Na seznamu smrti

• USA The Terminal List
USA, (2022–2023), 15 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvůrci:

David DiGilio

Předloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Constance Wu, Taylor Kitsch, Riley Keough, Arlo Mertz, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal (více)

Seriál Na seznamu smrti sleduje Jamese Reece (Chris Pratt) potom, co jeho četa Navy SEALs během riskantní tajné mise padne do léčky. Reece se vrátí domů k rodině s rozpornými vzpomínkami na tuto událost a vyrovnává se s pocity viny. Když však vyjdou najevo nové skutečnosti, Reece zjistí, že po něm jdou temné síly a ohrožují nejen jeho život, ale i životy těch, které miluje. (Prime Video)

EvilPhoEniX

Amazon pokračuje v chlapských drsných military akčních sériích a po Jack Ryanovi a Reacherovi přichází Terminal List s Chrissem Prattem v hlavní roli, kde se na režii podílel i Antoine Fuqua a pro mne je tohle ze všech tří nejlepší a okamžitý adept na seriál roku. Terminal list je pro mne prototypem pořádné chlapské zábavy, je mixem mých tří oblíbených filmů. Sicario, Equalizer a Uprchlík a sjel jsem to na jeden zátah bez mrknutí oka, je totiž nemožné přestat sledovat, až tak je to dobré. Ženy to mohou vnímat jinak. Chris Pratt ve své nejvážnější a nejlepší roli naprosto exceluje a jde vidět, že si roli Seala pečlivě nastudoval. Seriál má velmi atraktivní příběh o jedné kurevsky nepovedené akci, kde zahyne téměř celá Seal jednotka a vyvázne jen Chris Pratt, když se vrací domů, začínají lidé kolem něj umírat a sám se snaží přijít na to, proč byli při misi přepadeni. Líbilo se mi, že v úvodních epizodách tvůrci drží diváka v nejistotě, kdy nevíte, zda Chris má jen trauma z války, ztrácí paměť a má všechny vzpomínky rozmazané, anebo je tu opravdu někdo, kdo jde po něm i po jeho rodině. Celá tahle paranoidní atmosféra je podána věrohodně a velmi zajímavě. Pochálit musím i Taylora Kitsche v roli operativce, který se taktéž pro roli Seala narodil. Bavil mě i představitel FBI jednotky a Jai Courtney, který si zahrál prvotřídního namyšleného hajzla- líp jsem ho hrát ještě neviděl. Chválu si zaslouží i parádní technická stránka- peníze tu jdou hodně vidět a to já rád. Boží je i soundtrack- úvodní znělka mi hraje doma pořád, ale i v průběhu to má slušné grády. Samozřejmě pro chválu si dojde i akce, která patří k tomu nejlepšímu, co se na seriálové produkci může najít. Jsou tu perfektní taktické přestřelky (Rkové!) - Výcvikový camp nových Sicarios v Mexiku dá zavzpomínat na Ramba, úvodní přestřelka v tunelu je nekopromisní a to platí i o přestřelce v San Franciscu - o finále ani nemluvím! Jsou tu i parádní fighty, poctivá espionáž, detailní výroba Bomby!! ( hands fuckin up for this), útěk divočinou před FBI- armádní triky, návnady, vytáhování kulky, páčení zámku, dokonalé využití prostředí ve svůj prospěch, kamufláž.. z Pratta ta profesionalita vyloženě stříká a věřil jsem každý pohyb, každý úder i každý výstřel. Krom toho všeho musím vychválit i parádní dialogy mezi zkorumpovanými korporacemi, v každém dialogu jsem cítil sviňárnu i napětí. Dlouho se mi nestalo, abych se do seriálu takhle intenzivně vžil a prožíval každý okamžik. Ve finále mě seriál naprosto emocionálně odzbrojil šíleným zvratem, který ve mně zanechá jízvu navždy! You better don´t end up on my fuckin LIST! Dělo jak prase. Dvěmi věty. Kurevsky dobře to vypadá a kurevsky dobře se na to dívá. Příběh 5/5. Akce 5/5, Humor 2/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 5/5, Emoce 5/5, Herci 5/5. 10/10. ()

Fr

„JE CHYBA DOTLAČIT CHLAPA K NÁSILÍ, KDYŽ NÁSÍLÍ JE VĚC, JEJÍMUŽ ZDOKONALOVÁNÍ VĚNOVAL CELEJ ŽIVOT“…  Na začátku jsem zmatenej stejně jako James, takže jim ta hra „na čuráka“ funguje. Pak se z toho vyklube klasickej „revenge“ seroš o mariňákovi, kterej likviduje zbrojařskou lobby a jejich noshledy. Vobčas to je trochu věřte – nevěřte, ale má to spád a je komu fandit. Možná je ten konec zbytečně překvapivej, ale jde o slušný béčko, který má spád i zajímavý postavy.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.)  Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2018 napsal Jack Carr, neznám. 2.) Jsem na seznamu.  ///  Thx za titule „Stanislav Vodička a Kateřina Hámová“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

Remedy

Po dlouhé době silné 4* na poli televizní tvorby. The Terminal List je velmi poctivý military thriller, který pracuje se zavedenými postupy a schématy v podstatě bezchybným způsobem, přičemž oplývá navíc parádně nacastovaným Chrisem Prattem a Taylorem Kitschem (ač v podstatě „jen“ sidekick hlavní postavy, jeho charisma je tu neskutečné). Ta zdánlivě bohulibá a přitom zároveň šíleně nebezpečná představa vrcholných politiků o „konání vyššího dobra“ je zde poměrně dobře rozpracovaná a Prattova postava se svou kontradikcí vůči tomuto nesmyslu vytváří parádní konfrontační prostor na všech frontách. [80%] ()

V.Silver

Verbal to popsal skvěle - ale já to tedy musel vypnout někdy u pátého dílu, protože na víc už jsem fakt neměl. První tři díly mě příjemně naladily, ale pak to vzalo spád do temnot totální scénáristické impotence a klasické zápletky, kterou jsme už viděli tolikrát. Mrzí mě, že to Chrisovi nevyšlo, protože bylo vidět, že si dal práci. No, co naplat. Jdu si udělat menší lobotomii a snad na tuhle strašlivou megahovadinu zapomenu. A přitom Amazon jinak umí, když chtějí… 40 % ()

verbal

Taxem se těšil na dalšího Rájena nebo Rýčra a dostal Terminální hlíst NEJVYho SYSLA, plačtivého a nesympatického to jelimana, v jehož velící přítomnosti mu nejprve jakési hadrové hlavy vystřílejí megahustou a ultraprofesionální četu jako bandu amatérských debilů, ale když jde záhy o pomstu, je náhle schopen téměř sám a jen za pomoci zubů a nehtů vyhladit hned několik nejukrutnějších komand včetně téměř kompletního drogového kartelíku. Teď si asi říkáte, že dle výše uvedeného popisu to přece nemůže stát až tolik za hovno. A přeci stojí!  Těch deset minut jakž takž akce na díl je totiž naprosto utopeno v přitrouble vatěné, omšelé a mimořádně nezáživné konspirační historce o fujtajblovém kokotporátu s prsty až do nejvyšších míst Spojených sráčů a v nesmírně otravném, řádně žluklém patosu rodinných hovnot a přiteplených kamarádstvích z vojny. A když ta beztvará hnědá hmota ke vší té prudě navíc vyústila do mimořádně pičoidního konečníku, začal jsem pátrat po příčině, která mi zesatandarma sežrala osm hodin života. A ne, až tak za to nemohl zoufale nehrající Kryštof, kterého jeho nový kornatící tchán zjevně dokopal do fitka, kde z něj místo ztepilého svalovce udělal otylého páprdu s masitým xichtem, mátožně se celým tím neštěstím potácející s konstantním výrazem prasklého hemoroidu. Já kokot, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „bláhový“, jsem totiž předem nezaregistroval, že předlohou byl jeden z popsaných hajzlpapírů pana Cara! Měl jsem jednou nedopatřením to ponížení s jeho aliterární patotvorbou pro lopaty a solviny, dal jsem se skřípěním zubů cca sto stran a dál už číst nemohl, protože jsem zbytek „knihy“ poblil, a zmítal mnou tenkrát děsný strach, jestli jsem z toho náhodou nechytl rakovinu očí. Vymaštěná guma s pár třídami základky, která strašně chtěla být Forsajtem nebo Klensym, avšak dotáhla to akorát na neumětelského oligofrenika, jenž někde, patrně ke spokojenosti, přeblafl marketingově zdatného nakladatele. Oligofrenika s nesporným talentem rozmazávat hovna po papíře, velmi podobným kupříkladu některým našim orgánům, co tak přičinlivě ve výslužbě píčí ty nobelovsky aspirující skutečné policejní příběhy, aby měly holky v trafikách čím podkládat viklající se police. Čili vřele doporučuji vyhnout se všem formám toho mentálně atrofovaného teroru, audiovizuální i „literární“, a kdyby to třeba v někdy budoucnu zrepoval neméně nadaný Padesáticent, raději si vypíchněte uši. ()

• Když si na začátku epizody James Reece (Chris Pratt) chystá výbavu, můžeme na sejfu na zbraně zahlédnout několik fotek. Na jedné z nich jsou členové týmu SEAL, kteří zemřeli během Operace Red Wings v roce 2005. (HellFire)
  • Reece (Chris Pratt) před vyzrazením své pozice odvede pozornost SEAL týmu nahrávkou „Let's do this, Leeroy Jenkins!“, což je meme ze hry „World of Warcraft“. (HellFire)
  • Reece (Chris Pratt) se bytné představí jako Roy Boehm. Jedná se o odkaz na veterána námořnictva Spojených států, který byl pověřen vytvořením prvních týmů Navy SEALs neboli Námořního, vzdušného a pozemního týmu Námořnictva Spojených států amerických. (HellFire)

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

17.07.2022

Nahradí někdy někdo Harrisona Forda (Star Wars: Nová naděje, Blade Runner) v roli legendárního Indiana Jonese? Na tuto otázku se možná dozvíme odpověď již v pátém připravovaném filmu, mezitím ale za… (více)