Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (288)

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Tiež nemusím Wilsona a Chana, ale táto komédia bola celkom príjemná. Aj som sa zabavil, aj som sa miestami nudil, ale výsledok je pohodový. Sú to také hefty, ktoré sa hodia k predstaviteľom tých postáv. Takýto multikultúrny mix dokážu urobiť snáď len Američania. Komika divokého západu u mňa na úrovni Divokého Djanga, či Mavericka. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Ze Chanovi idu komedie, je zalezitost dlhodobo znama. A asi videl Leoneho kult Tenkrat v Americe a rozhodol sa natocit nieco na ten sposob. A veru dobre urobil, ak si za kamarata zobral Owena Wilsona. Ten sice moze komedialny talent Chanovi len zavidiet, ale ak su ti dvaja spolu, aspon o priemernu komediu je hned postarane. 69 % ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Setkání "východu" se "západem" naprosto bezkonkurenčně zprostředkovávají Jackie Chan a Owen Wilson - a jak sami uvidíte, jeden bez druhého se prakticky neobejde. Nekonečné prérie Divokého západu jim úslužně přenechaly dostatečný prostor pro nejrůznější krkolomné kousky a kromě toho pro ně nachystaly i slušnou zásobu více či méně schopných protivníků - takže se čas od času neobejdou ani bez pomoci jedné neobyčejně půvabné squaw. Ale to jejich zásluhy při osvobozování pravé (a samozřejmě taktéž převelice krásné) čínské princezny nikterak nesnižuje, takže napodruhé bez váhání zvedám hodnocení na 4* ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Kdyby nevzniklo pokračování Shanghai Knights, prohlásil bych Tenkrát na východě za nejlepší hollywoodský film Jackieho Chana. Takhle titul jednoznačně získává právě jeho mladší bratr. Což neznamená, že tenhle postrádá jakékoliv žánrové kvality! Právě naopak! Po dlouhé době opravdu výborně sehraný a vtipný buddy tandem, typicky Chanovské vynalézavé bitky se vším, jen ne s končetinami, do toho Wilsonův křečkovský ostrovtip, na komedii až příliš dobrý a živý scénář a prima usazení do reáliíí Západu včetně finálního zúčtování v kostele. Je to znamé, je to trochu omleté, ale je to skvěle řemeslně natočené a ještě lépe zahrané! A o zábavu jde přece především... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Chanovu hollywoodskou periodu moc nemusím, ale vyjímkou jsou jeho "shanghai" komedie. U novějšího Shanghai Knights jsem se výborně bavil a tenhle jeho staší bratříček kvalit svého mladšího bráchy sice nedosahuje, ale pořád je to slušná zábava. Scenář je plný vtipných momentů, z Wilsona občas vypadnou solidní hlášky a Chan se snaží hrát a není to špatné. Choreografie bojových scén je jednoduše znamenitá, vtipná i zajímavá ( např. souboj s podkovou přivázanou na laně), v tomhle je Chan mistr, tady klobouk dolů. Nechybí tu ani kouzelně rošťácké momenty, ze kterých úplně čiší, že se při nich filmový štáb náramně bavil. U "Rytířů" to byla polštářová "bitka" s prostitutkami, tady zase scéna z koupelny s "panákovou" hrou. Zkrátka pohodička, okořeněná kouzelnou parodickou reminiscencí na "Butch Cassidy a Sundance Kid" na konci filmu. A závěrem ukázka jednoho z dialogů mezi Chanem a Wilsonem: "Má věrnost náleží císaři." - "Jo, o cisaři už jsem slyšel. To musí bejt chlap!" - "Je mu pouze dvanáct." - "Děláš si srandu? Chceš zhebnout pro někoho, komu ještě nesestoupily varlata?"...:o) ()

Galerie (80)

Zajímavosti (33)

  • Bojovú scéna s podkovou bolo takmer nemožné urobiť s falošnou podkovou, pretože bola príliš ľahká. Jackie Chan však odmietol udrieť niektorého z kaskadérov skutočnou podkovou s tým, že je to príliš nebezpečné, a tak sa natáčanie jednej scénky pretiahlo. (Arsenal83)

Související novinky

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno