Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (288)

Wiikii 

všechny recenze uživatele

Jasně, není to žádné Tenkrát na Západě nebo Tenkrát v Americe či jiné Tenkrát, které patří k legendám kinematografie. Ale tohle je o něčem jiném, tohle je přeci komedie. Však tam hraje Jackie Chan, který se vždy pokouší své bojové umění trochu upravit k zasmání diváků a nenechává za sebe pracovat kaskadéry či animace což je obdivuhodné. Pak tu máme Owena Wilsona. Jasně ten je trošku méně pohybově nadaný, ale zase to vylepšuje svými suchými hláškami či hranou hloupostí. A nakonec to vše tak nějak pěkně zapadá do toho příběhu na Západě, že vždy když to jde v televizi, tak se na to rád kouknu. .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

tom88 

všechny recenze uživatele

Slušná zábava s Chanom a Wilsonom. Nechýba tam vtip, akcia aj dej je celkom dobrý aj keď jednoduchý. Jackie síce stárne, ale ešte stále je čiperný a pružný, behá, skáče , kope, vtipkuje, Wilson zase "strieľa" , hláškuje a vtipkuje. Myslím, že je to dobrá dvojca, ktorá sa často a dobre dopĺňa. Ja som sa nenudil ani nachvíľu. 75%. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Chanovu hollywoodskou periodu moc nemusím, ale vyjímkou jsou jeho "shanghai" komedie. U novějšího Shanghai Knights jsem se výborně bavil a tenhle jeho staší bratříček kvalit svého mladšího bráchy sice nedosahuje, ale pořád je to slušná zábava. Scenář je plný vtipných momentů, z Wilsona občas vypadnou solidní hlášky a Chan se snaží hrát a není to špatné. Choreografie bojových scén je jednoduše znamenitá, vtipná i zajímavá ( např. souboj s podkovou přivázanou na laně), v tomhle je Chan mistr, tady klobouk dolů. Nechybí tu ani kouzelně rošťácké momenty, ze kterých úplně čiší, že se při nich filmový štáb náramně bavil. U "Rytířů" to byla polštářová "bitka" s prostitutkami, tady zase scéna z koupelny s "panákovou" hrou. Zkrátka pohodička, okořeněná kouzelnou parodickou reminiscencí na "Butch Cassidy a Sundance Kid" na konci filmu. A závěrem ukázka jednoho z dialogů mezi Chanem a Wilsonem: "Má věrnost náleží císaři." - "Jo, o cisaři už jsem slyšel. To musí bejt chlap!" - "Je mu pouze dvanáct." - "Děláš si srandu? Chceš zhebnout pro někoho, komu ještě nesestoupily varlata?"...:o) ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Srdcovka. Už od mala ten film zbožňuju a není snad rok, kdy bych si ho nepustila. Přiznávám, že to není bůhvíjaké veledílo, ale copak poručím srdci, aby ten film nemělo rádo? Vždycky, ale opravdu vždycky se u něj nasměju na den dopředu. Jackie Chan sám o sobě je výborný bojový herec a vzhledem k tomu, že já mám radši komedie než jen akční filmy, vítězí u mě Jackie oproti Bruci Lee na plné čáře. A zde s Owenem Wilsonem tvoří skvělou dvojku. Nejlepší scéna? "Miluju bublinky" aneb ve vaně když hrají úžasnou čínskou hru aneb "Uno más prosím":) ()

major.warren 

všechny recenze uživatele

Tenhle film byl kdysi mým kultem, a dobře si pamatuji, že když ho dávali, vždycky jsem se chtěl dívat a vždycky jsem na něj čekal hodně dlouho. Bohužel ne vždycky jsem ho v televizi stihl a když se pak v programu objevil, tak jsem se samozřejmě zaradoval. Pro mě to byl takový opak Tenkrát na Západě po Americku a Čínsku zároveň. Osobně jsem ten příběh zbožňoval, a Jackie Chan a Owen Wilson mě neskutečně bavili. Sehraná dvojka lupiče Roye a strážníka Wonga byla mou oblíbenou filmovou dvojící. Film jsem v dětství viděl tak 3x, a potom až tak před dvěma lety a to snad poprvé víceméně úplně celý. Celkově jsem ho viděl tak 7x. Příběh je krásný, ale jak jsem starší, tak si uvědomuji, že je to vlastně taková typická americká sračička, ale zato dělaná s citem a duchem. Scénář vcelku dobrý. Skvělé hlášky a mnoho skvělých scén, jen sem tam něco okoukaného ba dokonce trapného, ale zase je to westernová komedie z Ameriky, takže si to vlastně takový film může dovolit. Jackie Chan a Owen Wilson jsou excelentní. O tom žádná. Lucy Liu či Tarantinův oblíbenec Goggins také ujdou. Vizuálně brak, ale vcelku vkusný. Hudba také ujde a vlastně je celý film hodně atraktivní. Je to film pro pobavení, ale je dělaný s citem a rozhodně si zaslouží shlédnout a možná i dostat nějakou cenu za komedii. Tom Dey natočil skvělý film, který mu sice občas vrže, ale jinak neztrácí na eleganci a dobré filmařině. Roy a Wong jsou už dnes kultem. U mě 65% a čtyři hvězdičky. Nejlepší scény jsou útěk z vězení, přestřelky a finále. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (33)

  • Čínské znaky, které jsou zobrazeny při úvodních titulcích, jsou výňatky z překladu pohádky "Žabí princ". (SG-1)
  • Film sa odohráva v roku 1881, no v jednej zo scén možno vidieť model lokomotívy z roku 1883. (Arsenal83)

Související novinky

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama