Reklama

Reklama

Most osudu

  • Velká Británie The Bridge of San Luis Rey (více)
Trailer

Obsahy(1)

Třetí filmová adaptace románu Thortona Wildera se odehrává v 18.století v peruánské Limě. Tragická nehoda, při níž se do propasti zřítí lanový most svatého Ludvíka krále, si vyžádá 5 lidských životů. Kněz Juniper (Gabriel Byrne) se vydává na místo neštěstí – chce se dozvědět více o (zdánlivě spolu nesouvisejících) životech obětí a na základě zjištěných informací posoudit, jestli se jednalo o boží záměr nebo opravdu pouze o nešťastnou náhodu… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pro našince hůře srozumitelný přepis románu The Bridge of San Luis Rey (1927), který byl oceněn Pulitzerem. V zahraničí je to námět populární, první filmová adaptace vznikla už v roce 1929, další hned 1944. Po válce byla natočena také televizní inscenace, premierována divadelní hra a dokonce opera. Herecky je McGuckianova verze až velkorysá, velké jméno najdeme v každé scéně (Robert De Niro, Harvey Keitel, Kathy Bates, Gabriel Byrne, Geraldine Chaplin, F. Murray Abraham). Z mnoha jednotlivých příběhů je pak zdaleka nejzajímavější osud herečky La Perichole (tu v němém filmu hrála Lili Damita). Kulturní prostředí Limy v 18. století je konečně atraktivní samo o sobě a proto bych neváhala s doporučením. ()

aLPaC odpad!

všechny recenze uživatele

Totální NUDA a π(PÍ)ČOVINA. Nejhorší film, co jsem letos viděl. Ostatně ten rozdíl mezi rozpočtem a tržbami hovoří za vše. Nechápu to hvězdné obsazení (De Niro, Keitel, Bates, Byrne - a to ještě o to víc, vzhledem k filmografii paní režisérky, která stojí za hodně starou bačkoru). Vlastně možná bych měl dát spíš plný počet než odpad, jelikož jsem se u toho stihl najíst, ostříhat nehty, přečíst článek do školy, zahrát pár her milionáře na mobilu a zkouknout kurzy na fotbal. Takže žádné promarněné dvě hodiny. Ne, to samozřejmě bylo myšleno ironicky, ale to asi všem, co si tento komentář čtou došlo. Mimochodem ze slova NUDA se dají složit slova jako duna, dna, dan a ze slova PÍČOVINA slova jako pí, op, opi, pin, čop, čip, čin, oči, nop, nov, nip, niv, ovan, nova, vina, vína, píča, niva. Všechna tato slova lze vyhledat ve slovníku českých slov. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tenhle film mel docela silnej potencial, cekal jsem, ze tu budeme sledovat tu uvodni spousteci udalost a pak prohazene osudy jednotlivejch obeti, ktery se na zaver spojej, jenze film je krapet jinej. V podstate vypravi pribeh vsech obeti najednou v jednom pribehu a vetsina se jich zna. Do toho je par prostrihu na inkvizici ci co to bylo. A na zaver se stejne clovek nedozvi, jesli to byl teda bozi zamer a nebo co to teda bylo. Film v podstate zachranuje par zajimavejch scen, jimz vevodi ta na moste, dale solidni hudba a pak herci. Ty sice vetsinou nemaj co hrat a tvari se otravene, ale najde se i par promakanejsich postav, jako je treba postava Bates nebo Keitela. Na to, ze se tu jen dve hodiny keca a obcas jsou ty kecy zmateny, jsem se nudil prekvapive malo, ale presto to na vic jak 3* neni. ()

sestrad 

všechny recenze uživatele

Téma mě zaujalo, zpracování nikoliv, naopak, naštval mě ten promrhaný potenciál. České titulky (o dabingu nemluvě, další vyhozené peníze) vůbec netuší, která bije, teolog si rve vlasy hrůzou. Film je sám o sobě překombinovaný, chápu, co chtěl T. Wilder v románu asi říct, ale film mně připadá vedle jak ta jedle - tolik anachronismů, že se na to prostě nedá dívat, nemluvě o celé jeho struktuře, dost nudné. Chápu, že je fascinovaly tehdejší oděvy, ale třeba parta františkánů, která má pro větší romantiku prakticky pořád hlavu zahalenou kapucí, třeba když si čte cosi v knihovně á la 20. století (viz sklo) nebo koketní chůze jeptišek, no to je prostě na mně příliš. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Existuje vo vesmíre plán pre priebeh ľudského života?“ Mne sa to páčilo (lebo sa mi páčila MISIA a KRVAVÉ HUSLE). Opulentná historická výpravná melodráma, skrížená s jemnou dávkou mysteriózna a čudnosti. To pramení z takmer až terminátorskej otázky "Ktoré udalosti v našich životoch sú výsledkom našich vlastných činov resp. rozhodnutí a naopak - ktoré sú dielom osudu, ak niečo ako osud vôbec existuje?". Nemyslím si, že MOST OSUDU je geniálny film, ale nemyslím si ani to, že sa mu k očiam hodí "štandardné" hodnotenie. Alebo s príbehom (nakrúteným podľa knihy držiteľa Pulitzerovej ceny) súhlasíte, alebo nie. Alebo sa vám to páči alebo nie. Ja beriem oba postoje, ale zatsávam prvý. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (4)

  • Osud herečky a zpěvačky Micaely Villegas zvané La Perricholi (1748-1819), inspiroval hru Prospera Meriméa Kočár nejsvětější svátosti (Le carrosse du Sanit Sacrement, 1829) a operetu Jacquese Offenbacha La Périchole (1868). (NinadeL)

Reklama

Reklama