Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

Jeremiah

Když mám špatnou náladu, tak si pouštím konkrétní filmy. Toto je jeden z nich - film, který mne uklidní, z kterého na mne dýchne poezie milostného příběhu, a který je ještě navíc zasazen do mého oblíbeného tenisového prostředí. Velice dobře zahraný a věrohodně podaný příběh, který člověka sice neuzemní, ale mne alespoň z duše potěší. Ještě poznámka na závěr - Kirsten Dunst je zde mimořádně roztomilá. ()

Darth Vader

Sakra člověk si říká, že když vidí plakát- "Přijďte do kina hrajeme Wimbledon", bože co to zase bude za hovadinu. Jenže angláni nejsou žádní usmrkanci a dokáží natočit i romantiku, která se nestává po 5 minutách trapnou! Od začátku byl předvidatelný konec filmu, ale proč hodnotit film špatně když u mě to účel splnilo- Odpočiněk při sobotním čaji byl s tímto filmem doladěný k dokonalosti.:) ()

jasanka

Čekala jsem trošku víc, bohužel musím film ohodnotit jako naprostý a ničím nevybočující průměr. To znamená fajn komedie. ()

Chundys

Romantické filmy v poslední době upadaj! Dlouhou dobu, jsem neviděl nějaký skvělý (a to, že se rád někdy kouknu)! Nedávno jsem shlédl Wimbledon a můžu s klidným srdcem a úsměvem a skoro i slzých ve tváři říci: paráda jsem spokojen, konečně zase jednou pecka :-)! Rád se kouknu znova a Paul Bettany má u mě plný počet! Bomba! ()

Platom

Velmi příjemné překvapení. Tenis jako takový mě vůbec nebere, ale tato sportovní romance měla opravdu něco do sebe. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje naprosto skvěle a průběh filmu přetransformovává diváka na fanouška, což je u podobných snímků jedno z hlavních kritérií úspěchu. Tak jako jsem fandil v boxerském zápase Rockymu, jsem fandil i Peteru Coltovi. ()

Rathalos

Tak tato romanticka komedia ma dostala,velmi pekny film,Paul Bettany a Kirsten Dunst vytvorili super parik,ktorym to spolu neskutocne sekne a k tomu vsetkemu sportova tematika,konkretne tenisova,cize u mna za plny pocet bodov...:-) ()

Puol

Príjemná športová komédia s autentického prostredia tenisového turnaja Wimbledon. Bettany aj Dunst sa k sebe hodia a aj som uveril, že vedia hrať tenis. Zatiaľ najlepší film z tenisového prostredia.(keď sa zamyslím tak som vlastne ešte žiadny iný nevidel) ()

Snape

Ach, ty britské romantické komedie z Londýna... Jak to ti Britové jen dělají? Už od skvělých úvodních tenisových titulků svěží, vtipná a celkově příjemná podívaná. Potěšily mě i neokoukané tváře – zejména Paul Bettany je typově zajímavý herec, kterého si dokážu představit ve všech rolích od romantického tenisty až po masového vraha. :-) 1. dodatek: Wimbledon je důkazem, že lze anglický film natočit i bez Hugh Granta! (Sorry, Charlesi, Williame, Danieli, Wille; pardon, pane premiére!) :-) 2. dodatek: Vím, že mi to nikdo po přečtení tohoto komentáře neuvěří, ale tak moc smajlíků obvykle nepoužívám! :-) ()

Darkslayer

Príjemné prekvapenie. Wimbledon je veľmi milý snímok so štipkou nevtieravého humoru. Iste, ako romantická komédia ma aj svoje slabé miesta ako mierna klišoidnosť a podobne, ale to sa v pomere ku kladom dá ľahko odpustiť. Sympatické herecké obsadenie, dobrá hudba,zaujímavé prostredie a skvelo prevedené zápasy. Tennis som nikdy nemusel (jeho sledovanie ma viacmenej dosť nudí) avšak tu ma veľmi bavil. Jednotlivým aspektom filmu by sa dalo niečo vytknúť ,ale ako celok tvoria nadpriemerný filmík. 4* ()

hitcher

Sympatičtí hrdinové, neokoukané prostředí tenisového turnaje a několik (pár velmi) vtipných momentů jsou bezesporu klady této nadprůměrné romanticko-sportovní komedie. ()

Mary19

Originální romantický snímek, který je zasazen do mého milovaného prostředí; do prostředí tenisových kurtů. Paul Bettany jako Peter "Peter" Colt je velmi přesvědčivý a Kirsten Dunst předvádí jako vždy svůj nadprůměrný standard. Takže ať žije Wimbledon...a Peter Colt... 80% ()

texa

Pro mě určitě postrádá jakýkoliv náznak komedie. Spíše jsem vždy tlačila tenisový míček očima přes pásku :D Ale film je to příjemný. Pro mě tady Kirsten trochu zklamáním ale Paul Bettany je pro mě sympaťák a vytáhl to až na 4*. A britský akcent prostě zbožňuju. ()

Heroine

Myslím že Wimbledon má k romantické komedii poměrně daleko. Proto se ani nemusím stydět, dát mu vyšší hodnocení. Ne že bych byla tím filmem nějak extrémně nadšená, to fakt ne. A to především proto, že mi vadí Kirsten Dunst v každém záběru, což mi film kazilo. Ale co se mi na filmu líbilo je to, že mne ani na chvilku nenudil. A to i přes mojí averzi k profesionálnímu sportu, averzi k romantice, i averzi k nucenému humoru, kterého je film plný. Především totiž, mne film bavil výborně vybraným hlavním hercem: Paul Bettany. Začínám si o něm myslet, že fakt zahraje všechno. Je to vynikající herec, který hraje každým pohybem a každým výrazem v obličeji. Málokdy se mi stane, že by mne herec bavil už jenom tím, jak hraje. Paul Bettany je výjimka. ()

Rockerman

Je to romantický film, který je natočený podle osvědčených pravidel, podle kterých se tyto filmy točí. Liší se jen prostředím, ve kterém se příběh odehrává. Zde je to atraktivní prostředí nejslavnějšího tenisového turnaje světa - Wimbledonu. Film je to ale svižný, nenudí a je vyšperkovaný humornými scénami. Takže ten kdo má rád nenáročnou, ale neurážející zábavu s povinným happy endem, tohle je film pro tebe. 3 a půl *. ()

Krchy

Jedna z lepších romantických komedií, zejména díky Bettanymu. Plus tenisové scény tvoří další (byť nechtěnou) komickou vložku. ()

GOREGASM

Kdyby se Wimbledon nesnažil ukázat jak mnohotvárná a citlivá tenistova duše je, zbyla by jen čistá romantika okořeněná tenisovým prostředím. A bylo by to zatraceně správné řešení. Realita je ovšem taková, že kroutím nevěřícně hlavou nad mimoidními myšlenkovými pochody Bettanyho "tenisty" a o vyznění tenisu samotného, který jako by z 50. let vypadl, nemá smysl vážně diskutovat. Obligátní tvrzení, že herci jsou fajn sice platí, ale s tím tenisem příště opatrně, protože to tenisově orientované žvatlání je místy na pěst. 30% ()

LaMangue

Věřili byste, že jsem začala sledovat tenis? Hold, některé filmy mají na člověka velký vliv. A nemusí být bůhvíjak hlubokomyslné...Sympatičtí herci, stejně tak jejich postavy, pohodový film :) ()

BeranSon

Příběh nezajímaví a hlavní dvojice, tedy zejména Paul Bettany je mi nesympatický. Jako tenista musím říci, že je to spíše ostuda.Trikově i hráčsky dost odbyté. 5/10 ()

MickeyStuma

Tenisový sport spojený s romancí je zpracován velmi vyváženě a kultivovaně. Příběh se odehrává během Wimbledonu a tak máme možnost podívat se i do zákulisí této prestižní soutěže. Jemný humor podtrhuje milostný příběh dvou soutěžících, kteří se tu potkají a kteří patří mezi ty nejlepší. Snímek je převážně sportovní film a tak finále příběhu tomu odpovídá. Turnaj je nasnímán tak skvostně, že napětí nenechá diváka klidným. Romantický nádech je přirozený, jemný, na nic si nehrající součást děje, který je příjemný v každém záběru. Nejančí se tu, nevříská se tu, pouze se tu zodpovědně přistupuje k tomu, k čemu tu všichni jsou. A to je tenis. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill