Fontána

Americký nezávislý tvůrce Darren Aronofsky natočil podivuhodné sci-fi drama o hledání lásky až za hrob, o věčnosti lidské duše a o smrti vnímané jako akt stvoření. V příběhu se prolínají tři časové dimenze. V té současné se vědec Tommy snaží objevit lék na rakovinu, na niž umírá jeho milovaná žena Izzy. Ta píše knihu Fontána, odehrávající se v 16. století za vlády královny Isabely, pro kterou dobyvatel Tomas hledá v mayské džungli biblický strom života, jehož míza zajišťuje nesmrtelnost. A třetí časová rovina nás zavádí do daleké budoucnosti, v níž se vesmírný cestovatel Tom snaží oživit svou ztracenou lásku. V hlavních rolích této obrazově vytříbené filmové fantazie uvidíme Rachel Weiszovou a Hugha Jackmana. (Cinemax)

Osanos

Pokud jste tento film shlédli, docela se vám líbil, ale jste z něho trochu zmatení, doporučuji další shlédnutí. Sám jsem film viděl už 4x, o tom se nedá psát, to se musí vidět. ()

kobliha

Budem musiet zhliadnut este raz, ale ci hodnotenie pojde nahor, alebo dole, to je veru tazke povedat. Asi som to na teraz proste nepochopil... ()

PDcz

5***** hvězdiček Fontána. Na film jsme se vrhli bez jakéhokoliv tušení o čem je. Začátek byl pro nás náročnější, prolínání časových období nám z počátku dávalo zabrat :-) Obrazové zpracování nám přišlo snové. Nejprve jsem nevěděl kdo je režisér, ale po podobném hudebním podbarvení jako u Requiem za sen mne začínalo nahlodávat. Když mi Jíťa řekla, že se jedná o stejného režiséra, začal jsem v duchu porovnávat. Hudba byla prostě dokonalá, doplňovala obraz a chvílemi ho i předčila. Dostala mne scéna, kdy jde zasněženou ulicí a jsou slyšet jen kroky! Po rozpletení časových prolnutí najdete celkem jednoduchý děj, který se dá shrnout jednou větou o 2 slovech: Smrt, život. Domnívám se, že pokud máte někoho na kom Vám záleží a jehož odchod by Vás ranil, dotkne se Vás film hlouběji. [X] Hluboká audiovizuální masáž, u které hledáte stín, ale vidíte barvy. ()

vojo

Túžba po večnom živote a láske, už obohranné klišé no tento nádherný videoklip vás jej buď do čista zbaví, alebo ju rozpáli viac a viac... ()

mocuishla

Romantický film na té nejvyšší úrovni, dokazuje-že opravdová láska je nesmrtelná. Klišé, ale proč se za to stydět? Více než dobrá hudba, zajímavý příběh-paralelně vyskládán....Nebula=mrtvá hvězda a tento film si alespoň u mě zasloužil nesmrtelnost. ()

Loooki

Audiovizuálna báseň o tej najväčšej ľudskej vlastnoti LÁSKE, po dlhej dobe film, ktorý si zaslúži viac ako 5 hviezdičiek. ()

Hrosko

Jeden z filmov ktory zostal z mojej strany nepochopeny. Rebricek vedie Mulholland Drive.(pre popkoj na dusi planujem pozret znova) ()

moiiz

Možná kdybych neviděl trailer a nebyl na film natěšenej jak malý děcko tak by to dopadlo jinak. Takto je pro mě Fontána velkým zklamáním. ()

Mary19

"Smrt je nemoc. Jako každá jiná. A je na ní lék... Lék... A já ho najdu." ... Po prvním shlédnutí nevím, co si o Fontáně mám myslet. Mohu zatím vyzdvihnout pouze skvělého Hugha Jackmana a výtečnou hudbu. Rozhodně se jedná o zvláštní a odlišný, ale zároveň o velice vyjímečný a nevšední film... K hodnocení mi doufám pomůže druhá projekce... *Moc mi nepomohla, stále jsem z filmu těžce zmatený... 70% ()

Radek.SCH

Darren se rozhodl, že uspořádá vizuální orgie, ale už se pozapomněl zamyslet nad tím, o čem ten film chce vlastně mít. ()

