Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

kinderman

Ben Stiller se překonal a natočil film, který je jednak zprávou o konci klasických médií, jednak "obyčejnou" romancí o lidech středního věku (což mě vzhledem k mému věku zajímá daleko víc než pubertální miliskování), a když po několika narážkách konečně nasadí Bowieho Space Oddity, emocionálně to diváka dostane stejně jako Queen Bitch v závěru Života pod vodou. Hned po návratu z kina jsem šel po soundtracku, na němž je píseň jako ve filmu- tedy s účastí Kristen Wiigové. ()

Kopik

Tento film nedostává do svých výšin ani příběh, ani což musím uznat řemeslně skvěle odvedená práce, ale především neuvěřitelně krásné a poutavé exteriéry. Musí se nechat, že Ben Stiller jak hlavní roli, tak režii zvládl naprosto bravurně, humoru a napětí je zde tak přesně akorát. Prostě velice příjemné překvapení, peněz investovaných za vstupenku do kina absolutně nelituji a daný snímek mě jen utvrdil ve faktu, že se jednou chci podívat na Island (pozn. splněno léta páně 2015). Uděluji krásné čtyři plus hvězdičky. ()

Chrysopras

Film s přesně dávkovanym poměrem nadhledu, vtipu, melancholie, vizuální podívané a hereckých etud, který pohladí po duši. Ben prostě umí jak před kamerou, tak i v režisérské sesli. A když k tomu přidá i takový fláky jako Space oddity, skoro jsem měl chut dát plnou palbu :-) ()

Beagle

Ben Stiller tak dlouho hledal režiséra ke scénáří Stevea Conrada, až si vysněný život Waltera Mittyho zrežíroval sám. A je to dobře, protože výsledný film je prostě krásný. Polaroidová estetika snímku je skvělá, grafika hravá (a to od titulků vepsaných na zdi budov až po smsky vyryté do úpatí hory), a poselství o snění za bílého dne snadno pochopitelné. Stiller a Kirsten Wiig podávají moc pěkné, civilní výkony no a Sean Penn tomu i přes svůj sporý výskyt na plátně v roli téměř mytického fotoreportéra dodává tu povznášející, duchovní rovinu. Z vynikajícího soundtracku pak jednoznačně vyčnívá "Space Oddity" v podání Kirsten Wiig a Davida Bowieho, prolínající se se zvukem nad Island se vznášející helikoptéry. Pro mě je to jeden z vrcholných momentů snímku. Nic méně než kvintesenci života nečekejte...:) ()

Cl3ricK

Příjemná hudba, fajn Stiller a vlastně strašně hezký film. Takový je Walter Mitty. Rychle to uběhlo, já se bavil a nevidím důvod, až mi nebude nejlíp si tohle pustit. Fakt se na to hezky dívalo. 8/10. ()

Petrasuvicka

Poprvé, co Ben Stiller hraje vážnou roli - ve srovnání s jeho filmografií to je vážná role. Příjemný filmy, který celkem pobaví, ale ne tak, abych se válela smíchy po podlaze. Upřímně řečeno jsem čekala míň utahaných dialogů mezi Walterem a Sheryl a mnohem víc šílené honby po celém světě. Na rovinu, myslela jsem si, že ztracený snímek 25 měl Waltera prostě jen zvednout ze židle, že ztráta byla úmyslná z důvodu naplnit Walterův nudný život. No...člověk se hold někdy splete. ()

mikinhoo

Musím říct, že tento film překonal veškeré mé očekávání. Fakt bych nečekal, že tohle dokáže Ben Stiller aneb Gaylord Jebal zahrát opravdu věrohodně. Nudná pasáž filmu ukázala nudný stereotypní život a pak Walter zvedl zadek, rozjel se parádní soundtrack a film takový šmrnc, že na dobrodružství Waltera Mittyho myslím doteď. ()

