Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Legendární pohádka s oblíbenými písničkami Z. Svěráka a J. Uhlíře, které už zlidověly. Dnes již patří do zlatého fondu České televize. Dělání, dělání, všechny smutky zahání, dělání je lék. Zatímco: Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí. A taky: Hlupáku, najdu tě, tváříš se nadutě… Jestli vám tyto slogany a písničky nic neříkají, tak to jste opravdu ještě nikdy neviděli pohádku Princové jsou na draka. Teď už ale pojďme nahlédnout společně do pokoje malého Martina (J. Kaněra). Maminka (J. Bohdalová) synům oznámí, že budou mít nového tátu, a Martinovi se v noci zdá pohádkový sen o království, které je ohroženo zlým drakem. Naštěstí je tu ale právě chytrý Martin, který má pohádky doslova v malíčku. Poradí králi (V. Menšík), jak na draka – chtělo by to Honzu… Honza (J. Čenský) postaví pevnou zeď, zbaví království nebezpečného draka, zamiluje se do princezny (I. Andrlová) a všichni budou šťastni… (Česká televize)

(více)

Recenze (263)

xargos 

všechny recenze uživatele

Jako dítě jsem neměl rád to, čemu se říkávalo "televizní inscenace" - kašírované místnosti, zdi, cokoliv, co svou umělostí v mých očích kazilo veškerou snahu autorů a herců o nějaký příběh. Ale tahle pohádka mne tehdy překvapila. Téhle, snad jediné z té doby, jsem odpustil ty odpudivé kulisy a užil jsem si ji a nebylo to naposledy. Je to herecký koncert několika osobností, zlidovělých písniček od mistrů Uhlíře a Svěráka a příběhu jednoduchého, ale vtipného. Za tento nenápadný malý a stále živý skvost, z dílny Československé televize, plný počet bodů:) ()

easaque 

všechny recenze uživatele

+4* jedna ze dvou moderních televizních pohádek (druhá je Strach má velké oči), na kterou mám z dětství hezké vzpomínky a ještě i teď po těch letech se mi stále líbí. Není dokonalá, ale to se dá přejít, když je veselý příběh a fajn písničky. Co si víc přát a schválně by mě zajímalo, jak tyto pohádky vnímají současné děti. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Reklama

paascha 

všechny recenze uživatele

Skutečně debilní televizní sračka, která pitomě kombinuje staro a moderno. Jediné, čím se vryla do povědomí národa, jsou písničky. Depresivní atmosféra textů: Je tu neútulno, je tu truchlivo atd, krásně ilustruje tehdejší dobu pozdního bolševismu. Podání dvou nesympatických figur Čenského a Andrlové, kteří v té době ještě byli sympatičtí, ale parádně se shodili v další letech, kvalitě neubírá, ale paradoxně přidává. A vrcholem, jakousi třešničkou na dortu, je kauza Bauhaus vs. Svěrák kvůli reklamnímu sloganu Postav třeba zeď:-))) Pro ty neznalé, utfg ()

HouseMK 

všechny recenze uživatele

Tady musím naopak ubrat. Jako dítěti se mi pohádka líbila zajména díky chytlavým písničkám a neotřelému ději. Teď po letech už mi zní ústřední melodie ohraně, zpět hlavně Čenského falešně a text až příliš banální. Makám nerad, chleba moc nejim a statistiku nesnášim! Co zůstalo je roztomilá Anderlová, výborný Menšík a netradiční vyřešení konfliktu drak versus Honza. A pár vtipných scén. Bohužel taky trocha trapnosti a papundekl. Prostě můj vrchol televizních pohádek ční jinde... ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Krásné písně od Uhlíře jsou na celém filmu asi to nejlepší, ještě tedy samozřejmě herecké obsazení. Bohužel jinak zbytek pohádku je pro mě nudný. Příběh není moc poutavý, ani napínavý, je to taková krátká pohádka, u které když usnete tak to nevadí, protože o nic nepřijdete, snad jen o pěkné písně, které se stali klasikou. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (12)

  • Kvůli rychlosti, jakou musela být pohádka natočena, nebylo možné natáčení jednotlivých obrazů několikrát opakovat. Z tohoto důvodu jsou v pohádce ponechány chyby, které by se za normálních okolností přetáčely. Jde například o moment při míchaní malty, kdy Ivana Andrlová rozbije vajíčko tak nešikovně, že celé stéká Janu Čenskému po ruce, nebo o situaci při písničce „Kdyby se v komnatách“, kdy jeden z akrobatů kopne jednoho z poddaných do ruky. (Krocka)
  • Přidávání vajíček do malty na stavbu zdi původně ve scénáři nebylo. Byla to vlastní iniciativa Ivany Andrlové a Jana Čenského jako odkaz na stavbu Karlova mostu. (Krocka)

Reklama

Reklama