Pearl

• Kanada Pearl

Pearl je uväznená na izolovanej farme a musí žiť s chorým otcom a panovačnou matkou. Túži uniknúť a žiť oslnivý život, aký videla vo filmoch, ale jej ambície čoskoro narazia na obmedzenia života na farme. (SkyShowtime)

Astaroth12

X nepatrí do kategórie mojich obľúbených hororov a nikdy ani nebude. Preto jeho prequelu som nedaval skoro žiadny význam a tak som sa do pozerania nehrnul. Ale to som nevedel, čo viem teraz a to, že tieto dva filmy i keď majú tu istú postavu, sú si celkom odlišný a to som rad. V X bola Pearl už neprirodzene stará a aj po scenáristickej stránke, to bol slabučký počin kopírovať tupé hixploitationy ako je napríklad Staunton Hill. Ale už stačí o X, teraz je tu Pearl a ako som už naznačil, je celkom iný a tak zaujímavý. Tu je Pearl ešte mlada a pripomínalo mi to začiatky Carrie, pokým neprešla na temnu stranu, čo sa stalo i tu. Ale Carrie ma vygradované hlavne finále, ale tu sa intenzita naberá postupne od začiatku až po neskutočný koniec.  Vidíme tu začiatky formovania osobnosti od nesmelej a ustráchanej dievčiny po nekompromisnú vražedkyňu. Mia Goth bola vynikajúca a v tejto roli sa rozhodne našla. Každé jej gesto či vyraz tvare bol ukážkový. A niekoľko minútový monológ o tom, že nie je dobrým človekom ma naozaj presvedčilo o tom, že nie je dobrým človečom, ale zato zdatným rečníkom a ešte lepším vykonávateľom vražedných chúťok. Tak toto Ti Westovi vyšlo a po nevýraznom X a psychologickej štúdie Pearl sa celkom teším i na tretiu časť tejto serie a to na MaXXXine. Silne 4*. ()

Algernons

Wow, tak tohle jsem od prequelu X nečekal. Ikdyž v mnohém si je Pearl a X podobné a stejná identita a tvůrci se nezapřou, tak jde o zcela jiné filmy. Tohle je více psychologický horor a rozklad osoby. Opět to je krásně natočeno s jasnou vizí, připomínající barevností Čaroděje ze země OZ. Dívka čekající na svého milé na farmě, která ji opovrhuje za to kým je a není divu, kdo by se neděsil mít dítě s těmito sklony. Postupná gradace a napínaní je neuvěřitelné, stejně jako vábušná hádka s mámou za děsivé bouře, nepříjemná návštěva promítače na farmě, nebo přehnaná reakce na neúspěch zavřená jedním z nejlepší jednozáběrových monologů 2022. Zatím co volbu Mii Goth jako hlavní holčiny v X jsem moc nechápal, tak tady si mě naprosto získala a kompletně se mi prodala. Moc mě potěšil Ti West se svým návratem, který nabití celý nový hororový svět X. Nemohu se dočkat MaXXXine. Řekl bych, že Pearl ve všech ohledech překonává původní film, ale spíš než lepší, je to prostě jiný a to na tom oceňuji nejvíce. PS.: Tady jsem titulky dokoukal s mrazivou děsivostí, dlouho jsem neviděl perfektnější finální záběr. ()

Gilmour93

An X-traordinary Origin Story. Na této farmě neházejí Perly sviním, ale aligátorovi.. Mia Goth jako Weirdo of Oz souložící se strašákem, růžové svody nejen z okapů a vliv Zlatého věku Hollywoodu na sociální vývoj jedince. West v tom celkem oprávněně vidí dementní Disneyovku, ve které se potkává melodram Douglase Sirka se způsoby Technicoloru. Tudíž další jeho experiment se žánry a styly, který tentokrát vidlemi formy napichuje pochyby o obsahu na vrata Howardovic stodoly. Můj soukromý tip ohledně završení trilogie je, že MaXXXine bude snít svůj sen ve světě Schraderova Hardcore.. ()

Lima

Někdy se říká, že film je tak dobrý, jako je dobrý jeho záporák. No a 'Pearl' nemůže mít pevnější oporu. Mia Goth je totiž neuvěřitelná. Na malé ploše dokáže zahrát naivní holčičku, zlomenou ženu, démony zmítanou čubku i totální psychopatku. Všechno ve svém hereckém rejstříku má. Její skoro desetiminutová zpověď v závěru, točená na jeden zátah, mě naprosto rozsekala. Navíc je to celé podpořeno scenářem, který přirozeně plyne, má logický vývoj a po psychologické stránce téměř dosahuje levelu Phoenixova 'Jokera'. A ty vizuální hrátky s kamerou, ten úvod s klasickou hudbou ve stylu starého dobrého Hollywoodu! Jsem prostě šokován, že po zpackaném předchozím 'X' byl Ti West schopen něco takového splodit. Tohle je malá hororová laskominka, natočená s láskou a umem, cílená na filmové fajnšmekry. ()

silentname

Uvažujem ako sa mám vo výsledku k "Pearl" postaviť. Na jednej strane by som povedal, že predošlý film Ti Westa "X" ma bavil oveľa viac. Mal v sebe viac napätia, išlo o solídny hororový počin, ktorý ma na niektorých miestach úprimne prekvapil. No čo sa príbehu týkalo, išlo viac-menej o klasický slasher, ktorý poznáme. Dokonca aj s postavami podobného typu. Takže v tom ma nemal moc čím prekvapiť. Naopak si myslím, že Pearl to robí opačne. Príbeh je oveľa zaujímavejší, viac sa tlačí na drámu, na obdobie, v ktorom žila a čo všetko sa roku 1918 dialo a rovnako aj ako sa vyformovala jej povaha. A jednotlivé scénky majú v sebe asi väčšieho ducha. Najlepšie je to vidieť asi práve vo vzťahu medzi ňou a jej matkou. A potom aj v tom úžasnom záverečnom monológu, ktorý vedie so svojou švagrinou. No keď film hodnotím ako horor, tak v tomto smere mi zase veľmi veľa neponúkal. Je tu nejaké násilie a akcia? Áno. Ale určite to nemá v sebe tú silnú dávku napätia, akú mi ponúkal "X". Veľmi často plynie dej veľmi pomaly a boli tu aj miesta, kde som sa trošku nudil. Alebo mal aspoň pocit, že sledujeme scénky, ktoré síce na papieri museli vyzerať zaujímavo, no keď to vidím na obrazovke, niečo tomu chýba. Niečo, čo by tomu dodalo väčšieho ducha. Neviem to vysvetliť. A najmä keď nemôžem dať pre spoilery konkrétny príklad, chodím len okolo horúcej kaše. Takže vo výsledku dám síce tomuto filmu asi rovnaký rating ako naposledy. Ale uznávam, napísané je to lepšie. Hodnotenie: B ()

• Natáčení začalo na Novém Zélandu a natáčelo se souběžně s prvním filmem X (2022). (HanzoBureshi)
  • Na začátku filmu, když Pearl (Mia Goth) tančí pro zvířata na farmě, vyleze na vrchol balíků a zvedne nad hlavu vidle, změní se strany hrotů – z levé strany Pearl na pravou stranu v následující scéně. (Johnny.ARN)

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení