Britský seriál vznikl podle stejnojmenné knihy Bena Macintyrea a vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak vojáci britské armády vytvořili během druhé světové války v severoafrické poušti nejelitnější speciální jednotku na světě, známou jako SAS – Special Air Service. Jednotka byla zaměřena na provádění záškodnických operací za nepřátelskými liniemi. Seriál se snaží autenticky zachytit historii a životy mužů, kteří se stali prvními členy SAS. Vojáci si prošli tvrdým výcvikem a prováděli riskantní mise, které měly významný vliv na průběh války. Scenárista a producent Steven Knight, který je znám díky své práci na seriálu Gangy z Birminghamu, byl kritikou oceněn za autenticitu a historickou věrnost seriálu. (Canal+ Action)

Gig

Seriál ne každému může vonět. Je to taková kombinace Hanebných parchantů, Bratrstva neohrožených, Jak jsem vyhrál válku. Seriál se sám bere s nadsázkou, ale i krutostí. Kdo to neumí pochopit a bere ho vážně nebo bere se vážně, tak ať to ani nesleduje. Satira není pro každého. Navíc je tu krásný otisk tvůrců Peaky Blinders. ()

Plaque

Vynikajúci seriál, ktorý má len jednu chybu - tých šesť častí bolo ako jednohubka a tu by som prijal ďaleko viac. ()

jack_scott

Konečně taky jednou pořádný seriál, který se nebere moc vážně, chlastá se tam rum ve velkém, má fajn atmosféru, a svižně utíká. Soundtrack je velmi dobrý, stejně tak lokace, a v rámci možností i dobová technika - takže je to docela uvěřítelné. Hodně mi to zkazil konec posledního dílu, kdy ta M60ka a naprosto neuvěřitelné zajetí Stirlinga - za současného útěku obou par´táků...WTF. Ale ok no, i tak 90% a *****. ()

rashaverak

Prvni Rytir odcestoval do Afriky. Za vsech okolnosti snazici se byti cool, za zvuku rocku, velmi zkratkovite a neduveryhodne ukazujic vznik elitni jednotky, konec pak nekdo se stopkama vylozene usekl, proste nebyl cas. ()

argo.smile

Vojnové filmy a seriály mám veľmi rád ale k tomuto som si vôbec nenašiel cestu a ani k jednej postave som necítil nejaké sympatie. Za mňa sklamanie a púštnym prachom zapadne u mňa na veľmi dlhú dobu. ()

p.a.douch

Takže co s tím. Původně jsem chtěl hodnotit díly tak čtyřmi hvězdami, ale když k tomu přidám hudbu tak to vyšlo takhle. Neuvěřitelné na tomhle seriálu je, že je doopravdy podle skutečnosti. Jak ti maníci mohli přežít válku? Nechápu. A jestli bude další série, tak to bude zase úplně stejné maso, akorát se boje přesunou na Sicílii, do Italie, Francie a Německa. Ale podobné šílenosti jako v Africe prováděla SAS stále. Seriál odsýpal, herecké výkony v pořádku, výprava super a hudba taky. Moc pěkné. ()

hony23

Co si může divák přát víc, než jednotku magorů bez pudu sebezáchovy, která v africké poušti masakruje nácky? Jasně, tvůrci něco okopírovali z filmů Tucet špinavců a Hanební pancharti, ale důležité je, že výsledkem je vydařený válečný seriál prošpikovaný navíc hudbou od AC/DC a jiných rockových velikánů. Rozjezd je sice pomalejší a pár hluchých míst se tam najde, ale od 3.dílu už to byla testosteronová jízda. A jelikož 6.díl končí příslibem, že ta pořádná řežba teprve přijde, budeme doufat v brzké natočení dalších dílů. ()

Dusty56

První tři epizody parádní s tím, že ta třetí je absolutní topka a vrchol celé série. Další tři části jsou sice o něco horší, ale stále dost kvalitní. Typický válečný film/seriál to není ani náhodou. Všechno je totiž podáváno lehce odlehčenou formou (ale nebojte komedie to taky není) a člověk se za díl i několikrát zasměje (i ne úplně veselým situacím). Opravdu jsem se bavil a nejen kvůli třetí epizodě, stojí za to si to pustit. 85% ()

jizvoun

Výborný počin, ale určitě ne jako peaky blinders, těm to nesahá ani po kotníky. Musím vyzdvihnout skvělou výpravu a výběr herců. I když se scénář točí především kolem slavných akcích pluku, moc si tu akce neužijeme a když nějaká přijde, je zde vidět poměrně omezený rozpočet. Ke konci mě však bavilo vyvíjení některých charakterů, nicméně pak to celé najednou skončí. Závěr mě zrovna nepřesvědčil o tom, že bych o tom musel zpětně přemýšlet, ale uvidíme,zda-li se dočkáme třeba nějakého pokračování. ()

dlouheBidlo

Výborné. Není zbytečně natahované. Bojové scény parádní. Příběh skvělý neotřelý. Pár absurdních scén, zápletek a point se tomu dá snadno odpustit. Herci výborní. ()

JendaBenda

Za mě super pecka. Zpracování, prostřihy s dobovými záběry, charaktery - prostě zmrdi, co chtěli vyhrát válku a jen tak se s něčím neserou, chyby a vše co se posrat má, tak se posere, prostě jak to asi začínalo! Velmi dobrý casting, velmi dobrá akce, kamera, prostě jsem to dal na dvakrát a nemohl jsem se odtrnout :-) Z hudby mě tam trochá tahá ten rock, který tam prostě nemá co dělat, ale celkově to ke stylu sedí. 95% s prstem v nose. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb