Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Zagros

Mám spoustu výhrad: dialogy byly místy trapné (opravdu se tak baví zamilovaní?), "mladí" herci mně přišli toporní, scénář jednoduše předvídatelný a tak dále. Naopak "starší" linie příběhu byla milá. Nakonec dávám podprůměr. Víte proč? Asi v půlce filmu jsem si uvědomil, že jsem jej už jednou viděl a vůbec si na něj nepamatuji. Obávám se, že upadne do zapomnění i tentokrát. ()

Chegi

Stokrát omletý děj, který nepřináší veskrze nic nového, ale jinak perfektní filmařská práce a zajímavé ozvláštnění současnou dějovou linkou, což je u romantických filmů něco neočekávaného - ale ten závěr si přeci jen mohli odpustit,to byla cukrová vata, až se z toho při koukání kazí zuby. ()

klukluka

Je mi to moc líto, hrozně rád bych se tím nechal dojímat. Vůbec nic to se mnou ale nedělalo. Vůbec, vůbec nic... :( Chemie mezi Goslingem a Rachel na poměry filmu ale vážně mimořádná. To mi ujít nemohlo. Naopak. Vlastně už mě tady ta erotika i rušila, bylo jí zbytečně moc. Něčeho málo, něčeho moc- zkrátka mi to špatně nadávkovali. ()

iXtr3m3

Pre mňa jeden z najromantickejších filmov všetkých čias. Fantasticky zahrané, fantasticky dobovo spracované, záver roztopí aj najväčší ľad na srdci, jednoducho krása. ()

joshula

Velmi zdařile popsaný příběh. Ve kterém nechybí překvapení, láska a ani smutek. Velmi dobře poskladaný scénář, ve kterém není ani kousek místa, kdy se film zbytečně natahuje. Čekal bych jen lepší herecký výkon a nasazení hlavní představitelky. ()

cab

Pribeh plny romantiky a dramatickych momentu podle knizni predlohy zacina v sanatoriu, kde starsi muz vypravi velmi poutavy pribeh jedne z mistnich pacientek. Pribeh do ktereho se clovek ponori, szije se okamzite s postavami a proziva kazdou radostnou ci smutnou chvili, jako by to byl jeho zivot, az do zaverecnho vyvrcholeni, ktere je trosku natahovane, ale slzam se i nejvetsi cynici neubrani. Pribeh, ktery nechci rozpitvavat do detailu, ale rozhodne si dovolim tvrdit, ze patri do me TOP 5 v zanru romance. P.S. Casting se povedl na jednicku. 100% ()

eagle-eye

Romanťárny zkrátka nemusím a dvě hvězdy už musí být pro tento druh filmu ode mne dobrým vysvědčením. Hlavní postavy mi byly veskrze nesympatické a bylo mi docela i putna jak to skončí. Celkově však měl film slušné tempo bez zbytečných nudných scén a složitého vysvětlování a ač se mohlo zdát, že se ke konci "tlačí na pilu", mě to přišlo OK a závěrečná pointa mi naopak přišla dobře zvolená. ()

dopita

Průměrnej romantickej film, závěr jsem odhadl velice brzy. A jelikož to není natočený bůhvíjak dobře, tak jsem se chvílema nudil. Navíc zrovna nemusím Rachel McAdamsovou, takže spíš zklamání. ()

duddek

Mně to vypravování připadalo dost ploché. Nenapadá mě, co by stálo za zapamatování. Ležení na špinavé silnici v čisťounkých šatech, jako by se nechumelilo? Na romantický film s 81 % trochu málo. Tu třetí hvězdu zachránil až závěr, ale jen tak tak... ()

santiamén

Vlastně doteď netuším, proč tak jednoduchý a předvídatelný film na to nejohranější a nejzneužívanější téma všech dob tak skvěle funguje. Je to záhada. Možná je to právě ten přímočarý přístup, možná uvěřitelné dialogy a lidské charaktery, možná je to (hlavně) Ryan Gosling. I příliv patosu v závěru se tvůrcům podařilo víceméně ukočírovat v rámci možností. A nebo je možná důvod ten, že jednou za čas je i pohádka pro dospělé vřele přijata, když se ingredience zručně nakombinují. Neprotestuji. ()

bloodline

Dokonale sladké, dokonale romantické... Pre mňa dokonalý romantický film, na ktorý nedám dopustiť. Nádherné exteriéry (klobúk dolu pred ľuďmi, ktorí mali na starosť výpravu) a hudba, ktoré dotvárajú filmu tú pravú romantickú atmosféru. Dej je viac menej oklieštený na "klišé", ale film ako celok pôsobí krásne a nevtieravo. Moja slabosť pre tento film mi vždy nedovolí ubrániť sa slzám... Palec hore aj u kostýmov. ()

noby

Tohle jsem díky Student Agency viděl nespočetněkrát :). Většinou už přerušovaně a bez zvuku, on je na tom obraz stejně nejlepší. Příběh už je trochu přeslazený, zejména pak konec s důchodci. Jau. ()

beyli

Četla jsem knihu a tam mě zaujala o trochu víc, i když to nebyl zrovna můj šálek kávy. Nejsem moc na tokové romantické, usládlé filmy. Myslela jsem, že tam budou scény, co popisoval Nicolas Sparkes v knize, ale spoustu jich tam nedali a jiné zas přidělali, což mě docela mrzelo. Jednu hvězdičku dávám za příběh, protože film mě docela zklamal a druhou za Ryana Goslinga,protože patří mezi mé nejoblíbenější herce. ()

anaticha

Je zajímavé, jak z takového jednoduchého příběhu lze zniknout tak krásný, dojemný film a že já moc na tu romantiku nejsem. Herecké obsazení vynikající hlavně co se v mužském pohlaví týče.Dávám 5* za nejkrásnější romatický film co jsem kdy viděla. ()

Dixiee

Je to něco trošu jiného než klasické americké romantické filmy, ale přesto mi u toho něco chybí. Jako by to nemělo tu správnou šťávu. Kdybych mohla dát tři a půl hvězdičky dala bych. Takhle dávám čtyři, ale jen pro to, že to nebyla klasická kýčovitá romantická komedie. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce