Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

joeybarbaro2

čekal jsem od Tarantina válečnou řežbu a nedostal ji , ale tohle vůbec nevadí , protože tenhle film je skvělej . Tarantino změnil historii !!! Brad Pitt , Eli Roth ,Christoph Waltz ,Michael Fassbender , Diane Kruger , Til Schweiger atd . to zahráli suprově . Hudba super , všechno OK . Hlavně finále ()

honajz2

Tady už to normálně vypadalo, že dám Tarantinovi poprvé vyšší hodnocení jak 3*! Do určité chvíle jsem se až divil, že si mě to tak získalo a že mi některé scény ani Tarantina nepřipomínaly. Úvodní scéna mi totiž přišla naprosto geniální a to, co následovalo, mi taky celkem sedlo, jelikož každá scéna byla plná povedeného černého humoru a zároveň i napětí ohledně toho, kam se vše bude posouvat dál. Opravdu slušně to Tarantino rozehrál. Horší ale bylo, že mu to moc dlouho nevydrželo, jeho typický styl se vrátil a z filmu s obrovským potenciálem se stala dalšího jeho ukecaná nuda, která rezignuje na jakoukoli gradaci děje a vůbec celkovou práci s ním a místo toho je jen sledem scén, jejichž jediným účelem je být co nejvíc cool. A tak tu zase forma totálně zabíjí obsah a ať už je sebepromakanější, mě to prostě nebere. Cinefilové ať z toho klidně mají nekončící orgasmy a Tarantina vynášejí do nebes, ale já od filmů prostě očekávám víc, než to, že se budu jen "bavit" vizuálem. Tedy takhle, absolutně bych s tím neměl problém, když je to primárním cílem onoho filmu, ale bez aspoň trochu nosného příběhu mě to prostě nebaví. A někdy za půlkou mě to začalo nudit fakt hodně a jediná scéna, co mě v téhle části zaujala, byla v té hospodě. On se ten film obsahově vlastně odstřelí sám - úvod je svižný, zajímavě graduje a pak se úplně zastaví a člověk musí hodinu a půl čekat na to, kdy konečně začne ta akce v kině a mezitím se vlastně nic neděje. Chápu, že to má takovou oblibu a ohlas, ale pro mě to prostě není, pardon. A ani ten závěr mi mé dojmy nezachránil, spíš naopak, popravdě mě po vší té nudě ani moc nezaujal a navíc mi přišel poměrně pitomý. Ale tři hvězdy tomu dám rád - za první polovinu bych totiž bez přehánění dal čisté 4*, protože tam to fungovalo i na mě, ale za zbytek filmu, no... Škoda mluvit. Tarantino mě fakt nebere a asi nikdy ani nezačne. 3* ()

MrPierc

Tenhle film je zvláštní. Je zvláštní hlavně tím, že jsou tu velké výkyvy a styly protivníků. Jeden USA - metla boží, která je primitivní až na kost, ale je vlastně v pozici těch hodných i když dělá hrůzné věci. Pak je tu německá strana, která je na první pohled uhlazená, kultivovaná, ohleduplná, ale pod povrchem je tam zvířeckost/barbarství, kterou mají Němci v sobě doposud. Nejlépe je vidět barbarství, když oficír jí s Shosann štrůdl, který hltá bez přetvářky = dokonalé scéna. Film sice není akční, ale v tom je ta síla. Je tu hodně dialogů, ale skvěle zapadají - není tu hluché místo a vždy, když se domluví, tak přijde chvilková brutalita, přestřelka či akce, která vás vykolejí z klidu a pak zase film pokračuje pozvolna dále. Christoph Waltz hraje tak přesvědčivě, slušně, živelně, uhlazeně, primitivně, hystericky - všechny tyto tváře ukáže a je to radost se na to dívat. Mélanie Laurent je také moc dobrá - je to bojovnice, která má za sebou hořký život a hodlá se za něj pomstít. Velmi dobrá artikulace němčiny u herců a i primitivní přízvuk angličtiny Bradem Pittem. Příběh filmu byl sice nadlehčený, ale chvilkové brutality či dramatické scény hodně rychle mění náladu. Výborná hudba. ()

O´Neill

No to se nam Quentin opět předvedl! Naprosto perfektní snímek. Super hudba, dobře (a vskutku zajímavě) vybrané role herců, a herní výkony, ty byly naprosto ÚCHVATNÉ! Ať už výkon doposud béčkového Tila Schweigera, nebo Christopha Waltze či Gedeona Burkharda ... ty výkony všech byly opravdu EXCELENTNÍ! A efekty byly taky velice dobré, a celkově na mě film působil velice kladně. A ... "To bude mé mistrovské dílo". ---EDIT--- Nutno dodat, že poté co jsem vylezl ze sálu kde se hrál Vlak 1 2 3, bych nejraději panchartům dal tak tři hvězdičky, protože v porovnání s Vlakem 1 2 3 je blbost :) Takže zkrátka: Pokud mám zachovat první dojem z filmu, kdy jsem panchartum dal 5 hvězdiček, tak Vlaku 1 2 3 bych musel dát minimálně 7. ()

Abes

Tak jsem se nechal slepě nachytat na baseball s nácky... nuže dostal jsem asi nejukecanější a taky nejméně hodnotný film mého oblíbence. Snad poprvé jsem po shlédnutí Tarantinova filmu neměl nutkání vidět ho znova. Přesto jsem si ho znovu pustil a jako např. u Jackie Brown, Gaunerů nebo Grindhousů hodnocení navyšuji. ()

Rocky88

Absolutní paráda! Ani nevím, kde mám začít. Zkusím to s režií - Tarantino je v nejlepší formě. Každičký záběr je bezchybný, každá scéna, ať už začíná sebeklidněji, začne zničehonic gradovat a dosáhne svého kýženého vrcholu v okamžiku, kdy to nečekáte (zářným příkladem budiž scéna v hospodě). Scénář je po takovéto době vypiplán do posledního dialogu. Kde kdysi Tarantino potřeboval dlouhé vyprávění o prdelích poznávajících středověk a o sraní atomových hřibů, tady mu stačí pouhé "Buon Giorno" (v tom okamžiku se opravdu celé kino válelo smíchy). Dialogy jsou opět dlouhé, ale naprosto úderné, ani jediná hláska není zbytečná. Z herců jsem také nadšen. Kdykoliv se na plátně objeví Pitt nebo Waltz, je jasné, že následující scéna bude památná. Taky se mi líbilo karikaturování nacistických pohlavárů - ubrečený Gébls a Hitla žadonící o žvýkačku mi zůstanou v hlavě pořádně dlouho. Poprvé jsem také zažil, že ač se nejedná o premiéru s přítomnými herci či režisérem, celé kino na konci aplaudovalo. A taky bylo proč. Hned po skončení promítání jsem měl chuť si na za čtvrt hodiny začínající další představení koupit lístek. Nemám výtky. 100%. ()

DrBuznička

Výborně natočený film; nicméně mi konečně dovolil si uvědomit, proč nemám Tarantina příliš v lásce. Tarantino umí psát, umí přijít se zajímavými postavami, s pikantními scénami, ale nedokáže film spojit v kompaktní celek. Jeho filmy nemají smysl, pointu, téma. Je to jeho styl, ale v mých očích je prostě Tarantino amatérským scénaristou. Jeho pracovní postup, kdy ho nejdříve napadne několik dechberoucích scén, které se pak následně snaží uměle slepit v celovečerní film, je více než okatý. Na druhou stranu, kdyby si nepsal scénáře sám, jeho filmy by ztratily šťávu (viz. Jackie Brown). Každopádně se asi s tímhle přístupem nikdy nezbaví nelichotivé nálepky "kokot z videopůjčovny". ()

lebowski!

Opravdu výtečný film! Jediná chybička, kterou lze vytkout, je zavádějící název filmu. Takhle to vypadá, že jde o akční příběh o skupince, říkající si Inglourious Basterds, a i z trailerů divák čeká brutální kosení nácků ve velkém, podobně jako ve velkém brutálně kosila své nepřátele Nevěsta v Kill Bill. A to je chyba. Hlavními hrdiny jsou ve skutečnosti dívka Shosanna a německý důstojník Hans Landa (vážně skvělý Christoph Waltz). Když však rychle zapomenete svá očekávání a vyjdete z omylu, dostane se vám krásný, propracovaný a ve velkém nácky kosící skvost. ()

Vojťas

Opravdu mistrovsky podané - skvělé dialogy, kamera, hudba, nezapomenutelný Christoph Waltz , ale plný počet hvězdiček prostě NEDÁM. ... A to hlavně kvůli vymýšlení nové historie pádu Třetí Říše a smrti Hitlera. Samozřejmě, že se jedná o nadsázku a utahování si z nácků, ale pro méně znalé historie tento film jako adekvátní neschvaluji! ()

selviskhed

Já jsem nepřítel Tarantinových filmů a kdybych měl říct jméno jednoho režiséra, který je široce uznáván a jehož tvorba jde úplně mimo mě, řekl bych to jeho. Problém je v tom, že ten film je objektivně dobrý. Já jenom nesnesu, když někdo zvládne natočit silné dramatické scény a "ničí" je naprosto nemístnými vtipy. Nesnesu takové míchání žánrů. Scénář je perfektní, plný výborných nápadů. Vrchol filmu je neuvěřitelně katarzní. Přesto mám pocit, že když dávám čtyři hvězdičky, hodnotím pouze dramatickou část filmu a vtipné momenty si vduchu uzávorkovávám. A mimochodem, do koulí se nestřílí. Cartman to vysvětlil Buttersovi v South Parku asi před rokem. Někdo by to měl vysvětlit i Tarantinovi. A nakonec - nevím jak vypadá oscarový herecký výkon, ale Pitt by mohl získat alespoň nominaci. ()

Petoss1

Toto je film, na ktorý som sa dlho tešil a môžem so šťastím v srdci povedať, že to predčilo všetky moje očakávania. Quentin Tarantino opäť ukázal svoju genialitu a to je vec, pre ktorú ho mám veľmi rád. Zabudnite na REÁLNY príbeh z obdobia druhej svetovej vojny, toto je svet režiséra, takže si vňom môže robiť čo chce a ako chce. Už len úvodne titulky s hudbou ako z westernu naznačia, že to nebude len tak obyčajný film. Rozdelenie do kapitol mi neprekážalo a každá je svojim spôsobom originálna a výnimočná. Úvodná, odohrávajúca sa na francúzskom vidieku je skvelá (ako všetky) a predstaví najväčšie hovädo filmu plukovníka SS Hansa Landu (skvelý Christoph Waltz) ako aj skvelé dialógy disponujúce perfektnými hláškami. A to je práve to, prečo sú Bastardi tak skvelí. Herecké výkony (výber hercov dokonalý, Shosannu som si zamiloval) a najmä dialógy, ktoré sú základným kameňom príbehu a dokonca im ustupuje aj akcia, ktorá je síce v menšom množstve, no zvládnutá na jednotku, to všetko vytvára parádnu podívanú. Detailne rozbíjanie hlavy pálkou, alebo vyrezávanie značky, ktorú už dotyčný nedá dole, sú jednoducho scény, na ktoré si vždy rád spomeniem :D. K príbehu len toľko, že je samozrejme nereálny a skvelý, plný zvratov, rýchlej akcie a je to vlastne typický Tarantino. No a ten soundtrack ... OMG parádny. Inglourious Basterds sa pre mňa stal filmom, ktorý mi nestačí vidieť raz, dvakrát a tak nechýba veľa a skončí možno aj v mojej top 10 ... 100% ... PS: Po viacnásobnom videní sa tento skvost dostáva do mojej TOP 10. ()

bourec

Quentin Tarantino natočil znovu výbornej film.Je až neuvěřitelný,jak v tomhle filmu fungujou ty scény ,kde se mluví a jinak se nic neděje.Už na začátku filmu,při konfrontaci mjr.Landa/což byl mimochodem pěknej zmrd/ s tim sedlákem ,co schovával tu rodinu,sem měl při očekávání co bude dál,pěkně sevřenej žaludek.A takhle to bylo ve všech scénách.Samozřejmě je to fikce,ale dobře natočená,a kdo přistoupí na Quentinovu hru,bude potěšen.Tleskám a dávám 80%. ()

