Nevrlá samotářka si poklidně žije jenom se svým psem. Když ale za bouře sousedům někdo unese dcerku, pustí se do boje proti přírodním živlům i vlastní temné minulosti. (Netflix)

Juto

Film bohužiaľ není moc dobrý, napriek tomu, že začiatok je veľmi zaujímavý. Ale za všetkým nehľadajte nič iné ako scenár, ktorý je úprimne povedané dosť slabý. Nielenže sa dejú veci, ktoré jednoducho nedávajú zmysel, ale čo je najhoršie, nikdy niet pochýb ako sa príbeh nakoniec vyvinie. Ale zas musím pochváliť vonkajšiu scenériu, ktorá je úžasná. Škoda, že zvyšok produkcie nie je na rovnakej úrovni. 5/10 ()

koty2201

V prípade filmu Lou budem asi naozaj veľmi stručný, pretože tu nie je nič, čo by som mohol vyzdvihnúť a ani sa nebudem veľmi vyhýbať spoilerom, pretože to celé dopadlo naozaj podpriemerne. Ďalší podpriemerný televízny triler od Netflixu, ktorý je z polovice naozaj nuda. Má to neoriginálne a klišoidne napísaný scenár, ktorý sa ani nesnaží byť niečím viac ako v skutočnosti je. Všetky postavy pôsobia sterilne a fádne, rovnako ako celý dej. Bývalá agentka CIA sa musela za mlada zblížiť s nejakým teroristom v rámci misie a splodila s ním dieťa. Avšak nebola pripravená byť matkou a tak ho dala na adopciu. Jej syn túto krivdu nezniesol. Stal sa vojakom, našiel si ženu a mal s ňou dcéru. Ale bol psychicky labilný, dopustil sa vojnových zločinov a ženu týral. Tak sa hlavná hrdinka Lou rozhodla vziať rodinu do bezpečia, ale bez toho, aby im prezradila, že je to svokra tej ženy a babka toho malého dievčatka. Syn sa vyhlásil za mŕtveho a keďže ani Lou to nezvládala, tak keď už nemala dôvod žiť a chrániť rodinu, chcela si vziať život. Ale jej syn sa rozhodol mstiť a dcéru uniesol. Ako to dopadlo? Syna zastrelili agenti CIA, Lou sa musela pred agentmi schovať a v utajení odišla na trajekte spolu s vnučkou a nevestou bez toho, aby o nej vedeli. Viac klišé to nemôže byť však? Tvorcovia sa pokúsili o nejakú rádoby survival pasáž v prírode, ale mnoho práce si s tým nedali. Potom sa pokúsili o 2 akčné scény, ktoré tiež vyšumeli kamsi do prázdna. Ako som už spomenul, tak film má sterilné postavy, prostredie, príbeh, akciu ... vlastne všetko. Takže tento film odporučiť nemôžem a je to len strata času. Nie je to úplný odpad, lebo určite sú aj horšie filmy (čo sa mi až nechce veriť), ale toto na viac ako 3 až 4/10 nemá. ()

rublik05

Asi budu trochu za barbara, ale mě snímek Lou vcelku bavil. Pochopitelně je nutné přihlédnout k tomu, že se jedná o levný akčňák televizního ražení, s těžce tuctovým příběhem, absolutně bez nějakých větších ambicí. Největším tahounem je především Allison Janney, která mi sice zpočátku moc nesedla, postupem času si ale získala mé sympatie. Ostatní herci neurazí, záporaci jsou spíše průměrní. Po technické stránce je film poměrně slušně zpracován, kéž by tohle byl standard všech akčních filmů. Nejvíc se mi však líbila deštěm promáčená příroda, která utvářela příjemné napětí a atmosféru. Ta se fakt povedla vytěžit na maximum. Zpočátku jsem tomu moc nevěřil, ale stará Lou mě příjemně překvapila. Nenudil jsem se, stopáž je tak akorát dlouhá, za mě dobře udělaný průměrný akčňák. 6/10. ()

oveckaoa

Netflixovská verze Revenanta aneb to co zde ta babka přežije by nepřežil ani Leo do žánru bych místo mysteriózního dopsal fantasy nebo sci-fi  . Chlápek unese svojí bývalé  děcko a ta ho s jakousi babkou hledá. Zhruba hodina je v pohodě , když pominete takové stupidity jako stopy na mokrém povrchu nebo to, že dvě postavy spadnou z visutého mostu a jedné se nestane vůbec nic zatímco druhá si jen vymkne rameno a pak to jde do háje. Mimochodem  tahle babka má později zaseklou sekyrku v rameni , ale je s tím úplně v klidu dokonce se s tím i vyspí aniž by jí to vadilo to, že chlapa s výcvikem z cia domlátí ženská bez výcviku radši ani nevzpomínám. Abych jen nekritizoval Netflix tam nenarval žádné homosexuály , lesby, transsexuály, transgerdery,  postižené, chlapy s nalakovanými nehtama  atd. což je u něj zázrak. 40 procent ()

Trevor

Síce miestami ako je tomu v poslednom čase až príliš často zvykom nebolo takmer nič vidieť ale na pomery Netflixu sa jedná o nadpriemerne spracovaný film. Na ich pomery. Pochopiteľne plné sebavedomých silných žien, zlých bububu bielych ujov, ku cti slúži že tentokrát sa aj staršia žena dostala do povedomia, pretože neúcta k starším ľuďom je jednou z ďalších silných stránok Netflixu. Tých cca 55% je aktuálne na tejto databáze výstižných. ()

• Plechovky s olejem, které dívka skládá v čase 01:37:23, jsou jednolitrové plechovky prodávané v Kanadě, nikoli v USA, což prozrazuje skutečné místo natáčení. (Johnny.ARN)
  • Ronald Reagan je viděn v televizi v bance, jak promlouvá k národu o skandálu se zbraněmi za rukojmí, který se týká íránských zbraní a aféry Contra; to pak datuje časovou osu této funkce přinejmenším na 13. listopad 1986. (Johnny.ARN)
  • Únosci mají na hlavě noční vidění, které je sice v roce 1986 možné, ale velmi vzácné, a bylo by obtížné jej získat. Do poloviny osmdesátých let se jich moc nevyrábělo. Zobrazený model je verze PVS-7, která se vyráběla až v 90. letech. Ačkoli sdílí název modelu, PVS-7A, který existoval od roku 1982, vypadal zcela jinak, měl mnohem větší objektiv, jiné spínače, jiné baterie a bateriové pouzdro atd. Vyobrazené „brýle“ (ve skutečnosti „dvouoké“ noční pozorovací přístroje neboli NOD) v té době neexistovaly. (Johnny.ARN)