Vlčí lov

• Jižní Korea Project Wolf Hunting (více)

Akční thriller odehrávající se při eskortování nejhorších zlončinců mezi Jižní Koreou a Filipínami. (mikki089)

pornogrind

Parádní akční splatter jízda, která na gore rozhodně nešetří. Problémem je, že jsem se mezi těma šikmookejma nemohl místy zorientovat. Ale jak jsem tak letmo četl zdejší komentáře tak jsem nebyl sám. Tudíž ve filmu nebylo moc komu fandit. To se ale změní zhruba v půlce. I korejci mají svoje Frankenstainovo monstrum a to po hodině nastupuje na scénu a rozjíždí tu pravou řežbu. Rázem veškerý sympatie směřují k tomu dvoumetrovýmu zohavenýmu hovadu, protože kde je on tam jsou i potoky krve. Bavil jsem se ale na plnej počet to není. Zejména kvůli těm matoucím ksichtům a zbytečně dlouhé stopáži(první hodina moc akce nenabídne). ()

JASON_X

Už jsem se obával, že Korejci poněkud vyměkli, protože několik mých posledních setkání s tamními horrory a thrillery nebylo příliš uspokojivých. Ovšem touhle řežebnou peckou se Korejci vrací do mého merku na plné koule. Krvák par excellence, takový se často nevidí. Brutální rubačka zločinců s policajty na palubě zaoceánské lodi by byla i jen sama o době na poctivé čtyři pěticípé. A TO nejlepší přitom v té době ještě zlověstně dřímalo v podpalubí, zmutované, nehybné, komatoidní. Ovšem když TO bylo omylem zkropeno několika kapkami lidské krve, protékající po kýblech palubami jako chcanky slamníkem, začaly se dít věci. Umlátit někoho jeho vlastní utrženou rukou jsem už ve filmu viděl, dokonce dvakrát myslím, skvělý gag. Ale aby někdo (v tomhle případě dokonce normální člověk) někomu ruku v zápalu boje ukousl, respektive uhryzal, tak to je pro mě novinka. Za úžasné podpalubní monstrum musím zaokrouhlit nahoru. A moc rád bych viděl souboj tohohle impozantního natural killera třeba s Michaelem Myersem, nebo Jasonem Voorheesem. +90%. ()

Bordoshut

8/10 – Překvapivě velice osvěžující masakrální nářez, který minulý rok dorazil z jihokorejských končin. O žádné hlubší myšlence pochopitelně nemůže být řeč, ale film si sám velmi dobře uvědomuje čím je, nesnaží se stylizovat do něčeho složitějšího než prachsprosté zábavy a celé 2 hodiny šlape na plné obrátky. Mezi jinými bezduchými akčňáky, které Amerika chrlí jako na běžícím pásu, vynikne zejména po stránce goru. Režisér Hong-seon Kim se toho skutečně nebál a tam, kde by se americkým investorům stahovaly koule až do žaludku, cáká umělou krví jako smyslů zbavený. Podle vlastních slov jí během natáčení spotřeboval fascinujících 2 a půl tuny. Krvavé běsnění však není to jediné, čím Project Wolf Hunting překvapí diváka. Druhou věcí je nevšední žánrový skok, ke kterému dojde cca v půlce filmu. Do hry totiž vstoupí tzv. lidská zbraň, predátoří terminátor-likvidátor, který fatálně pošlape plány jak bandě zločinců na útěku, tak přeživším poldům na lodi, snažících se je chytit. Opravdový Masakr holýma rukama tak může započnout. Ve zkratce velmi zábavná jednohubka, pravděpodobně jeden z nejkrvavějších filmů co kdy kdo natočil, snímek bez valné výpočetní hodnoty, nicméně s jedním pěkným zvratem a žánrovým skokem, příběh se obešel bez hlavní postavy. Vtípek na dlouhé večery: „Jak dělá šnek? Šnekyty-šnekt. A jak dělá režisér Hong-seon Kim? Cákyty-cák, cákyty cák.“ ()

PetrPan

Con Air s Jasonem Voorheesem aneb když si k útěku vybereš špatnej transport.  Brutální kydlovačka na lodi, kde se při naplánovaným útěku nejdřív filetují a střílí zločinci s policisty a osádkou lodi, načež se z neznámého důvodu v podpalubí probudí tajný experiment a supervoják a  pak teprve začíná ta pravá splatter zábava pro krvemily.  Hlavy praskají, údy se trhají a tělesné tekutiny stříkají všemi směry a je úplně jedno, zda jste drsnej hajzl, co chčije na mrtvý poldy nebo připoutaná bezbranná policistka, všem se dostane brutálního rozhřešení. Kdo je kdo bylo jasný prakticky od začátku, ale přesto mě vlastně téměř totální anihilace všech trochu překvapila, ovšem ne že by se v korejských luzích, tady lépe mořích, nedalo něco podobného čekat. Otevřený konec pak slibuje pokračování, což si asi nenechám ujít. Obvyklé neduhy podobných samoúčelných řezničin se tu dají v pohodě překousnout, byť debilita postav mnohdy nezná mezí. Nejhůř skousnutelní byli asi ovcoidní policejní strážci...ale co už. Čtyři lehce úchylný. ()

*CARNIFEX*

Extrémne za vlasy pritiahnuté (veď preto je tú to sci-fi) a primitívne zároveň, no jedným dychom musím dodať, že vzhľadom na brutálnosť, gore a hektolitre krvi - nadpriemerne atraktívne. Tento film by si rozhodne zaslúžil zaradenie do horor žánru. Na plný počet to určite nie je, strašne preháňam, no keď vidím tie hodnotenia, ktoré ho umelo deklasujú, tak veľmi rád prihodím. Bola to celkom zábava :) ()

• Ve scéně, kde japonská císařská armáda prováděla pokusy na lidech, jsou zobrazeny moderní EKG přístroje. (Johnny.ARN)
  • Natáčanie skončilo 14. apríla 2022. (Arsenal83)
  • Ve filmu bylo použito 2,5 tun umělé krve. (Claw)