Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1940. Hitler dobývá Evropu. A ve Spojených státech se snaží sekretářka dobýt srdce svého nadřízeného, právníka Eda. Díky podivným služebním cestám šéfa ale začíná tušit, že něco není v pořádku. A skutečně - Američané vstupují do války a Ed se přiznává, že je špiónem, pracujícím v Německu pro americkou vládu. Když je potřeba dalšího agenta, bývalá sekretářka ochotně nabídne své služby. (Guild Home Video)

(více)

Recenze (93)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Kým v reále židia z nacistického Nemecka utekali ozlomkrky, v tomto vybásnenom filme židovka uteká do nacistického Nemecka, aby tam robila špiónku. Nečudo, že film získal Zlatú malinu, jednak je natiahnutý a imaginárny a na druhej strane tej Melanie tá úloha vôbec nesadla a jej nemecký prízvuk bol na úrovni Cuky Luky, keď sa hrajú na Rakúšanky. Ale čo je najvtipnejšie - Douglas ako hlavný špión nevie ani slovo po nemecky a tak sa tvári, že nemôže hovoriť. 😂 Hej, hej, tak to určite v tých špionážnych službách fungovalo. ()

Snorlax odpad!

všechny recenze uživatele

Velice povedená výprava ve velice povedené parodii na válečné špionážní drama z pera Rosamunde Pilcherové. I když si nejsem jista, zda Pilcherové nekřivdím, tolik náhod, nelogičností, zvratů a podivností by asi do jednoho svého canccu nedokázala napěchovat. Jediný přínos filmu spatřuji v tom, že mě donutil se zamyslet nad tím, jak je možné, že II. světová válka netrvala jen 10 minut. Podle Američanů jsou totiž filmoví němečtí vojáci naprosto neschopní trefit se na 10 metrů do ležícího cíle, pro SS pracují ňoumové, které oblafne i malé děcko, a gestapo, to jsou strejdové, kteří si nevšimnou krvavé louže, i kdyby v ní uklouzli. Nechápu tedy, jak je možné, že tuhle neschopnou bandu nezničila americká armáda v počtu jednoho dítěte již první den. ()

Reklama

kinderman 

všechny recenze uživatele

Tohle přece není žádný válečný thriller, ale (svým způsobem dokonalá) filmová pocta (většinou naivním) vlasteneckým historkám o lásce a špionech ze 40.let (koneckonců, kde jinde hrdinka nasbírá svoje "špionské" zkušenosti než právě v biografu). Spíše než na děj doporučuji soustředit se na způsob snímání (Jan de Bont) a přesnou hudbu (byť M.Kamen v ústředním romantickém motivu poněkud vykrádá Morriconeho Bio Ráj). ()

wayne99 

všechny recenze uživatele

Tenhle film mám moc rád, poprvé jsem ho viděl ještě v kině, a protože to bylo začátekem devadesátých let, tak s titulky. Je to napínavé drama se skvělým hereckým obsazením, a jeho jedinou slabinou je to, že hlavní zápletka (ústřední motiv) se nezakládá na historických faktech. Základnu v Peenemünde, kde němci vyvíjeli balistické rakety A-4 (známé později jako V-2) ve skutečnosti neobjevili američtí špióni, ale byla idnetifikována podle fotek z průzkumného letounu Mosquito. Také nálet, který základnu vážně poškodil (a nacisté v důsledku toho převedli výrobu raket do podzemních továten), provedly britské těžké bomrbardovací letouny. To však filmu na zajímavosti nijak neubírá, navíc hlavní dvojici Douglas - Grifithová to spolu náramně sluší, nevím jestli spolu natočili ještě nějaký film, ale tady to prostě skvěle funguje. ()

Radek273 

všechny recenze uživatele

Tenhle snímek měl asi všechno. Možná se některým nezdála atmosféra, která byla za války patrně ještě mnohem temnější, nicméně takovou nutně k úspěchu nepotřeboval. Co se týče výkonů, výrazně nad všemi vyčnívá Melanie Griffithová, pro kterou se stal patrně její životní rolí. Možná tomu napomáhá i doba, ve které se snímek odehrává, každopádně zde (a potřeba říct, že pouze zde!) působí nejpřitažlivějším dojmem, který se jí kdy podařilo vytvořit. Nakonec i český dabing povýšil její roli dokonce ještě o stupínek výš. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (6)

  • Při natáčení v Berlíně byla odpálena budova za 500,000$ v nesprávný moment – žádná z kamer nebyla zapnuta. (HellFire)
  • Při scéně v obýváku, kdy Linda spolu s otcem čte dopis, hraje "Kinderszenen," Opus 15 od Roberta Schumanna. (HellFire)

Reklama

Reklama