KooNY

Pomalu přicházím Tarantinovi na chuť. Pulp Fiction se mi napoprvé moc nelíbil, Kill Bill byl docela fajn, ale že bych ty filmy nějak žral to ne. Ale Inglourious Basterds mě nadchli. Perfetní příběh, vyšperkované dialogy a super herci. V záplavě všech těch filmů, které jedou podle nějaké šablony, jsou Basterdi sakra originální film u kterého se i při té stopáži nedá nudit. Bravo, Quentine. ()

Meridius

Pro mě asi nejkoukatelnější Tarantinovka. Brad Pitt a Christoph Waltz jsou výborní. Nicméně, je to zbytečně příliš ukecaný. ()

Jino

Nečekal jsem, že mě nová tarantinovka bude tak bavit a ona mě opravdu bavila. Tarantino se vrátil ve velkém stylu a opět se silnými dialogy, které nedávají vydechnout ani na sekundu, do toho povedený námět, hudba a hlavně se mi líbila i kamera. A pak samozřejmě herecké obsazení a jejich perfektní výkony. Zvlášť Christoph Waltz byl vynikající. Plný počet ale přes všechny klady nedám z jediného důvodu. S blížícím se finále se na moje očekávání snímek ubíral trochu jiným směrem než bych k doposavadnímu kvalitnímu dění očekával. Ovšem ta finální scénka neměla chybu. Slabších 90% ()

Langy10

Nevim jestli je dobrý dělat si legraci z války, tohle byla snad největší americka stupidita vubec!..... Dávám jednu hvězdu za Brada Pitta, protože ten to jeste jaks taks vylepsoval, jinak fakt děsný! Takovýhle filmy by se nemli vůbec točit. Nechápu jak to mohl projít dál! ()

cariada

Tarantino se nezapře opět film plný brutality. Určitě smělá vize o konci války, asi by bylo zajímavý jak by to bylo ve skutečnosti. Přesto mě na filmu vadí strašně dlouhý záběry a rozhovory, kdy člověk stále čeká až se něco začně dít. Přesto film dobře utíká a nenudí. ()

Martrix

Tak asi takto. Tarantino je pošahanec a všechno to nasílí, které používá tak samozřejmě a lehce jakožto výrazového prostředku, z něj v mých očích dělá nebezpečného člověka. Nicméně se to nevylučuje s tím, že je i velice talentovaný režisér. Pro mě osobně jsou Hanebný pancharti jeho nejlepší film. Ale není to proto, že bych si liboval v pohledu na zabíjení. Navíc tentokrát se to násilí schovalo za válku, takže má jakési opodstatnění. Přesto pořád nevidím důvod, proč ho ukazovat tak zblízka a zvesela. Ostatně to co oceňuji především, jsou hlavně vynikající dialogy, režie a parádní herecké výkony. Postava Landy...nejcharismatičtější nácek filmového plátna. Tarantino umí tvořit zajímavé příběhy, oživit je působivými postavami a vypointovat je natolik ostře, že to občas bere dech. Štve mě, že dělá tak úchylné filmy. Lépe řečeno štve mě, že se člověk musí probrodit potoky krve a přelézt přes kopce brutality, aby si mohl užít to dobré co ve filmu je. A že v tomto filmu je výborné filmařiny opravdu hodně. ()

Attta

Vynikající nářez, ve kterém najdete napětí i se u nej skvěle pobavíte! Skvělé charaktery postav stvárněné výbornýma hercema. Christoph Waltz neměl chybu! Téma druhé světové války, které není u Tarantina zase tak něco obvyklého se zajimavým mixem hudby a amtosféry, udělal něco velkolepého! ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019