Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Elitní zabiják upírů Reeve (Ekin Cheng) bojuje proti brutálnímu světu vampírů, kterému vládne jeho úhlavní nepřítel, Vévoda. Ten se snaží dopadnout prince upířího národa, aby pomocí jeho krve uvrhnul Zemi do nové doby temna. Reeve s pomocí Jackie Chana musí Vévodu zastavit, než bude příliš pozdě. (Magic Box)

Recenze (76)

JAn 

všechny recenze uživatele

Když už šílenost, tak pořádná. Nepřehledný chaos, zmatené honičky, sentimentální upíří princ, Jackie Chan a hlavně půvabná Chung Gillian. K nejlepším scénám jednoznačně patří zde už zmiňovaný souboj o plyšového medvídka, honička v sanitce a závěrečná bitka á la Kill Bill. Co mě se týče, bavil ´sem se od začátku až do konce. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Je třeba zabít sedm upířích princů a získat klíče, které v sobě ukrývají. Ty pak odemknou mocnou magickou knihu. Poněkud nevyvážený snímek s pěkným úvodem. Bitka ve stanici metra je atmosférická, záběry na zkrvavené obličeje uvnitř vagonu dodávají na syrovosti. Komediální vložky bohužel snímek posouvají do tuctové produkce Hong Kongu, i když boj o plyšového medvěda má šmrnc. Jistě, když zde hostuje Jackie Chan, žádné velké krveprolití nelze očekávat. Upíří zuby se elegantně vysouvají, a když jich je plná huba, připomenou Démony (1985, r. L. Bava). Dvě dvojice milenců směřují ke šťastnému konci, který jim však překazí upír Deko Dekotes (Mickey Hardt). Jedna z klíčových postav kupodivu umírá. Škoda, že se tvůrci více neodvázali. Minusem jsou také mizerné digitální efekty. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Rýdzo slovanský mýtus o nemŕtvych monštrách - upíroch, sajúcich krv živých ľudí, sa už dnes celkom prirodzene globalizoval. Mal som možnosť vidieť vampírov z horúceho Mexika (Od súmraku do úsvitu), chladnej Aljašky (30 dní dlhá noc), či totálne nezmysly z komerčnej Ameriky (Blade, Queen of The Damned). Teraz som sa s nimi stretol v Ázii. Aké to bolo? Nuž, bieda. Nie je to film určený horrorovému publiku, skôr si prídu na svoje obdivovatelia komediálne akčných kung-fu snímkov. Hodne napovie účasť J.Chana v tomto projekte. Mňa najviac zaujala scéna z 23. minúty, kedy sa v pozadí záberu objaví obraz s českým nápisom "Byli jsem a budem". V Hong Kongskom filme je to pre našinca dosť kuriózny detail. "Krotiteľom upírov" dávam dve hviezdičky len preto, lebo mám slabosť pre malé, šikovné aziatky. ** ()

Spock 

všechny recenze uživatele

Pokud budu tento film brát jinak než jako poloviční parodii, tak bych ho musel zřejmě odsoudit po pár minutách, ale díky některým povedeným vtípkům, se na to dá i dívat. Choreografie soubojů, pokud můžu použít tak velkorysé označení, není také nejhorší. Každopádně před puštěním rezignujte na „smysluplný“ děj. Váš intelekt může v klidu odpočívat. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Hongkongská akčně-romantická komedie o zabíjení upírů v režii Donnieho Yena. Zní to šíleně? No aby taky ne. Škoda že je Donnie tak mizernej režisér, protože tenhle film mohl bejt při troše dobrý vůle bomba. Některý vtípky jsou fakt hodně povedený (zvlášť bitka o plyšovýho medvídka se mi extrémě líbila), jenže Donnie to okamžitě zabije trapnejma bitkama s upírama, který nejenže jsou naprosto debilně nastříhaný, debilně tak trochu "Glimmer manovsky" ozvučený (nebo spíš neozvučený) a chaotická je pro kameru ještě mírné slovo. Nejhorší je, že choreografie stojí za kulový a to už se odpustit nedá!!!! Ta romantická zápletka mě kupodivu velice bavila a hlášky typu "mám doma dva pejsky tak proč bych si nemohla pořídit upíra" mě fakt dostávaly. Herecké výkony dvou hlavních představitelek jsou celkem fajn, hlavně protože ty holky jsou strašně roztomilý (a ta Reeveova asistentka je navíc nehorázná kunda). Jackie Chan je taky v pohodě (hlavně protože já ho dost můžu), ale co nefunguje je hlavní záporák. Já nevim kam na ně ty asiati choděj, ale takhle debilního záporáka jsem viděl snad jen v "Naked Weapon" (a to je co říct). Největší plus tohohle filmu je, že se vůbec nebere vážně, ale kdyby si Donnie radši střihl hlavní roli místo, aby parodoval režii mohl to bejt opravdu příjemnej zážitek. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Film získal dvě ceny Golden Horse, a to za nejlepší choreografii (Donnie Yen) a nejlepší vizuální efekty (Eddy Wong). (Terva)
  • Závěrečnou ústřední filmovou melodii s názvem „Change, Change, Change“ nazpívali Jackie Chan & Twins. (Rominator)

Reklama

Reklama