Bob Marley: One Love

• USA Bob Marley: One Love (více)

Na začátku filmu Bob Marley: One Love potkáváme titulního hrdinu (Kingsley Ben-Adir) v okamžiku, kdy už je jamajským národním hrdinou. Věčného idealistu a neúnavného propagátora rodného ostrova trápí všudypřítomné násilí, které rozdmýchávají dva hlavní znepřátelené politické tábory a na ně napojené zločinecké gangy. Marley trochu naivně sní o uspořádání obřího koncertu, který svede pod jedno pódium všechny dosavadní nepřátele a i s pomocí jeho hudby je přiměje zakopat válečnou sekyru. Než ten sen stačí realizovat, zaklepe násilí i na dveře jeho domu. Při útoku ozbrojeného gangu jsou vážně zraněni jeho manželka a manažer. To Bobovi sejme klapky z očí a uvědomí si, že Jamajka v danou chvíli není zemí, ve které by chtěl vychovávat své děti. Odstěhují se do Evropy, do Anglie, kde na dredatého kluka v typické pletené hučce nejsou dvakrát zvědaví. Jenže když je člověk geniální muzikant, prosadí se i v prostředí, které je schopné ho jen kvůli vzhledu strčit do vězení. Paradoxně právě tady, na ostrovech, které se od toho jeho rodného snad nemůžou lišit víc, se jeho kariéra rozjede tak, že ho to právem vynese mezi nejvlivnější muzikanty dvacátého století. (Cinemart)

Elessar.

Áno Bob Marley bol ikonickým. Dá sa to povedať o jeho biografickom filme? Tým, že nejde do hĺbky a  kĺže po povrchu ťažko zaujme fanúšika jeho hudby, pretože sa nedozvie nič nového. Divák neznalý problematiky bude mať problém sa vyznať v príbehu, ktorý počíta s tým, že má nejaké to referenčné pozadie... Viac Tu ()

xzajox

Pekný hudobný zážitok. Ešte o song viac a mám pocit, že pozerám soundtrack klip s príbehom. Film má vlastne len dve negatíva. Prvé môže u niekoho zhodiť hodnotenie o tri hviezdy. Ide o to, že scenár sa sústredí na jednu dejovú líniu života BM, a to hudba ako nástroj. Nástroj spájania, slobody, tolerancie... Ak niekto čaká životopis, tak bude sklamaný. Súkromný život, tvorba názorov, detstvo, vzťahy, to všetko sa deje len v pozadí a v nejasných spomienkach iba ako nejaké šedé obdobie ktoré stvorilo tohto BM, ktorý robí túto hudbu s týmto cieľom. Aspoň vzťah s Ritou by si IMO zaslúžil málinko viac pozornosti. Druhé negatívum je môj osobný problém s obsadením hlavnej postavy. Kingsley mi nesadol, niečo mu jednoducho chýbalo, iskra, duša, zápal, úprimnejšie oči... Inak sa film výborne pozeral. Atmosféra pohody so štipkou strachu a nádeje, že sa veci zlepšia, je doslova rozprávaná všadeprítomnou muzikou. Chválim tiež autentický jamajský slang, na ktorý som si chvíľu musel zvykať, no k Bobovi iste patrí. Pohodička pre fanúšikov BM, reggae a vlastne všetkých, no nečakajte hlboký rozbor tejto legendy. 84% - 4* ()

smarkus

Bol to priemerný životopisný snímok, ktorý toho veľa nepovedal. Prišlo mi to ako séria videoklipov, s ničnevysvetlujúcimi presunmi a chovaním postáv. Hudba Boba Marleyho je mi blízka ale o jeho živote veľa neviem a tento film toho ani veľa nepovie. O kus slabšie, tak o dve kategórie, ako Bohemian Rhapsody alebo Elvis. Slabé 3* ()

blondboss

Bob Marley je aj pre mňa prototypom ležérnej slobodnej hudbičky, ktorá ladí uchu a pri ktorej človek nádherne zrelaxuje. Musíte ale byť ozaj skalným fanúšikom, aby ste si tento snímok užili. Nemyslím to v zlom, skôr ide o to, že jeho život bol síce naplnený hudbou a slobodou, ale na film je to asi málo. Hádam výraznejšie posolstvo ohľadom zjednotenia politických elít na Jamajke, inak ale dosť prázdny snímok, ktorý dosť rýchlo vyšumí z hlavy. 60 % ()