Rannveig

Nadějně zachycený snímek, naneštěstí brzy (což je vlastně kdykoli během filmu) upadá sám do sebe, a snaží se podat o mnoho více, než může unést... dokonce ani nekonečná smyčka dvou, tří motivů Clint Mansella nic nezachraňuje, jelikož šlo naneštěstí patrně o záměr, udržovat stejný hudební dojem jak na začátku tak i na konci, což ovšem zcela zahlušilo již tak nerozmanitý dojem, (na rozdíl třeba od Requiem za sen, kde se sice motivy podobně opakují, ale vždy pozměněné či posunuté o další úroveň... tohle filmu zaručeně chybí) ()

Páně

To co jsem chtěl, to po čem jsem toužil, jsem bezezbytku dostal. Darren Aronofsky mě tentokrát svou stylizací opět zasáhl do slabin velice silně a osudově. Neskutečné! Pro mne životní (troj)role Hugh Jackmana. Citlivý, překrásný film s důrazem na detail a empatii, zabalený v úchvatné vizualizaci. Nepochybně kýčovité scény a fráze zde ale fungují jako kopance do koulí. A já se nechám polapit, to přiznávám. Protože se chci nechat. O soundtracku pana skladatele Clinta Mansella snad nemá cenu ani mluvit, genialita.Nedivím se, že toto dílo vzbuzuje toliko vášní. Hodně již bylo zde napsáno o otázkách podstaty života, smyslu naší existence. Ano říkám to rovnou, nechal jsem se příjemně pohltit a to už dávno opravdu nejsem naivní teenager. Není problém na tomhle filmu všechno ztrhat a rozcupovat ho, ale příjemnější je se nehat unést na jeho vlnách. A já se nechal, jak já jsem se nechal. Je to prostě chvíle, kdy vám něco do ucha našeptává, že na toto jste celý život čekali. Fontána je něco co budete buď milovat, nebo to zatratíte. Buď vám totiž styl jakým je tento film podán a vytvořen sedne, nebo naopak. ()

JakeG

Vizuální orgasmus spojený s úvahami o životě. Zkrátka jsem jen zíral a na konci, ačkoliv jsem se snažil sebevíc, jsem prostě jisté obrazy nepobral. Asi to bude chtít podívat se ještě vícekrát. Každopádně velice zajímavé a netradiční. ()

Vodny

Se smrtí se člověk musí smířit, je to přirozená součást života. Smrt dává život něčemu dalšímu. Jednoduše řečeno, vše živé na Zemi je 100% recyklovatelné. Na Fontáně není nic složitého, je to tak jasné až to bolí. Ale od samého začátku jsem měl pocit, že už jsem něco podobného viděl. Nebo že už jsem u něčeho jiného měl podobné pocity. Těžko to popsat. Od hudby přes vizuální stránku mi byl film neskutečně povědomý a hlavně působil krásně přirozeně. ()

strikeman

Nucené, rádobyumělecké, pseudofilozofické, přeplácané, tvářící se nabobtnale, ale přitom velmi prosté... Wrestler a Requiem za sen jsou vynikající snímky, Fontána a Pí jsou dle mého slepou uličkou Aronofského tvorby. ()

Wolvie

Nesedlo to,nesedlo.Je pravda,že vizuálně je film neskutečně nadupaný,ale celkově mi to přišlo mnohem prostší a prázdnější než jak se to tváří.Ovšem Jackman a Rachel jsou neskuteční. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

27.07.2008

Darren Aronofsky přitvrdí. Časy meditativní Fontány jsou pryč. Teď se v jeho režii vrátí kyborg (napůl robot, napůl člověk, každým coulem policajt!), který ve jménu zákona dělá ze zločinců sekanou.… (více)

Rourke nakopal Cage

Rourke nakopal Cage

18.11.2007

Darren Aronofsky po meditativní Fontáně asi potřebuje vybít ze sebe přebytečnou energii. Počítá se s ním hned pro dva filmy, odehrávající se v ringu zacákaném krví a zasypaném vybitými zuby. Už jsme… (více)