GrungeChild

Oh Bene, Bene, ty jsi ale vtipálek… počkat, ne. Nejsi. Ovšem to bohužel není jediný problém této nevtipné „komedie“, nudného „dobrodružství“ a naprosto nezajímavého „drama“. Takže, Ben Stiller a ta srandovní dáma z SNL začnou rozplétat tajemství života. Znáte takové ty stupidní motivační citáty na naprosto nesouvisejících fotkách, co kolují sociálními sítěmi ve všelijakých „12-„ skupinách, a čas od času o to omylem zakopnete v kyberbordelu? Z jedné z nich udělali celý film. Walter je nesmělý snílek. Takový ten, co se zasní a na pár minut upadne do katatonie. Jistě také někoho takového znáte. Místo toho, aby okamžitě podstoupil psychiatrické vyšetření, jen se tomu zasměje a dál pokračuje ve své velmi důležité práci. Střihače negativů. Ovšem, co se nestalo, poprvé za svou kariéru jeden z nich nemůže najít. A jako na potvoru ten nejdůležitější. Takže, co se s tím rozhodne udělat? Vydá se Grónska, samozřejmě. Jen co přivykne místnímu dialektu, který zní dostatečně exoticky na to, abychom si uvědomili, že už nejsme v USA, zažije všelijaká bodrá dobrodružství, která jsou naprosto, naprosto nepodstatná. Ale něco mu stále ještě chybí k dosažení zen-budhistického nadhledu v marném boji proti ošklivému fousatému komerčnímu vedení, znásilňujícímu jeho milovanou firmu. Hádáte správně, musí ještě vyrazit do Afghánistánu. Konec dobrý, všechno dobré, a my všichni s blaženou duší seznáme, že ten pravý smysl života tkví v… ne, neseznáme vůbec nic. Byla to nuda, bylo to úplně debilní, předvídatelné, a nezachrání to kupodivu ani velmi kreativní titulky v úvodu. Jestli si chcete zlepšovat náladu sluníčkařením, doporučuju raději zalovit v bohatých análech oblíbené fb stránky „*-*Nechci žít bez lásky*-*“. 1* ()

Jigy

Na Stillera neskutečně povedený a vyspělý film. Vážně jsem překvapen, že je toho ještě schopen. Na začátku jsem si říkal, že to bude jen další kravina, která se neodlišuje od jeho předešlých filmů. Ale v půlce jsem si najednou uvědomil, že je to jiné a že mě to baví. Nevím kde se to ve Stillerovi ještě vzalo, ale podařilo se mu vytvořit film, který stojí za zamyšlení a člověk si ho bude pamatovat. Bravo. Jsem však na vážkách jak toto dílko ohodnotit. Takže zatím za tři a uvidíme. ()

maverick10

Naivni, optimisticky pohled na svet a pomale az flegmaticke tempo me neskutecne nabilo energii, sbalit si vetrovku a rum a vyrazit na Sumavu. Jako by cas plynul tak pomalu, az vam to neskutecne uteklo!! Co na tom, ze scenar sve trumfy hazi do placu tak jasne a zretelne, ze by je pochopil i ten nejvetsi trouba v McDonaldu, dulezite neni jenom co a jak film rika, ale i to, jak na Vas zapusobi. A na me zapusobil. Palec nahoru Bene. ()

Katarine

Jak už tady bylo napsáno, film sice zachycuje nádherné scenérie a určitou zajímavou myšlenku, ale bohužel ve mně tak nějak nezanechal vůbec nic. Nedostavil se žádný wow efekt a upřímně jsem se ty necelé dvě hodiny poměrně nudila. Ale ty 3 hvězdičky dám... za zmíněné prostředí, dobrou hudbu a skvělého Seana Penna, který si střihl sice maličkou, ale přesto nádhernou roli. ()

easaque

byl jsem nalákán zajímavým námětem filmu a rozpačité komentáře blízkých duší mě nedokázali odradit a tak nezbylo než to zkusit. Po shlédnutí se přidám k táboru spíše zklamaných, k čemuž mě vede následující ... Podle mě nebyl dostatečně využit potenciál námětu a snímek působil hodně "instatně" (jak tu někdo trefně poznamenal). Vývoj hlavního hrdiny nebyl přesvědčivý a uvěřitelný, ale na to jsem u Bena Stillera zvyklý. A opět jsem nebyl ničím překvapen a děj byl předvídatelný. Co naplat - víc než dvě hvězdy nedostane = nevyrázná slabota a nuda. Možná zkusím někdy najít původní předlohu filmu. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Popravdě jsem od toho čekal něco úplně jiného, jakýsi druhý Interstate 60, ale to jsem byl úplně mimo a mělo mě varovat, že v tom má hlavní roli (a dokonce to i režíroval) Ben Stiller. Špatně to ale nedopadlo. Walter Mitty a jeho tajný život je celkem příjemný filmeček, na který se mi dobře koukalo, občas mě i pobavil (a musím ocenit, že tu nebyl žádný fekální humor) a potěšilo mě, že se část filmu odehrává v Grónsku (teda, skutečně v Grónsku jenom scéna na letišti v Nuuku, ale sakra i to je úspěch). Dojem mi ale zase zkazil ten přeslazený (skoro až cukerínový, řekl bych) konec a moje nevíra k tomu, že by se ze snílka, co je věčně mimo realitu, stal najednou takový dobrodruh. Taky jsem čekal, že Walter bude častěji unikat do své fantazie a že i většina zážitků jeho dobrodružství bude smyšlená a ve skutečnosti se o žádnou náročnou cestu jednat nebude, protože je Walter moc velký snílek. Jestli by to ale fungovalo i takhle, to fakt netuším. Tak jako tak se to dalo lépe vymyslet a nejsem si jistý, jestli bych si to pustil znova. Ale na jedno zhlédnutí to bylo příjemné a docela jsem si to i užil. 3* ()

Lischai

Já to sežral. Stejně jako u 500 Days of Summer jasně cítíte, že je to vyžehlené a záměrně hezké (hezký příklad principu: "Astronaut Tom" aka Space Odity od Davia Bowieho není "about courage and going into uknown", ale o užívání drog. Ale koho by to štvalo, že.), ale stejně je vám to u sledování filmu jedno. Walter Mitty je skvělý mix myšlenky, humoru, decentní romantiky, leteckých záběrů a frajerské režie. Určitě je to nejlepší film Bena Stillera a přál bych mu, aby za něj vyhrál spoustu cen a vydělal balík peněz, protože jestli bude dělat takovéhle filmy dál, budu na ně rád chodit do kina. Za necelé dvě stovky se budete cítit dobře zbytek večera, fakt! ()

Aljak

Neuveriteľné, že Ben Stiller dokázal vytvoriť normálny a vážny film, aj keď najmä zozačiatku dosť presýtený fantasy prvkami, ktoré mňa osobne až tak nezaujali. Aj keď to bola pekná vsuvka o tom kam siahajú predstavy v porovnaní s realitou, len taká prehnaná vizualizácia nepatrí zrovna medzi veci, ktoré by som ja osobne ocenil. No potom keď už sa príbeh rozbehne a začne sa putovanie za snímkom č.25, tak je to vážne paráda. Grónsko, Island, Himaláje - no proste dobrodružstvo ako sa patrí, a najmä podané tým príjemným spôsobom s rúškom tajomstva. Naozaj skvelé scenérie, ale aj ten príbeh v nich - o tom, že niekedy je realita ešte lepšia ako predstavy. Navyše celý čas to necháva človeka v napätí čo sa na snímke č.25 skrýva. Takže skvelá koncepcia, aj spracovanie (až na ten trošku akčný začiatok). Len tak ďalej Ben! ()

PF 2014

PF 2014