Starci

• Německo Old People (více)

Matka se dvěma dětmi se vrátí domů na sestřinu svatbu. Pak tam ale začnou starci hlava nehlava vraždit a rodinná událost se rychle změní na boj o holý život. (Netflix)

BOURQUE

Zaujímavá koncepcia, kde starší ľudia predstavujú akúsi „zombie nation“. Samozrejme, film chce spíš upozorniť na iné veci, ale to sa mu príliš nedarí. Má to však pomerne dobre vytvorenú atmosféru a solídne zvládnuté scény. Záver nie príliš optimistický a tvorcovia nemali strach „vyradiť“ kľúčovejších postáv. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Trevor

Ďalší kúsok od Netflixu ktorý sa z potenciálneho prekvapenia roka zmenil na prepadák. Cieľovka je jasná, circa 12 ročná sprievodkyňa príbehom, úvod je nadštandartný alebo potom sa to celé zmení na naivnú blbosť, aj keď pointou je skúsiť vysvetliť tupej mladej generácii že starší ľudia ich nemajú radi preto ako sa správa mládež a nie naopak. Aj vďaka tomuto zhovievavé 2*, nesympatické postavy, dysfunkčná rodina a pochopiteľne silné sebavedomé ženské šteniatko v podpriemernou filme. Nuž Netflix má slabosť pre takéto hlúposti, asi najlepšia bola otázka kde sú všetci mladí ľudia? No v domoch svojich rodičov a prarodičov sediaci na zadku za kompom so slúchadlami na ušiach a preto musia ich dedovia pracovať okolo domu 😉 ()

darkrobyk

Námět k zamyšlení. Staří lidé dožívají v domovech důchodců a mladí na ně nemají čas. A tak se jedné noci senioři zvednou a jdou si to s mladšími vyřídit ručně. No, koho můžou, toho rozsekají na maděru. A touha zabíjet jim vlila tolik energie do žil, že běhají jako za mlada...tedy skoro jako zombie. Filmu by slušelo zkrácení. Některé scény nejen v domě jsou mučivě dlouhé. Cílem bylo zřejmě napínat diváka, ale řekl bych, že to povětšinou bylo téměř k nevydržení. Líbil se mi motiv stařeny v zakrvácených svatebních šatech a je škoda, že nebyl více rozvinut směrem k temné....třeba magii. Každopádně hadi, co za sebou nechávala, byli efektní. Ono je to spíše podobenství, což leckoho může zmást, páč bude čekat čistokrevnější horor. Přitom jedna z nejtemnějších scén je na začátku v sanatoriu, kdy vnuk hledá dědečka. Po formální stránce bezchybné, jen gore mohlo být drsnější, i když na nějaké to podříznutí či umlácení dojde. Za mě dobré - 3*. ()

*CARNIFEX*

Starý človek hotová opica, a tak nám to bez hlbšej pointy slušne porátali. Začalo to ako z veľkej knihy, škoda, že sa upustilo od toľko žiadaného masakru, pričom sa všetky karty vsadili na atmosféru. Nie, určite to nemá grády Hitchcock-ových Vtákov, no stále je to celkom slušná zábava na priemernej úrovni. ()

Flopik

Za mňa by to bolo aj v pohode, nemôžem však odpustiť jednu vec. Prečo tí starci boli zrazu jak nadľudia? Behali tam po štyroch liezli jak na drogách a hlavný starý dedo bol stealthy zabijak s ponožkami jak sa patrí. Keby toto ostalo v realistickej rovine bol by som oveľa viacej spokojnejší. Inak krvavé málo, pamätná scéna je asi tak tá pleseň na nohách a aj keď má film pár dobrých atmosferických scén, väčšinu času ma to nebavilo. Skôr podpriemer a 2*. ()

• Eveline Hall, stvárňujúca bielovlasú starenu, sa k tímu pripojila len deň pred začiatkom natáčania, pretože pôvodná herečka ochorela a plán natáčania sa nedal odložiť. (Arsenal83)
  • Kaštieľ zobrazený vo filme sa nachádza v Paraszyne v Pomoranskom vojvodstve. Natáčalo sa tam v lete 2021. (Arsenal83)
  • V ranej verzii scenára sa mal film odohrávať na Sylte. Krátko pred plánovaným začiatkom natáčania v Nemecku sa tím musel z finančných dôvodov presunúť na miesta v Poľsku (Krakov, Strzebielino a Paraszyno). (Arsenal83)