to i vydařilo. Komedie je tam tak akorát, mohlo by být víc, je to dokonalé na vypnutí mozku a sledovat M3GAN mě bavilo. Horor jsem od toho nečekal a ani mi nepřišel moc viditelný, takže film možná měli přizpůsobit PG13. Souhlasím s lidmi, že konec mohl být vypjatější a odvázanější. Docela chytře se tomu vyhnuli. Každopádně mi to přišlo o trochu lepší a méně prvoplánové, než jsem čekal. Nový Chucky mi ale přišel osobně lepší. Vyhodnocení: Ani není divu, že se chystá dvojka. Reklama se na internetu dělá doslova sama. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly