Noční směna

• USA Graveyard Shift

Dva zaměstnanci továrny Bachman Mill jsou pověřeni vyčistit krysami zamořené sklepení výrobních hal. Nikdo však netuší, že krvežízniví hlodavci nejsou to nejhorší, na co mohou v podzemí narazit. (Davay Home Video)

Astaroth12

Filmy, kde je samá špina, hnus, ponurý cintorín zahalený v hmle a podzemne chodby sú presne pre mna. K tomu sa musí prirátať sekačka na tkaninu, kde sa sem-tam pritrafí nejaký človek a je o krvavosť celkom postarane. I keď nielen sekačka sa tu stará o kynoženie ľudského škodcu. Mystérium okolo záhadného monštra sa mi veľmi páčila, až skoro do posledku som nevedel o koho či o čo ide a jeho zjav bol celkom slušný. Hlavne ako sa vstúpilo do podzemia, práve vtedy to naberalo na napätí aj atmosfére a kopa ľudských ostatkov bola pôsobivá i efektná. Ale aby som len nechválil. Herci mi nejako seriózny neprišli, okrem  Stephena Machta, ten ako hnusný zakerák bol podarený. Koniec sa dal vytušiť dopredu ako to celé dopadne, ale i tak výborná jazda do sveta krýs a ich hnusne genetického spoločenstva. Ďalšia Kingovka, ktorá ma bavila aj keď som jej knižnú predlohu nečítal. ()

Faustka

Jako, že často nevyhledávám krysí populaci, tak Noční směna mi úžasně sedla. Smrduté kobky a nekončící tunely, jenž jsou rejdištěm olysalých potvůrek nevzbuzují právě velkou důvěru. Snaha o nápravu vloženou do slizkých rukou deratizátora Clevelanda pro kterého je práce posláním, je prozatím marná; to je jasné každému kdo ho vidí. Ten hovnojed neúnavně a s urputným gustem po léta znečišťuje místní říčku těmi nejodpudivějšími splašky. Pelech (ne)korunované vládkyně textilního průmyslu dosahuje neúnosné hloubky vykutané snad přímo žíravinotvornými exkrementy. A v takovém prostředí mají ti nebozí dělníci něco vygruntovat. Jó, to všemocné odbory, už by s těma sviňuchama po zásluze zarejdili. ()

tron

„Je to tu zamorené krysami.“ – „To znie ako slogan roku, bejby.“ Nie je to žiadna ZELENÁ MÍĽA (vlastne ani CUJO...), ale tiež to má ďaleko od nevydarených kingovských mizérií NIEKEDY SA VRACAJÚ a CREEPSHOW 2. Dobre budovaná atmosféra, kingovské odkazy (Castle Rock), pôsobivé podzemné exteriéry, dobré ksichty (Brad Dourif ako expert na ničenie hlodavcov a jeho „vietnamský monológ“) a mal som pocit, že je to v rámci možností nie za každú cenu krvavé, ale ide o postavy a napnuté vzťahy (šéf fabriky by sa uživil ako hlavný zlosyn v jednej z tých lepších seagaloviek). Kingovu poviedku (vyšla v Kingovej kultovej zbierke Nočná zmena) mám rád a hoci som sa bál, že film bude myšie céčko, som rád, že som sa mýlil. A niekedy v budúcnosti sa k nemu rád vrátim. ()

Gorehound

Myslím, že viac sa ani z Kingovej poviedky vytrieskať nedalo. Perfektné je autentické prostredie Maine, záverečná nora hlavného monštra, aj monštrum samotné, ukázané, ale zasa sa to nepreháňa. Mohlo tu byť o štipku viac gore, na druhej strane tu je šialený prízvuk predáka Warwicka(v anglickom originály)  a nemenej crazy exterminátor Brad Dourif. Poctivá 90s Kingovka. ()

JohnMiller

Sympatické late 80´s hororové béčko ktorého predloha sa stala poviedka od Stephena Kinga. Ide o jeden s tých lepších, a čo sa týka filmárčiny, poctivejších flickov v ktorom zabíja nejaký zmutovaný tvor. Pochválim skvelé masky, gore, nechutnú príšeru, klasickú zostavu hercov (ako vždy jeden černoch) a dobovú atmosféru. Potešil ma aj herec Brad Dourif ktorý si tu zahral vyšinutého zabijaka potkanov a Vietnamského veterána. Mal tu iba vedľajšiu rolu ale bola zo všetkých najvýraznejšia. Išlo o viac ako len o cameo. Možno by som ako tvorca trocha zmenil záverečné slashovanie ktoré keď začalo malo až príliš rýchli spád, začal by som skoršie a interval medzi vraždami by som predĺžil, ale aj tak som nakoniec spokojný. 3.5* ()

• Budova v podzemí, v ktorej sa dej odohráva, sa volá Bachman Mills, na počesť Stephena Kinga, ktorý písal aj pod pseudonymom Richard Bachman. (Kadas97)