Tadas

Film jako takový nebyl úplně špatný, ale musím tomu vytknout hodně věcí - některé dialogy byli až úmorně dlouhé, nezaznělo dost těch nejslavnějších písní od Boba Marleyho a některé flashback scény byly poněkud zvláštní. Z celkového filmu mám ale takový zvláštní dojem, přijde mi, že tak úplně ve filmu nebyla ta pravá podstata jeho mírového myšlení a dokonce v některých momentech snad jsou ukázané jen ty jeho špatné vlastnosti a ty dobré minimálně. Celkově bych film ohodnotil - 60% ()

david141474

Jo, toto bylo fajn. I když reggae není můj šálek kávy, tak už jsem plno písní od Boba v minulosti slyšel a většina tam zazněla, takže jsem spokojen. Film nás hned hodí do centra dění a tím je koncert, který má sjednotit Jamajku (menší spoiler nepovede se to). A taky nám ukáže pokus o vraždu právě Boba. Celý film je hodně zajímavej a já jim to žral od začátku do konce. Herecky je to zahráno perfektně a dějově je to taky fajn. Sice je to mírně slabší, ale silný momenty a scény se tam najdou. Soundtrack, tak o tom nemusím ani mluvit, ne? Samozřejmě byl nařachanej. Životopisný film, jak má být. Je to rozhodně lepší než nějakej slaboučkej Rocketman, ale na film Spatřil jsem světlo to bohužel nemá. 9/10 I když není reggae můj šálek kávy, tak jsem si to užil! (Olympia - 22.2.2024) ()

Nick321

Rozhodně zajímavý film, ale očekával jsem od toho delší autobiografii, protože třeba já o životě Boba Marleyho nevím nic. Film se zaměřuje jen na určitou kapitolu Marleyho života a postrádá určitou dynamičnost pro diváka. Co se týče rastafariánství, které je filmem minimálně z poloviny napěchované, myslím, že tomu běžný západní člověk většinou nemůže rozumět, to je lokální záležitost a musí se do toho většinou člověk narodit. Ale líbí se mi, že mají svoje tradice, svoje náboženství, kterému rozumí a které je vůči nim spravedlivé. Ohledně napjaté politické situace na Jamajce, Bob Marley měl podobný osud jako například Gándhí, který měl stejný úmysl - ukončit krveprolití mezi dvěma frakcemi. Ani Bob neměl ke smrti daleko. ()

Jaroslaw

One Love není sice tak skvělý počin jako třeba Bohemian Rhapsody nebo Rocketman,na druhou stranu se jedná o líbivý průměrný snímek o známém zpěvákovi,který tahá na horu výkon Kingsleyho Bena-Adira. ()

rigby

Boba Marleyho jsem nikdy neposlouchal, ani jeho hudební styl mě neoslovuje. I když tady je to spíše o textech a politice. Ale rád jsem se podíval na zfilmovanou část jeho krátkého života. Na téměř dvouhodinový film toho tedy moc není, navíc scénárista nedokázal napsat chytlavý příběh. Ale jinak je samotný film natočen kvalitně. Jen chybí jakási přidaná hodnota a něco, co by ospravedlňovalo jeho délku, aby bylo se na co dívat. ()

vinducha

Kdo četl životopis od Timothy Whitea , tak ví , že se film drží skutečnosti . Jinak se tam nevyskytují jiná pohlaví a není to mejnstrým , tudíž to nebude opěvováno jako podobné záležitosti vzniklé dříve , které zmiňují kolegové . Já byl spokojen . Na Jamajce jsem před lety byl , takže vím , že ta situace ohledně bezpečnosti je stále přetrvávající otázkou . A rastové v Blue Mountains jsou skvělí lidé. ()

fafejt001

Těšil  jsem  se  na  Marleyho  ,  ale  je  to  ,  s  odřenýma  ušima  -  slabé  *** . Škoda .  NĚCO   tomu  chybělo  .  Nějak  to  bylo  občas  nesrozumitelné  až  lehce  v  chaosu  .  Kingsley  se  snažil  ,  to  jo  , ovšem  slabší  scénář   , slátaný  ze  čtyř  lidí  ,   bylo  spíše  ke  škodě    ,   z  tohoto   filmu  byla  spíš  taková  - slááátanina    . A   Chybělo  tam  více  klíčových  písní  ,  alesponˇ   v  náznaku  ,  což  mne  zklamalo  .  Bob  si  zasloužil  víc . ()

veverysiak

Keď som sa zapozeral do tohto filmu, spomenul som si na toho uleteného huliča zo Superstar, ako tam v kuse trepal dve na tri o zmysle života, bez urážania akéhokoľvek vierovyznania aj príbeh hlavného hrdinu mi prišiel úplne mimo realitu bez toho, aby som to ďalej a hlbšie analyzoval, takže 15%. ()

555borac555

Mám tyhle filmy o životě mrtvých hudebníků rád. Bob Marley je zajímává volba na adaptaci. Upřímně si myslím, že by se v jeho životě určitě našlo víc dramatičtějších momentů. Na film se pěkně kouká díky pohodově atmosféře. Filmu možná chybí více nějakých výrazných momentů, ale pokud chcete trochu poznat život Boba Marleyho není to špatná volba. Příjemných 7/10. ()

Kivis

Tenhle snímek řadím do kategorie "poctivá filmařina bez přesahu". Jeden krátký naplněný život atraktivně zpracovaný do stominutové podoby. Jen ty "lyricko-epické Bobovy vidiny" ze mě nedostávaly víc emocí, jak asi bylo zamýšleno, ale naopak docela narušovaly flow filmu. Zkrátit to o ně a přidat místo nich ještě jeden, dva klíčové momenty života a bylo by to ještě mnohem lepší. I tak ale pěkný film o chlapíkovi, na kterém jsme dávno po jeho smrti v nultých letech vyrůstali, důstojný pomníček a excelentní herecké výkony. ()

vaclav.g.kar

Parádní životopisná podívaná. Mnohem v menším měřítku než Elvis a spol., ale film opravdu chytl za srdíčko :) příjemná podívaná 7/10 ()

Bogrant

Málo prehĺbený opis burcujúcej etapy života hudobnej legendy, ktorý nemožno ani nazvať riadnym životopisom. Na všetko sa totiž nazerá dosť okrajovo, skratkovito (flashbacky to nespravia), s neschopnosťou režiséra akokoľvek čokoľvek vystupňovať. Rutina a škoda, keďže Marley by si zaslúžil omnoho lepšie zaobchádzanie na striebornom plátne. Hudobné čísla skvelé, Ben-Adir obstojný, ale ten stále omielaný koncert na záver? No comment. ()

Miroslav.Zac

Bob Marley byl rozhodně zajímavou postavou a skvělým hudebníkem, ale nemám moc pocit, že jeho životní příběh je zfilmovatelný, alespoň ne tak, aby byla aspoň minimálně polovina diváků spokojená. Tenhle film ocení pár skalních rastafariánů, plus mínus pár dalších fandů, ale většinově budou diváci zklamaní. Celé je to jakoby ušité horkou jehlou hrozně narychlo, působí to spíš jako sestřih jednotlivých částí Bobova života, než jako celkový příběh, jediné, co zaujme, je hudba a letmý nástin tehdejší politické situace na Jamajce (čemuž mohli dát větší prostor). ()

LoneLion

Tady s Enšpíglem nesouhlasím. Někdo kdo dá Ivetě 5* nemůže hodnotit někoho jako je Bob Marley i když ho viděl už dva dny před premiérou 🤣.Boba a jeho hudbu miluju od mládí a tady bylo řečeno všechno, co se dalo do tak krátké stopáže vměstnat. Nejde nic jiného než 5* ()

janececek

Bob Marley byl velmi kontroverzní člověk, zatímco z filmu vychází dost neutrálně, ploše. Autoři bohužel nevěděli, jak jeho příběh uchopit, a tak nám naservírovali poměrně rozpačitý sled nejrůznějších událostí, které ale nemají šanci vytvořit funkční příběh. Nicméně Kingsley Ben-Adir překvapil, v některých polohách měl Marleyho nastudovaného velice věrně. Emočně mě to nijak zvlášť nezasáhlo, ale uteklo to rychle. Oceňuji nepřeberné množství původních songů, které ve filmu zazněly. Ty to ale samy neutáhnou. Dodatečně snižuji hodnocení na 55%. ()

Britney Spears dostane životopisný snímek

Britney Spears dostane životopisný snímek

02.08.2024

It's Britney, bi*ch! S životopisnými filmy o muzikantech se v poslední době roztrhl pytel. Jen letos se objevil například snímek, jenž sledoval osudy věhlasného zpěváka reggae Bob Marley: One love, a… (více)