Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nebojí se mezinárodních zločinců, rafinovaných žen, ani vodních sportů. James Bond ve velkém stylu. Když James Bond (Sean Connery) ve Francii zlikviduje zrádného vojenského plukovníka, musí se ze svých zranění léčit v tamním sanatoriu. Jeho očím neunikne záhadné dění kolem armádního pilota, majora Dervala. Místo něj totiž vystupuje jeho dvojník. Skutečného Dervala zabili členové mezinárodní zločinecké organizace Přízrak, vedené geniálním padouchem Blofeldem. Falešný Derval během cvičení NATO unese pro Přízrak francouzský bombardovací letoun, vyzbrojený dvěma atomovými bombami. Celou akci tentokrát pro Blofelda řídí milionář Emilio Largo (Adolfo Celi). Jakmile má Largo bomby v rukou, může Blofeld vydírat britskou vládu s výhrůžkami, že smete z povrchu zemského některé z velkých měst v Británii nebo Americe. Jamese Bonda tak čeká další mise, ve které – kromě několika krásných žen – dojde i na podmořská plavidla, harpuny a žraloky... (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (419)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Jako malej jsem Bonda žral. I teď ho mám rád, ale po v pořadí čtvrté bondovce jsem se ujistil, že jsou přeceňovány. Začátek je vždycky skvělý. Bond zlikviduje pár lidí, nahodí několik stylovejch hlášek a pak - pak to všechno ztuhne. Začne se to vléct, skoro nic se neděje. Únosy a úniky se stále opakují a některé scény pod vodou jsou strašně dlouhé, nic se tam v podstatě neděje a začíná to být místy nuda ( nevyjímaje závěrečnou podvodní bitvu ). Alespoň, že jsme se více podívali k Blofeldovi a jsou tu skvělý baby. Jinak Connery je samozřejmě vždy výborný, to nepopírám. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Čtvrtá bondovka je v mnoha ohledech dost suchá, nezáživná a skoro až nudná. Bond samotný je ze všech čtyř dosavadních příběhů nejsušší, nejméně humorný a akční, jen jeho pověstné charisma, pokládající ženy na jedno mrknutí okem na záda je zde nechutně přebujelé, suchý je i hlavní záporák Largo, na něj by stačil i český obecní polda z Horní dolní, suchý je i příběh, který je podán dost nezáživně, suchá je i kladná bondgirl, v černobílých plavečkách jí to sice sekne (ale i přesto, tohle je někdejší Miss Francie?, ono tedy o miss nemám všeobecně valné mínění, ale to tam opravdu neměli na výběr něco lepšího?), ale jinak je to ještě větší pipinka (a pouhá okrasa, nic jiného) než Ursula Andress (ta alespoň trošku něco zahrála) z Dr. No, ještě, že záporná bondgirl má jiskru (to ty zrzavé vlasy) a je konečně záporačkou, na kterou je Bondovo kladně nakažlivé sperma zcela imunní. Paradoxně Thunderball obsahuje spoustu věcí a scén, které následující bondovky dost často vykrádají, jenže je vykrádají tak nějak zajímavě a jsou mnohem lépe podané, než tady. Nevím, jestli si teď dokážu vybavit všechny ostatní bondovky, ale myslím, že do doby, než byla natočena bondovka Quantum of Solace, byl Thunderball zřejmě nejhorší a nejslabší bondovkou. Pozitivem je pak jen poměrně hodně podmořských záběrů, ty mě baví vždycky. Nic z toho, co jsem napsal se však netýká závěrečné podmořské přestřelky. Zřejmě nejdelší podmořská bitva, která byla do té doby natočena. Výborný nápad, parádní zpracování, překvapivě dlouhá doba, která jí je věnována (asi to sežralo hodně peněz, času a úsilí, ale přineslo to ovoce). Jen a jen díky ní dávám třetí hvězdičku, protože jen díky ní Thunderball (pokud vůbec) utkví v paměti. Jen kdyby to vzápětí doslova neposraly až hlasitý smích vyvolávající zrychlené záběry z lodi. To je fakt k popukání. ()

Reklama

EdaS 

všechny recenze uživatele

Thunderball jede v zajetých kolejích skvělých předchozích dílů, ale trošku ho v mých očích srážejí dvě věci - přemrštěná stopáž a zrychlené záběry, které vypadají opravdu divně. Jinak je to ale samozřejmě výtečná zábava a bondgirls jsou tentokrát opravdu k nakousnutí (dobře, tak k nakousnutí víc než jindy :o)). ()

ancientone 

všechny recenze uživatele

Dosť možno najlepší film klasickej "pentalógie". Nachádza totiž skvelý balans medzi znakmi typickými a najviac esenciálnymi pre "Conneryho éru - exotika, frivolnosť, pulpová insitnosť spojená so štýlovým nadhľadom. Thunderball sa dá sledovať ako film čistej slasti. Slasti z až fetišištického vŕšenia "cool" symbolov a motívov, vytvárajúcich koherentnú mapu "bondovskosti". Snímke navyše jej zostarnutie pridáva neodolateľný vintage nádych, ktorý v kombinácii so spomenutými plusmi vedie k nie veľmi kritickému, číro fanúšikovskému potešeniu. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Svým způsobem revoluci znamenala v pořadí čtvrtá bondovka v dějinách filmu. Poprvé v hraném snímku se totiž děj částečně odehrává pod mořskou hladinou, což umožnila speciální podvodní kamera, kterou pro účely Thunderballu sestrojil specialista Lamar Boren. Třetí Youngův opus opět zastihuje ve famózní formě zejména Seana Conneryho, který překonává i svůj oslnivý debut a jeho Bond je skutečným Bondem ve smyslu flemmingovského "may go wildly beyond probable, but not beyond possible". A tak potkáváme nulanulasedmičku jako usměvavého rekreanta, jako zraněného a vyděšeného uprchlíka a samozřejmě především jako neohroženého chlapáckého superagenta, který umí zatočit se zloduchy stejně jako s krásnými ženami. Zápletka je vskutku klasická, hlavní zloduch (stále jen číslo dvě v hierarchii SPECTRE) trochu bezvýrazný, ženy krásné a podmořské sekvence strhující (zejména závěrečná hromadka na harpuny). Bond se vyzbrojuje stále větším a větším množstvím šikovných udělátek a pověst bondovek jako "high-tech" filmů získává v Thunderballu reálný základ. Navíc co se suchých conneryovských hlášek týče, je Thunderball skutečně hojné zřídlo. Nebýt až groteskně nazrychlované závěrečné scény s rvačkou na můstku Disco Volanté, byl by čtvrtý Bond dokonalým snímkem... ___ Bond song: "Thunderball" (Tom Jones) ()

Galerie (240)

Zajímavosti (100)

  • Angličtina Claudine Auger se filmařům zdála po úvodních scénách příliš „francouzská“, a tak byla nadabována Nikki Van der Zylovou, která už dabovala v Ursulu Andress v Dr. No (1962). (džanik)
  • James Bond v tomto filmu nepije martini s vodkou, ale při večeři u bazénu si poručí šampaňské Dom Perignon ročník 55. (džanik)
  • V závěrečné scéně tohoto filmu je J. Bond vyzvednut ze záchraného člunu letadlem pomocí lana a malého blimpu. Nejde o fikci ani trik - použitý systém je vypůjčený od CIA. Jeho vynálezcem byl Robert Edison Fulton a systém samotný se nazývá Skyhook. Byl v operačním nasazení od roku 1952 do roku 1996. (nocturne)

Reklama

Reklama