Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

(epizoda)
  • USA The Autopsy
Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2022, 57 min

Zkušený šerif ohledává v lese mrtvolu a zavolá si na pomoc lékaře, se kterým se zná celé roky. Společně pak odhalí sérii děsivých událostí. (Netflix)

Malarkey

Zde se Kabinet kuriozit opět vyšvihl. Exkluzivní epizoda s názvem Pitva je po stránce kvality obdobná s předchozími dvěma díly, ale pro změnu nabízí zase něco trošku jiného. Příběh se odehrává na pitevním stole, kde doktor ohledává mrtvoly z výbuchu v dole. Když to zjednoduším. Noční atmosféra u pitevního stolu je tak intenzivní, že byste slyšeli spadnout špendlík u Vašeho jídelního stolu, který by se nacházel klidně i přes dvě robustní zdi. Fahrid Murray Abraham je tu geniální a celé to stojí a padá na něm, v podstatě. Závěr je opět poměrně intenzivní a pointa více praktická, než šokující. ()

kenkaku

Prvních 28 minut a druhých 28 minut jsou dvě naprosto odlišné věci. První je divně poskládaná (skáče se v čase) a obsah nedává moc smysl. Jakmile ale dojde na druhých 28 minut, vidíme (krom vrcholně labužnických záběrů z pitevny) i propojovací linky těch střípků z první poloviny. Zakončené je to scénou o ještě jeden stupínek vyšší labužárnou na mém osobním nechutno-metru. No ty vole… tohle jsem po čajíčcích posledně nečekal. ()

Caliboss

cože? první červené hodnocení v této sérii získá epizoda, kde  *SPOILER ALERT* švestky lezou do pytlu s mrtvolou, kolem níž se už rojí mouchy, bez rukavic? Šerif nechá dva civily hlídat les, po kterém může běhat masový vrah a doktor na pitevně cvaká žebra dospělého chlapa nástrojem o velikosti „nůžek na kuře“? Pointa je skvělá, ale jinak za tímhle nejde cítit moc práce, studia a přípravy (omg viděli jste někdy pitvu?) ()

Cedr

Kulisy/produkční hodnoty opět skvělé a tyto prvky patří mezi (jediné) objektivně dokonalé stránky této antologie. Guillermo del Toro je v tomto vážně třída. Co se týče citu pro scénář... tam to u něj už... mírně řečeno skřípe. Scénáristicky je The Autopsy zatím rozhodně nejoriginálnější, nejzajímavější a nejdospělejší jednohubka. ()

agentmiky

Absolutní král mezi všemi díly. Díl, kde by se samotná atmosféra dala krájet. Díl, jenž je perfektně zrežírovaný, ale i skvěle zvládnutý po straně scénáře. Díl, který párkrát šokuje. Výborná záležitost, kterou si někdy zopakuji. Prior a Goyer zazářili! Luxus. Za mě dávám 9/10 P.S. A ty praktické efekty? Del Toro je král :) ()

• V epizodě zazní celkem 6x slovo „fuck“. (noelcoward73)