Reklama

Reklama

Křik

  • Velká Británie The Shout
Trailer

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

ink flo 

všechny recenze uživatele

Společně s "Borgman" nejdivnější home invasion vůbec. V pobřežní vesnici v Devonu se objeví tajemný cizinec v dlouhém černém kabátě, který se nasáčkuje domů k jednomu páru a tvrdí o sobě, že má výcvik od aboriginských mágů a ovládá smrtící výkřik. Jede to na charisma démonického Alana Batese, kouzelnou atmosféru, pomalé snové tempo, nejasnost a princip nespolehlivého vypravěče ("It´s always the same story, always the same story, but I change the sequence of events, I vary the climaxes, because I like to keep it alive, I like to keep it alive.") ()

panjosef 

všechny recenze uživatele

Muž (Alan Bates) se v Austrálii při pobytu mezi aboriginci naučí panovat křikem, který zabije vše živé. Přestěhuje se do anglie do jedné malebné vesničky a zde se začne infiltrovat do rodiny muzikanta Anthonyho (John Hurt). Jedná se o zajímavý anglický horor s poměrně originálním nápadem. Nečekejte žádné mraky gore nebo akce, jedná se o komornější příběh, který staví na konverzacích a pomalu a důkladně buduje zajímavou chladnou atmosféru. Příběh je situován do prostředí malé vesničky na anglickém venkově v kopcovité větrné krajině u mořského pobřeží, se spoustou pastvin a permanentně zataženou oblohou. Atmosféra chladné anglie je tady výborná a z prostředí se vytěžilo maximum (pro srovnání např. některé díly detektivek s inspektorem Dalglieshem, třeba Plány a touhy). Samotný příběh pozvolna spěje k vyhrocení konfliktu postav. Zajímavým způsobem je pojaté působení na Anthonyho manželku a její postupné podléhání, tady mne zejména utkvěla jedna výborná scéna, při které je náhle použit experiment s černobílým filmem - nebudu samozřejmě prozrazovat ale jedná se o výborný a celkem klíčový okamžik a při sledování ve mne opravdu hrklo. Podtrženo sečteno, za podívání rozhodně stojí, jen upozorňuji, je to spíše pro náročnějšího diváka. Jo a jinak Anthony je fakt skvělý hudební experimentátor, takový Radek Kopel trochu :-) . ()

Reklama

Miroslav.Zac 

všechny recenze uživatele

Sedmdesátá léta a britský venkov je vražednou kombinací a to se ani nemusí jednat o horor, což člověku dojde už někdy v polovině, ale přijít na lepší zařazení stejně nedokážu. Každopádně zde hraje prim lidská psychika, ať už v jakémkoliv stádiu příčetnosti a kdo nehoví zdánlivě nic neříkajícím scénám, které mají ovšem svůj skrytý smysl, tomu film nic neřekne. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Atmosférická podivnost, která dává smysl, pokud přistoupíte na její pravidla a nebudete se hrabat v tom, že tam pro ně chybí pozadí. Pak je totiž vidět, že Skolimowski měl svůj nápad promyšlený a povedlo se mu do něj zapracovat snad všechny tajemné náznaky a symboly, které postupem času ukáže. Mě se to naštěstí povedlo a tak jsem z Křiku mohl mít silnější zážitek, umocněný zpočátku zmatenou, ale postupem času stále lépe gradující atmosférou, založené především na strachu z čehosi podivného a nepochopitelného, co ale má velkou moc. Také je to to nejoriginálnější home invasion, jaké jsem kdy v životě viděl a Anthonyho experimentální vytváření různých zvuků byl hodně zajímavý prvek, který mě dost bavilo sledovat a vše ostatní celkem příjemně odlehčoval. Jen škoda, že z toho nevypadlo něco hlubšího - především u toho častého odkazování na náboženství bych čekal, že to tam bude mít větší roli, ale ne, SPOILER jen Anthony hraje v kostele na varhany a v dunách umře farář, KONEC SPOILERU nic víc. Ale určitě se mi to líbilo a kam se na to hrabou všichni ti současní přeceňovaní Ari Asterové či Mikové Flanaganové, kteří prý točí "kvalitní náročné horory"... Slabé 4* ()

gumli 

všechny recenze uživatele

Zvláštny horror,ale je určený pre náročnejšieho diváka,taký experiment v tomto žánri.Aspoň mne takýto pripadal.Neznámy tulák ktorý prichádza z Austrálie do malého primorskeho mestečka v Anglicku vypadá ako Mefistoteles.Tvrdí že 18 rokov študoval v Austrálii domorodú mágiu.Všetko to tu vystihol užívateľ Cushing,takže už niet moc čo dodať.Výkrik toho cudzinca bol ale šokujúci,ovce aj s bačom popadali na zem ako mŕtvy,hudobník aj napriek tomu že mal v ušiach akési štople padol na zem v bezvedomí tiež.A je to tiež film aj o bláznoch,krikete a bezmocnosti voči tomuto cudzincovi.Vo filme často ukážu škriekajúceho páva.Veľmi zvláštna je aj hudba a zvuky,ktoré boli použité v tomto filme.Film zanecháva veľa nezodpovedaných otázok a je len na divákovi ako ten film prijme. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama